Un creion, un caiet, o carte

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Citat:
citat din mesajul lui anya

Prezent si eu.

Boticelina, fetelor, nu mi se pare ok sa facem diferentiere intre crestini si alte religii sau atei. Daca sunt copii sarmani si cu dorinta de carte propun sa nu facem astfel de discriminari.

Anya


diferenta a fost facuta,pt ca noi am avut actiunea de Craciun,iar ei nu sunt ortodoxi,n-au avut Craciunul cu noi,nu mananca carne de porc,etc...asta nu inseamna ca nu pot fii ajutati oricand!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex@Sara spune:

Prezent ,cu amandoua mainile fluturand in aer
Eu mai rarut pe forum,dar va rog trageti-ma de maneca pe PM,mail,mess,tilifon,cand/cu ce sa va ajut

Luminita,mami de 3 nazdravani:
tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria 30.05.2008
trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009
Merita sa bagati un ochi ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

tot eu...am citit tot si vad ca s-a inteles pana la urma mesajul boticelinei,pt ca nu-i corect sa i se aduca ofense unui om,carea fost dedicat trup si suflet acestei actiuni,atat financiar cat si moral si afectiv!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Am inteles ce a vrut sa spuna,eu zic sa incheiem discutia si sa ne vedem de treaba pentru ca avem multa

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

DE TOATE PENTRU TOTI!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Eu cred ca inca imi scapa ceva, e adevarat ca n-am avut timp sa urmaresc tot subiectul de la ajutoarele mosului, asa ca am cerut precizari la subiectul de la "prieteni dintotdeauna", Grup de sprijin...

Am participat mereu cu drag la multe actiuni umanitare de pe DC si sper sa am privilegiul sa continui



Monica si Nancy, 04.07.2008
"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Fetelor, inca nu trimiteti colete, inca n-am stabilit nimic in acest sens.
Boti, ne-am intins in 5 foiletoane in actiunea cu Mosu, zi-mi ce-ti scapa si lamurim, daca vrei aici, daca vrei pe PM.

Diananalex, se poate cumpara abonament pentru mai multe luni pe microbuzul spre Vaslui ? E microbuz sau este rata ?

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Sunt si eu alaturi de voi

Ma gandeam, ca tot v-am auzit vorbind de sponsorizari, cum se fac? daca stiti careva detalii ar fi bine sa le spuneti. Gen: cum se fac, in ce consta exact, ce pierde si ce castiga firma respectiva. Pt ca eu de exemplu habar nu am

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Citat:
citat din mesajul lui puisorul

Sunt si eu alaturi de voi

Ma gandeam, ca tot v-am auzit vorbind de sponsorizari, cum se fac? daca stiti careva detalii ar fi bine sa le spuneti. Gen: cum se fac, in ce consta exact, ce pierde si ce castiga firma respectiva. Pt ca eu de exemplu habar nu am

Ani de Stefana (23.01.2008)

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii



noi deocamdata folosim termenul de sponsorizare impropriu, fiindca sponsorizarea inseamna un act juridic intre 2 persoane (fizice si/sau juridice) , prin care una este ajutata financiar sau material de cea de-a doua, transferul de proprietate insemnand de fapt un beneficiu pentru cele 2 parti .
Rog cine se pricepe aici sa ne "lumineze" sau daca nu, deschidem subiect la juridice.

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manuelacrina spune:


puisorul raspund eu ... pe scurt ca sunt pe fuga ... revin cu detalii

Daca o firma e pe pierdere si face o sponsorizare:
- castiga: popularitate si alte avantaje de popularizare a numelui si serviciilor sale in functi de ce stabileste in contractul de sponsorizare
- pierde: nu pierde decat cash, are o iesire de numerar de valoarea stabilita in contractul de sponsorizare; iar valoarea sponsorizarii este cheltuiala nedeductibila fiscal, nu are nici o influenta la taxele fiscale asta ...; ii creste pierderea cu valoarea sponsorizarii.

Daca o firma e pe profit si face o sponsorizare:
- castiga: popularitate, ca mai sus; i se reduce valoarea impozitului pe profit de plata catre stat cu valoarea sponsorizarii (daca val sponsorizarii este mai mica decat 20% din impozit si decat 3 la mie din cifra de afaceri)
- pierde: cash, ca mai sus; i se reduce profitul net cu valoarea sponsorizarii ...

Daca sponsorizarea este in bunuri se considera valoarea bunurilor la cost de achizitie sau de productie, tr trecuta in contractul de sponsorizare.
Nu pot fi sponsorizate decat anumite categorii, gen ONG-uri, asociatii non-profit ...

Parerea mea, daca apelezi la o pers juridica pt o sponsorizare, nu cred ca trebuie convins atat cu avantajele fiscale, cat mai ales trebuie apelat la sufletul si spiritul civic al persoanei cu care vorbesti direct, prezentand o baza bine informata cu cazul pentru care ceri sponsorizare (documentele de prezentare a cazului vor fi anexa la contractul de sponsorizare, exemplarul persoanei juridice ... si pe baza lor se obtin aprobarile persoanelor din firma cu drept de semnatura a platilor).

... daca mai sunt necesare detalii, revin ...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

prin zona!

ma bucur ca s-a limpezit treaba

Papanash care-i planul?
sa ne interesam de situatia scolara a copiilor din familiile ajutate deja?
mai cautam sa identificam si alte familii amarate cu copilashi?
strangem banuti din nou?



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

in loc de...Sarbatori Binecuvantate!



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput