Un creion, un caiet, o carte

Raspunsuri - Pagina 35

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Diana, iar cred ca ai casa plina . Cum faci, cand reusesti sa ajungi cu ele ?

..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Fetele din Cluj, ce mai faceti ? am vazut la tv un reportaj dintr-un sat izolat de langa cluj, izolat din cauza zapezii...au ajuns cu greu niste voluntari cu cele necesare.
ma gandeam ca asa sunt si cei la care ati fost voi.


..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Eu am o pereche de cizmulite imblanite marimea 24,rosii care nu ii plac Evei deci sunt nepurtate si un pulovar albastru cu gri,pe gat,si unul crem cu maro si alb,cu un fir tars din pacate.Dar le-as putea pune intr-un colet sa le trimit fetitelor de la Butnaresti.Am voie sa scriu adresa lor aici?Poate le mai putem trimite niste hainute si ceva ulei si zahar,macar....daca ar merge posta ca lumea.

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....


Mada, crezi ca ajunge posta la ei pe vremea asta ? Adresa nu o scrie, e mai bine asa.

..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Simona astept sa ajunga si coletele de la fetele din Germania si sa se mai linisteasca vremea ca nu pot ajunge. Am vb azi cu educatoarea si a zis ca nu se poate urca spre Tanacu. Vineri cand a venit de la gradinita s-a rotit masina cu care face naveta de 3 ori pe loc si a ramas perpendicular pe axul drumului. Si azi era speriata asa de frica le era. Am vb zilele trecute cu familiile si sunt bine sanatosi, copii nu au racit si asteapta sa se mai linisteasca vremea. Familia Tipau e necajita tare din cauza situatiei actuale Georgiana ajunge greu la scoala trebuie sa mearga la 5 km de casa la autobuz ca nu poate ajunge autobuzul in sat din cauza zapezii, si ziceau ca nici lumanari nu prea mai au ca tot a fost innourat afara si ca sa paota face lectii copii au stat cu lumanarea cam toata ziua. Le-am zis sa mai aiba putina rabdare si sa se roage la D-zeu sa ii putem ajuta in continuare. O sa mai sun zilele viitoare sa vad ce mai fac. Familia Burghelea sunt bine sanatosi copii merg la scoala si astepta ghiozdanelele cele noi. In rest sunt bine atat cat se poate. O sa ii mai sun si pe ei sa vad cum au trecut de perioada asta geroasa

mami de Alex nazdravan www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
poze Alex http://www.flickr.com/photos/72360957@N03/6573967211/in/photostream
http://www.lesch-nyhan.eu/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Acum zau, pe o asa vreme nu cred ca-i un capat de tara sa stea cu totii acasa, am vazut ca se inchid multe scoli si gradinite. Mai bine in casa decat sa se imbolnaveasca sau sa inghete pe drum.
Acum imi dau seama, cand se face vremea buna poti sa mai duci la Georgiana la scoala cate un pachet pentru cei de-acasa, nu-i asa ? La ce liceu e in Vaslui, ai idee ?

..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Cu cei din Tg. Bujor e greu de comunicat, din ce stiu eu de la Rall, pt ca nu telefon. Eu m-am oferit sa le trimit un telefon mobil si sa le iau/luam o cartela reincarcabila (aici va trebui sa va interesati voi care firma de telefonie are oferta mai buna la cartela), astfel incit sa fie si ei usor de contactat. Rall mi-a spus ca numai daca verisorii ei se mai intilnesc intimplator cu tatal, poate afla cite ceva despre ei. Am rigat-o, cu prima ocazie, daca poate, sa afle ce nevoi concrete au, ce masuri poarta la haine /incaltaminte, sau macar cit sunt de inalti (varsta o stim si maistim ca sunt slabutzi). Eu am citeva fete aici care s-au oferit sa ajute cu haine si rechizite. Hainele s-ar putea sa fie mici (gasim totusi alti copii care le pot purta), am totusi incredere ca le gasim si ceva pe masura lor. Dar...sa stim ce le trebuie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Dragelor, sotul meu a ajuns vineri seara cu pachetele din Munchen. Din pacate, drumul catre Vaslui e inchis, iar eu sunt in concediu. Nu stiu cum sa fac cu ele sa ajunga cat mai curand. Daca stiti pe cineva care are drum zilele astea Piatra Neamt-Vaslui, va rog sa ma contactati. Eu voi ajunge vineri in Iasi, daca e mai comod sa fie luate de acolo de catre cineva care are drum de facut Iasi-Vaslui, ar fi grozav! Pacat sa stea lucrusoarele fara sa fie folosite cat mai repede.


Anitta, mama lui M - 7 ani si bb 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Buna fetelor,
la Cluj s-a mai linistit vremea, acum nu mai ninge.
Simona si eu am vazut reportajul cu acea familie cu 10 copii de langa Cluj la care s-a ajuns foarte greu; La Garbau se ajunge relativ usor...in sat e curatat drumul dar de la principala pana la ei la casa sunt cam 2 km si trebuie urcat un deal...acolo e mai rau. Asteptam sa se indrepte vremea si-i vom vizita. Astept vesti si de la Turturica sa vedem ce vom cumpara din banii pe care ii va trimite.
Spor la cumparat martisoare tuturor.
Va ,
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

papanash, nu stiu nimic de copii acum. Ei nu au telefon acolo, nu pot vorbi cu ei. A nins mult si la noi, drumul spre satul unde stau ei nu este unul important, nu cred ca a intrat vreo masina de dezapezit zilele astea. Dupa cum spuneam, au soba acolo si lemne, cred ca isi fac focul si e destul de cald. Astept si eu sa se potoleasca vremea si voi lua legatura cu ei. Soacra mea zicea ca de cand a inceput ninsoare si gerul (vreo 3 saptamnai) nu i-a mai vazut la biserica din oras. Probabil le e greu sa ajunga. Eu le-am cumparat jucarii si rechizite din banutzii ramasi de la tine si astept sa se potoleasca ninsorile sa ajung la ei (sau sa vina ei in oras)



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Eu Mada, mamica copiilor din Butnaresti a ajuns acasa de la spitalul din Iasi. Am numarul lor de telefon, am sa ii sun si eu maine (desi mi a promis mamica ca ma suna si nu a facut-o). Am sa intreb eu daca le merge posta. Dupa cum stiti, una din fete este extrem de bolnavioara la inimioara. Vreau sa va spun ca azi a plecat spre Germania (astept confirmarea ca au ajuns cu bine). I se va face interventie pe cord, acum vedem daca este una paleativa sau o corectie partiala.

Orice trimitem la Butnaresti este bine -venit. Mada, daca ai nevoie de adresa lor, te rog anunta ma ca sa ti-o trimit.

Mergi la inceput