FIV Athena Hospital Timisoara (3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cameline spune:

Buna fetelor. La multi ani si un an plin cu noi gravidute.Ati vazut ca s-au nascut tripleti din fiv la Athena? O mamica de 44 ani, asa ca hai fetelor curaj ca se poate. Eu sunt in asteptare pana prin februatie cand o sun pe d-na dr.Stelea.Acum sunt pe climen ca sa nu las uterul in pauza sa se atrofieze.Va pup si va astept cu noutati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela73 spune:

Da probabil, dar nu imi mai permit alt FIv, cel putin nu acum, asta e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana80 spune:

Buna fetelor si mult succes in noul an!!!
Stiti cand mai vine prof.G in tara? eu trebuia sa merg in decembrie la control(am facut o operatie de reparare a uterului)dar nu s-a putut in acel weekend si acum pe data de 28 ianuarie am drum pana la Arad si poate se nimereste si doctorul pe la clinica. Eu o sa mai fac o incercare in luna mai sau iunie;sper sa adunam si banutii pana in vara ,operatia mi-a cam dat planurile peste cap m-a costat 1200euro si imi revin mai greu financiar.
Va pup dulce si va astept cu multe vesti bune!!!
Cameline te asteptam cu vesti cand vei incepe tratamentul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela73 spune:

uaau, atat a costat operatia???
De ce nu intrebi pe d-na dr. Ciontu cand vine profesorul?Cameline cand incepi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameline spune:

Buna fetelor, sper sa incep in martie.Am avut acum cheltuieli neprevazute care mi-au cam dat planurile peste cap,dar sper ca prin martie sa pot incepe.Am avut de gand sa incep in februarie, dar asta e, refacem calculele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_ spune:

buna fetelor!
eu am facut histero de diagnostic luna aceasta si luna viitoare o sa incep tratamentul, ne pregatim pt martie. sper sa fie bine de data asta. Acum, cand am facut histro, a nascut o tipa care a fost cu mine la fiv runda trecuta, erau super incantati, aveau primul copil dupa 25 de ani de casatorie si 18 ani de tratamente...asa ca se poate!!! trebuie sa fim optimiste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela73 spune:

Succes Tina, stiu ca se poate, problema mea e ca nu cred ca se mai poate intampla. Eu cred ca daca Dumnezeu vrea sa am copil reuseam de prima data. Mai dureaza pana imi trece. Dar ma bucura enorm cand vad ca exista reusite. Noi mai asteptam pana in toamna si vedem poate infiem. Sa ne mai scrii despre tratament si ce ai de facut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anchusa spune:

Buna fetelor
Va deranjez cu o intrebare.
Am vazut pe site-ul clinicii ca au trecut si procedura de maturizare in vitro(IVM) a ovocitelor.
Stiti cumva, sau ati intalnit caz(la Athena) la care s-a aplicat aceasta procedura de fertilizare in vitro?

anchusa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_ spune:

din pacate nu am auzit de IVM Anchusa, dar in general ce au pe site respecta. Poti sa suni la doctora Ciontu si sa intrebi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anchusa spune:

multumesc tina...o sa dau telefon
anchusa

Mergi la inceput