Un creion, un caiet, o carte

Raspunsuri - Pagina 39

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Laura ce frumos Bravo voua!!!!!!! Ce fericiti faceti acesti copii. Ma in fata ta esti extraordinara. Asa de rau imi pare ca nu pot ajunge mai des si la copii din familiile mele . ma simt asa de atasata de ei. Inca o data felicitari Laura

mami de Alex nazdravan www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
poze Alex http://www.flickr.com/photos/72360957@N03/6573967211/in/photostream
http://www.lesch-nyhan.eu/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Laura, cu ce drag am citit tot...ne-ai facut parca sa traim si noi toate emotiile tale.
Ce ochi frumosi are Dani !
Vasi a primit cadou pe Taz, preferatul Madalinei !
Marius a crescut, nu era el in primele poze cu o bluza alb-gri si murdarel tare peste tot ?
Arata bine copiii, sunt bine imbracati si par fericiti. ce stiu ei despre grijile parintilor ...


..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

da, asa este. Copiii sunt mai ingrijiti acum, erau mai curati, m-am bucurat cand i-am vazut cu hainele ce le-am dus de Craciun; si eu am zis ca Marius a mai crescut; in 18 ianuarie a implinit 2 anisori; am luat datele cu zilele lor de nastere si imi doresc sa merg la anivesrarea tuturor cu un tort; dar un lucru m-a uimit: i-am facut o popza lui Vasi (baiatul de 4 ani) si apoi i-am aratat poza si l-am intrebat cine e in poza si nu a stiut; sotul meu a ramas socat si mi-a zis: iti dai seama ca nu s-a vazut in oglinda niciodata???, apoi a mers langa tatal lui si le-am mai facut o poza, a venit iar la aparat sa-i arat poza si cand a vazut-o a zis: "niiii tatiii", dar pe el nu s-a "vazut"; i-am spus ca el e in poza si uite ce frumos este... a ras si a fugit la tati.
Le-am spus ca in primavara le cumparam cartofi de samanta si seminte de legume, sau ce-or fi si ii rog sa-si puna in gradina, sa se ajute si singuri; dl. Macicasan are cartofi, de acceea a luat doar 10 kg din ce am dus acum si m-a intrebat daca-i poate da 5 kg lui Alin; am raspuns bucuroasa sa-i dea tot ce are nevoie pt ca mie Alin mi-a spus ca el nu are nevoie de nimic, el ne multumeste ca-i ajutam familia.
Ma duc sa-mi culc piticul si mai revin maine cu alte detalii.
Diana si tu sti ca pentru oamenii acestia conteaza foarte mult si faptul ca-i suni si au cu cine vorbi; sa se indrepte vremea si vei ajunge si tu la ei.
Va ,
laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana l spune:

Va citesc zilnic si azi mi-au dat lacrimile. Felicitari celor ce se implica ! Faptele voastre sunt minunate .Nu mai am cuvinte .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Felicitari, Laura! Cu adevarat emotionante pozele!

Mada, am vorbit cu Luminita si ne am gandit la varianta de a trimite pachetele facute de ea prin microbuz la tine. Ce zici? Avantajeaza aceasta varianta? Daca da, anunta ma.
Cristina, fetita bolnavioara la inimioara, este pe drumul cel bun. De azi a inceput fizioterapia, zilnic, cel putin in perioada de sedere in terapie intensiva. Este o mica mofturoasa, nu ii place mancarea nemtilor deloc. Nici macar iaurtul cu fructe nu il mananca. Nu stie ce este si zice ca nu ii place. Doar alimentele de baza le cere si salam. Imi aduc aminte ca i am dus un compot de ananas si abia am facut o sa guste. Sucul l a baut, dar fructele le a refuzat.
Mada, astept de la tine un semn cu contul bancar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

povestind unei prietene de campania noastra mi-a spus de o familie cu o situatie delicata. ea o stie pe fata, este la liceu in Rm Sarat, la cel mai bun liceu, aproape printre cei mai buni elevi din clasa, sta in gazda undeva fiind de prin satele din apropiere, familia avand venituri numai alocatiile copiilor. mai are un frate si el la scoala. astept saptamana asta sa imi mai spuna detalii despre ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

Laura, Bravo voua, tie si sotului tau, pt tot ce faceti!


Andreea, eu cred ca am pierdut firul la un moment dat... Cristina e operata in Germania?? Unde?

Diana, ce frumos suna "familiile mele"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Laura

sotului tau multe multumiri
iar tie multe

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

Povestea martisorului DC... / expozitie si bazar



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Da Laura, au nevoie de ajutor si sa fie invatati si sa se descurce singuri, ati avut inca o data idei excelente cu cartofi de samanta si alte legume. Sunt si copii maricei care se pot ocupa de ingrijirea unei gradini de zarzavat. M-am gandit ca sa le printam niste poze sa le facem un album, sa aiba si ei la ce sa se uite, si acum si cand vor fi mai mari. Ce zici ?


..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andreea_AS



Mada, am vorbit cu Luminita si ne am gandit la varianta de a trimite pachetele facute de ea prin microbuz la tine. Ce zici? Avantajeaza aceasta varianta? Daca da, anunta ma.
Cristina, fetita bolnavioara la inimioara, este pe drumul cel bun. De azi a inceput fizioterapia, zilnic, cel putin in perioada de sedere in terapie intensiva. Este o mica mofturoasa, nu ii place mancarea nemtilor deloc. Nici macar iaurtul cu fructe nu il mananca. Nu stie ce este si zice ca nu ii place. Doar alimentele de baza le cere si salam. Imi aduc aminte ca i am dus un compot de ananas si abia am facut o sa guste. Sucul l a baut, dar fructele le a refuzat.
Mada, astept de la tine un semn cu contul bancar.


Andreea, chiar asa, eu stiam ca a fost internata la Iasi Cristina si a revenit acasa. Acum este in Germania ?
Am retinut de la Eumada ca familia ei are nevoie de detergent, pampersi, tampoane, sosete si hainute pentru fetita de 3 ani, si cereale. Cereale pentru cine, pentru ce varsta ?
Daca posta ajunge la ei poate e mai simplu sa le punem colet direct, acum depinde de continut.

..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput