Un creion, un caiet, o carte

Raspunsuri - Pagina 41

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

Andreea Acum ca spui parca am citit asta, sorry

Pacat ca e atat de departe de mine, pot suna dar daca nici nu ma cunoaste... Mai spune-ne tu ce se intampla, daca are nevoie de ceva. Desi cred ca daca e cineva de la Inima Copiilor cu ea, au ei grija de tot. multumesc mult pt info

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anitta_O

Diana ti-am trimis mesaj privat.

Anitta, mama lui M - 7 ani si bb 22+


Anita, multumim ca esti alaturi de noi, hai sa ne spui si aici ce doresti sa trimiti, sa putem coordona actiunea echilibrat spre locatii !

..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

Citat:
citat din mesajul lui papanash

Citat:
citat din mesajul lui Anitta_O

Diana ti-am trimis mesaj privat.

Anitta, mama lui M - 7 ani si bb 22+


Anita, multumim ca esti alaturi de noi, hai sa ne spui si aici ce doresti sa trimiti, sa putem coordona actiunea echilibrat spre locatii !

..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )







Anitta trimite mai departe pachetele de la mine si tb sa stabileasca cu Diana ce si cum. Sotul ei a fost super amabil si le-a transportat gratuit, acum tb sa ajunga in Vs.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Super fetelor, multumesc pentru lamurire ! Sunteti minunate !

..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Papanash, acum doua saptamani am fost in Vaslui, m-am intalnit cu Diana si i-am dat o plapuma si doua perechi de ghete marimea 37-38 pentru familia aceea cu mai multi copii. Acum e jale pe la noi cu ninsorile, pachetele de la fetele din Germania inca nu au ajuns in Vaslui, pentru ca eu nu am fost si nici nu cred ca o sa merg curand acolo. Singura solutie pe care o am e sa le trimit martea viitoare, daca vremea se imbunatateste, printr-o prietena. O sa duc pachetele la Bacau, unde locuieste prietena mea si o sa le duca ea. Sotul meu mi-a spus ca pachetele sunt destul de mari. As putea sa le pun si la posta, dar cred ca o sa ne coste cam mult (nu stiu exact cum se circula cu masina Postei pe vremea asta). Cum vreti si voi, numai sa spuneti.

Anitta, mama lui M - 7 ani si bb 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Anita, ma duc eu la posta mai tarziu si ma interesez despre costuri, o sa-i trimit Dianei direct acasa pachetul, ca stiu ca exista acesta optiune. Cand ma intorc va spun.
La noi e frumos, soare, zapada a inceput sa se topesca deja.

..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

Anitta, nu stiu daca sa te grabesti sa le trimiti prin posta, atata vreme cat satele sunt blocate. Sunt 3 cutii mari, 1 mica si 2 sacose.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Gata, am ajuns si noi acasa, uzi pana la genunchi, caci o mare parte din troiene s-au transformat in apa in Bucuresti.
Diana, am pus coletul la posta si o sa-l primesti cam in 3 zile acasa. Costa 3 lei in plus fata de coletul normal, eu zic ca e foarte rezonabil, numai ca serviciul este valabil numai in resedintele de judet, nu in toate localitatile.
Diana, sper sa fie de folos ce-am pus acolo, vor mai veni multe si de la fetele din germania. Cred ca e important sa stie ca ne gandim la ei si ca incercam sa-i ajutam, in limita posibilitatilor.
Tu faci o treaba nemaipomenita pentru ei, multumim mult
Am profitat din plin de iesire, cu ocazia asta ne-am luat si noi (Adi si eu) cizme din cauciuc, ca n-aveam .


..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Laura, zau daca stiu ceva despre sobe, de cate feluri sunt, costuri, eficienta. Dar sunt convinsa ca voi aveti toate informatiile, si ca soba pe care ati gasit-o e buna. Ma gandesc mereu la toate familiile "noastre" . Sunt vizibile imbunatatirile starii lor de spirit si de trai. Copiii sunt bine imbracati si hraniti. Parintii lor sunt mai multumiti si mai increzatori ca vor fi ajutati sa le fie mai bine.
Cu vointa noastra si cu ajutorul lui Dumnezeu o sa le aducem mai multe bucurii materiale dar si sufletesti. Voi sunteti puntea lor spre mai bine. Daca noi, care nu-i cunoastem, ne gandim mereu la ei imi inchipui cum este acest sentiment pentru voi, care mergeti la ei si vorbiti mereu cu ei...


..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Simona multumim din suflet abia astept sa ajung la familii sa vad ce mai fac. E rau ca sunt departe de oras si fara masina nu pot ajunge. Iar sa tot deranjez pe cineva permanent sa ma duca nici asa nu pot. Dar ii sun cat pot de des si vb cu ei, macar sa stie ca cineva se gandeste la ei.

mami de Alex nazdravan www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
poze Alex http://www.flickr.com/photos/72360957@N03/6573967211/in/photostream
http://www.lesch-nyhan.eu/

Mergi la inceput