Un creion, un caiet, o carte

Raspunsuri - Pagina 32

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Pentru baieti sa ma uit si eu in dulap.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Va multumesc fetelor.

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

DE TOATE PENTRU TOTI!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Anca, daca nu se strang suficiente pentru familia cu trei copii sa ma anunti si mai trimit si de la Cluj mai mult de baiat de 6 ani ce mai am de la Andrei, ca restul le-am dus la Garbau, dar sigur mai gasesc eu ceva mai bun pentru voi.
Azi am fost foarte prinsa le servici, prinsa si de seful cand citeam ce ati mai scris pe aici, dar cred ca s-a facut ca nu vede, ca nu a zis nimic....
Va ,
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Laura stai sa vedem ce ajunge la ei su dupa mai vedem,mersi mult

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

DE TOATE PENTRU TOTI!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

buna fetelor,
ieri am dus familiei din Garbau o plapuma si vreo doua sau trei camasi pentru barbati. Ne-au multumit, mi-a spus dna ca Vasile se simte mai bine, nu a mai facut criza de epilepsie si ca a primit de la dr. multe medicamente pentru el. Ar mai avea nevoie de cartofi (eu le-am dus saptamana trecuta cam 5 kg, dar sunt multi si nu mai au) si niste pampersi pentru Marius.
Cam atat deocamdata.
Va ,
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Citat:
citat din mesajul lui anya

Din cate tin minte ramasesera doar pampersi de nou nascuti. Ce varsta au copiii? Ca mai gasim noi cate ceva (daca nu in depozit pe la noi pe acasa sigur)!

Anya



Am scris acum 2 zile dar acum am vazut ca am salvat ca draft in loc sa dau sent
La depozit sunt numai 3-6 kg.
Baietii mei sunt ceva mai mici,
Nu am mai reusit sa ajung sa fac ordine si sa mut lucrurile din depozit, de cand cu zapada asta.
Baietii au fost raciti bine si nu am mai lasat-o pe mama sa vina, ca a stat de vreo 2 ori in ghips pana acum...astept vremuri mai bune pe toate planurile...


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA;www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2, A DOUA MINUNE, MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius! ; Sa o ajutam pe Georgi sa mearga ; Manu - papusa fara picioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

Turturica si fetele din Germania pentru implicare!

Papanash, multa sanatate Andreiutului!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

M-am intalnit si eu alaltaieri cu Dianaalex si am dat o plapuma si doua perechi de ghete, iar azi cred ca sotul meu s-a intalnit cu Tina in Munchen sa preia coletele pentru Vaslui.

Anitta, mama lui M - 7 ani si bb 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Buna dimineata,
am vorbit cu Turturica si saptamana viitoare vor intra banii de la ea si vom stabili o lista de cumparaturi pentru familiile noastre din Garbau. Fara ajutorul ei nu am fi reusit singure sa adunam lunar atatia bani si ajutandu-ne pe noi mai ajuta implicit si alte familii pentru ca noi nu vom avea nevoie de pachete de la voi si va puteti concentra pe familiile ramase, dar AVEM MARE NEVOIE DE AJUTORUL VOSTRU MORAL.
Multumim din nou Turturica.
Va tin la curent cu ceea ce vom face la Cluj.
Va ,
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Buna dimineata!!!!! Am sunat acum la familia Tipau sunt bine cu totii, copii la scoala se lupta cu gerul de afara. Daca la Vaslui erau minus 25 de grade dimineata acolo sigur era mai ger ca de regula e mai frig acolo decat in oras. Cu Georgiana e mai greu ca trebuie sa faca naveta si e frig tareee. Mai intarzie si autobuzul si cateodata nu poate urca in sat asa ca are de mers vreo 4 km pe jos pana in satul cel mai apropiat. E greu tare a zis ca e intuneric la ei cam toata ziua si li s-au afumat peretii de la lumanari si candela pe care o tin aprinsa ca altfel nu reusesc sa faca lectiilie copii. Acum mi-a zis ca in sept si oct a lucrat sotul ei la cineva si nici pana in ziua de azi nu i-a dat nici macar 1 leu din cat avea sa ii dea. Oare cum se pot bucura niste oameni la banii lor mai ales ca stie cati copii au si ca e asa de greu. Le-am zis sa stea linistiti ca incercam sa rezolvam si cu curentul electric Am incercat sa sun si la familia Burghelea dar nu mi-a raspuns. O sa mai revin mai tarziu cu un tel sa vad ei ce fac si cum se mai descurca.

mami de Alex nazdravan www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
poze Alex http://www.flickr.com/photos/72360957@N03/6573967211/in/photostream
http://www.lesch-nyhan.eu/

Mergi la inceput