Un creion, un caiet, o carte

Raspunsuri - Pagina 33

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anitta_O

M-am intalnit si eu alaltaieri cu Dianaalex si am dat o plapuma si doua perechi de ghete, iar azi cred ca sotul meu s-a intalnit cu Tina in Munchen sa preia coletele pentru Vaslui.

Anitta, mama lui M - 7 ani si bb 21+


daaa, a venit! Si au incaput toate cutiile, aveam emotii ca s-au adunat mai multe decat credeam. Pt fam. Burghelea, fam. Tipau si pt gradinitza. Haine bune de iarna, ghete, cizme si inca multe altele.

Si pt ca am economisit chelt. de transport si m-am si oprit la un moment dat din cumparat pt ca nu au mai incaput , la momentul actual avem 65€. Am vb cu Diana sa dau jumatate din abonamentul de autobuz pt Georgiana si de restul cred ca o sa iau, cum imi propusesem, articole de igiena pt ambele familii: periute si paste de dinti, sapun, sampon etc. Poate si niste dulciuri ca n-am mai avut loc. Din ce stiu eu raportul calitate/pret de aici de la Aldi e f bun chiar si in comparatie cu preturile din tara asa ca raman la ideea asta. Orice alta idee e binevenita!

Si pt actualizare, inca o data lista copiilor "nostri":

fam. Tipau:
- 1200 lei ca sa aiba curent (cam 300€?)
- Georgiana 16 ani -Liceu Vs - are nevoie de abonament lunar la autobuz, ca 40€ (1,6 mil lei)
- Alexandru 12 - Sc. Tanacu
- Stefan 10 - Sc. Tanacu
- Cosmina 8 - Sc. Tanacu
- paula 1 anisor.

fam. Burghelea -doar mama (fara tata acasa):
5 baieti de 13, 12, 11,10,2 ani si 1 fetita de 9 ani

20 baiat - acasa?
13 Nicu - Sc. Tanacu
12 baiat - Sc. Tanacu
11 Stefan - Sc. Tanacu
10 baiat - Sc. Tanacu
9 Gabriela - Sc. Tanacu
2 Sebastian - acasa

Si acum ca la Oscar, inca o data liste celor care au contribuit cu hainutze, banutzi, jucarii si multe altele (in ordinea in care m-au contactat)
iris,
helbi,
kariguld,
camelia,
alina,
mariana (langa München)
,

in numele tuturor copiilor si a mamicilor care incearca sa le asigure un trai si o scoala : multumesc!! .

Si bineinteles, last but not least: Anitta_O, datorita careia lucrurile ajung la destinatie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Tina sunteti minunate toate,intr-adevar de la Aldi de acolo le iei mai ieftine.

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

DE TOATE PENTRU TOTI!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Multumim tuturor fetelor din Germania sunteti minunate nu am cuvinte sa va multumesc.

mami de Alex nazdravan www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
poze Alex http://www.flickr.com/photos/72360957@N03/6573967211/in/photostream
http://www.lesch-nyhan.eu/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

ce fericiti vor fi copii tai Diana si din nou reusim acest lucru cu ajutorul fetelor din stainatate. Multumiri fetelor .
De abia astept sa vedem cum ne vom descurca cu campania de martisoare... deja am emotii.
Va ,
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Multumim fetelor din Germania pentru implicare


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA;www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2, A DOUA MINUNE, MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius! ; Sa o ajutam pe Georgi sa mearga ; Manu - papusa fara picioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Buna fetelor,
la Cluj ninge ca-n povesti (mai exact la 30 km de Cluj) si e si vineri....vreau acasa... nu la servici...
Daca ne lasa vremea weekendul urmator vom merge din nou la familiile noastre din Garbau; e un sentiment asa ciudat, dar imi e dor de copii de acolo, ma gandesc dimineata daca s-au trezit, daca e cald in camera...desi , de fiecare data cand am fost era cald si bine.
Va ,
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

Buna ziua

Am patru cutii a cate 10 pungi cu bomboane Chokotoff de Craciun (total 40 de pungi), pe care as vrea sa le donez catre copilasi. Imi puteti spune va rog cu cine trebuie sa iau legatura sau cum sa fac sa ajunga dulciurile la copilasii pe care ii ajutati?

Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

Citat:
citat din mesajul lui saddie

Buna ziua

Am patru cutii a cate 10 pungi cu bomboane Chokotoff de Craciun (total 40 de pungi), pe care as vrea sa le donez catre copilasi. Imi puteti spune va rog cu cine trebuie sa iau legatura sau cum sa fac sa ajunga dulciurile la copilasii pe care ii ajutati?

Multumesc.


persoanele de contact (le-am copiat de pe prima pagina a acestui subiect):
Laura25- actiunea de la Piatra Neamt
Laura_s - si prietenele din Cluj
Alinuk - Tatarani
eumada- actiunea Butnaresti
diannaalex- Tanacu si Vaslui
Rall- actiunea Tg Bujor
Ioana_pos - actiunea Rm Sarat





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Buna dragelor,
la Bucuresti e frig, zapada si viscol. Eu sunt mobilizata la domiciliu cu baiatul,dar sunt prezenta aici cu tot dragul si vad, pe zi ce trece, ca multe suflete mari ni se alatura ! Fetele din Germania, sunteti fantastice ! Ma bucura mobilizarea voastra ! Actiunea cu martisoarele va aduce-sunt sigura- destule fonduri de ajutare a copiilor sarmani si a familiilor lor.
Laura_s, Dianaalex, vor fi cateva zile cu ger si viscol, nu cred ca veti putea ajunge zilele astea la cei pe care-i aveti in grija, e dificil de ajuns acolo.
Rall, tu ce noutati mai ai ?
Eumada, familia din Neamt cum mai este, a iesit fata din spital ?
Laura25, tu ce noutati mai ai despre copilasi ? Au caldura acum ?

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Citat:
citat din mesajul lui saddie

Buna ziua

Am patru cutii a cate 10 pungi cu bomboane Chokotoff de Craciun (total 40 de pungi), pe care as vrea sa le donez catre copilasi. Imi puteti spune va rog cu cine trebuie sa iau legatura sau cum sa fac sa ajunga dulciurile la copilasii pe care ii ajutati?

Multumesc.


Saddie, multumim mult ! In ce zona a Bucurestiului esti ? ma gandesc sa cuplam cumva bomboanele (care sunt multe ) cu pachete pe care le vom trimite in tara, sa economisim taxe postale. Ce zici ?

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput