Un creion, un caiet, o carte

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andru_mami spune:

fetelor,astept si eu o adresa ca sa trimit coletul cu rechizite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Citat:
citat din mesajul lui andru_mami

fetelor,astept si eu o adresa ca sa trimit coletul cu rechizite

POZE

Vera cu ANDREI-23.08.2007 si
MARIO-25.11.2011


Buna daca vrei rechizite poti sa trimiti la mine sa mearga la copii de la Tanacu care merg la scoala. Daca e ok imi spui si iti dau pm cu adresa.

mami de Alex nazdravan www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
poze Alex http://www.flickr.com/photos/72360957@N03/6573967211/in/photostream
http://www.lesch-nyhan.eu/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andru_mami spune:

dianna astept adresa ta pe PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andru_mami spune:

deci,maine pun la posta catre diannaalex un colet cu rechizite(caiete mate,romana,muzica,biologie,bloc desen,truse geometrie,culori,sampon copii, sapunele si pixuri) care vor merge la copiii de la Tanacu din cate am inteles;
nu sunt foarte multe dar le va prinde bine;
mai vedem luna viitoare ce colet fac si la cine merge


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Dianaalex, spune-mi, Tanacu e pe ruta Vaslui-Bacau? Daca da, ar putea aduce cineva, o prietena, pachetul de care spunea Tina. Eu nu locuiesc in Vaslui.
Tina, sotul meu va pleca saptamana viitoare in Germania. Pana atunci ai putea face pachetul? (nu trebuie neaparat colet, ca la posta, poate fi pus si in sacose lipite cu banda adeziva) El nu intra in Munchen, doar pe varianta orasului. Daca e in regula si pentru tine sa va intalniti la iesirea din oras sa i-l dai, ar fi ok.

Anitta, mama lui M - 7 ani si bb 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Nu e pe partea cealalta spre Iasi. Daca vrei eu pot sa iti dau nr de tel al meu al al prietenei mele care lucreaza la gradinita Tanacu. Multumim frumos

mami de Alex nazdravan www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
poze Alex http://www.flickr.com/photos/72360957@N03/6573967211/in/photostream
http://www.lesch-nyhan.eu/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Buna fetelor,
am sperante ca la Cluj vom fi ajutati de o fundatie in realizarea a ceea ce ne propunem, adica terminarea celor doua camere ale familiilor din Garbau.
Le-am spus ca avem nevoie de fonduri, ca incercam sa strangem si noi ce putem, dar in schimb vom aduce cu siguranta forta de munca asa ca mi-am inscris sotul, cumnatul si orice cunoscut barbat in putere, la lopata si tarnacop.
Avem nevoie si de cei de la Directie din Cluj, ca ei trebuie sa solicite ajutorul fundatiei....
Sper sa reusim.
Laura

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=276273982430212&set=a.274154992642111.65663.141198859271059&type=1&theater da LIKE la poza sa castigam si concursul de poze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Super Laura

Legat de proiectul cu martisoarele de la gradinita, poate ar fi mai bine sa se vanda martisoarele in cadrul unei expozitii iar cumparatorii sa fie parintii copiilor care le confectioneaza. Iar banii stransi ii punem la comun si se redirectioneaza unde e nevoie. Eu de ex. chiar stau foarte prost cu timpul si nu as avea timp sa fac poze, sa le pun la bazar, sa le expediez, etc.

Am vorbit deja cu directoarea de la gradinita lui Stefi si a spus ca in principiu nu are nimic impotriva dar ii trebuie un material redactat pe care sa il trimita si parintilor, educatoarelor, profesoarei de arte plastice. Poate incropeste un material o fata priceputa la cuvinte in care sa spunem care e scopul acestei campanii, care sunt familiile pe care vrem sa le ajutam, ce vom face cu banii stransi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

fetelor
va exista un 'plan oficial' pentru actiunea aceasta

aveti putintica rabdare sa il organizam cum trebuie si sa actionam toate in aceeasi directie

un mat de prezentare a campaniei o sa il facem dupa discutia pe care o vom avea concret pe tema asta: tb sa stabilim/organizam cateva etape de urmat

orice idee e binevenita




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

www.meseriademama.blogspot.com/" target="_blank">party in FEERIE de muzica si dans



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Alinuk
poti scrie ceva concret, sa intelegem si noi ceva ???

eu incerc sa tin pasul cu voi, sa organizez si eu niste colete impreuna cu alte fete, deci nu am disparut de tot :-)

_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput