Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (34)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Babylicious

aaaaa...si inca ceva! Eliza transpira cand doarme. Tare. E fleasca pe spate, cateodata si pe par si nu am cum sa ma apuc sa o schimb noaptea, ca daca o scol imi e ca imi caut de treaba singura... Mai face si alt bebelus asa?

Miha, imi pare rau ca nu doarme iarasi Imi Sper sa revina curand la programul normal, si tu dormi ziua pana revine ea... Cat despre dormitul in patul ei, Eliza doarme pana la prima trezire la ea in patut(asta fiind pe la 5) dupa care cu mine pana la 9-10, timp in care eu dorm si doar o mufez cand matzaie... Despre dormitul inapoi...ajung si acolo la un mom dat banuiesc

Andy, da, Lori e canadianca noastra, Pe windy n-am mai vazut-o pe forum de un an :)), mai e pe fb, sa ne zici numele tau sa va vedem si noi! Ea sta in Blainville , sper sa scriu corect!





Oana mamica super-fericita de Eliza Maria (18.07.2011)

Si Natalia da din maini si din picioare si cand suge la san si cand trage din sticla, doar daca e foarte obosita sta cuminte, si de transpirat tot asa transpira si ea, a mea transpira si cand mananca iar uneori dimineata e uda toata la ceafa, la noi e si cald sunt 24-25 de grade in casa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andy08 spune:

MihaKrissy, multumesc de primire.

Krissy, unde ai stat in Canada? M-am pus sa citesc capitolele din urma, asa, mai pe diagonala, si am vazut ca si voi v-ati luptat cu alergiile. Eu am un hiper alergic acasa. Andrei are alergie severa la lapte (numai daca atinge laptele, face urticarie), albus, mazare, arahide si am descoperit ca si nuca, deci ma gandesc ca sunt sanse mari sa fie la toata gama de tree nuts. De la jumate de sfert de nuca am ajuns la urgenta acum 2 luni, cu toate simptomele de soc anafilactic, mai putin probleme grave de rspiratie pt. ca respira pe gura. In rest, tot umflat, congestionat, letargic, plin de urticarie...groaznic. Voi cum ati tratat alergiile?

Loredana in ce oras sta? Scrie pe aici destul de des sau mai rar?

Andreea, cred ca te-ai speriat de numa'. Bine ca n-a patit nimic piticul. Si la cealalta odisee unde e Andrei au fost multi bebei care au cazut si au fost ok. Incep sa se miste mult si brusc.

Pt. listuta: Emma Ioana, nastere naturala, apgar 9. Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andy08 spune:

Cu transpiratul, poate ca e prea cald in casa. Eventual imbrac-o mai subtire noaptea si pune o paturica mai groasa sau mai subtire, dupa caz. Aici se recomanda 19-20 de grade, dar mie mi-e frig la temperatura asta. Andrei a fost un bebe care nu suporta deloc caldura. Toata iarna a stat in tricou la 22-23 de grade si transpira din orice. Emma e mai friguroasa si sta cu body cu maneca scurta si peste cu o bluzita cu maneca lunga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

buna seara si de la noi
Andy bun venit !!! la noi se scrie , nu gluma , rar sunt zile cand nu umplem 10 pagini :) Peste 3 zile este ziua fetelor noastre prima lor onomastica !!!
Miha dar daca o imbraci gros pe Imi si o scoti jumatate de ora afara seara ? mi-a venit asa o idee ...pe balcon , prin apropiere ...
Krissy
Ruxiii pupam fata
Si ruxi la fel face , la Pitesti de Craciun mi-a invinetit mana , a dormit intre noi in pat si se intorcea cu capul spre tac-su si picioarele in mana si gura mea. La nume reactioneaza foarte bine, si la bubu si la ruxi si o amuza foarte tare toate cuvintele ce ciontin z si t (ta) - gaza, buburuza, etc
Florin eu zic ca incerci cu trezitul 2-3 zile poate rezolvi problema cu dormitul
maine mergem si noi la controlul de 5 luni sa vedem cum sta si sa ne zica dr cum intoducem legumele .
Multumim frumos celor care ne-au urat la multe luni uram si noi toturor sarbatoritilor de azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Andreea, vai, imi pare rau! Bine ca nu s-a intamplat nimic! Mai era o mamica de a trecut prin ceva asemanator de revelion parca, bine ca si la voi e ok!

Andy, Lory intra des, tre sa apara, azi bebele ei face 6 lunite, probabil sarbatoresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

O culc in pijama de bumbac subtire, invelita cu o paturica subtire din bumbac, e mai subtire ca mine imbracata si invelita...ziua la fel, ea sta in body si sosete, eu tricou si pantalon lung, dc adoarme, trasnpira. Dc ziceti ca si altii fac asa, e ok, imi e sa nu raceasca sau ceva, desi se intampla de ceva vreme si nu a dat nici un semn de vre-un muc macar. Vorba Andrei, fac mulaj in bronz la :))))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

La multe lunite
LUCA-RYAN de lorialex
PATRICK de sdcristian
IANIS de dya27
RUXANDRA de alexia_ada
FILIP de squirrel

si La multi ani Ruxii sa fi sanatoasa si sa te bucuri de familia ta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Da nu e mai ziua lui Ruxii...Cred ca cine a scris prima s-a referit la Ruxandra Alexiei Ada :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

Ce se scrie...

Stefan a cerut somn la 10.30, peste zi a dormit 4 ore. Acum doarme, sa vedem cat il tine.

Andy, bine ai venit.

Miha, se poate sa fie vreun dinte?
Spuneam mai demult ca noi pe stefan il linistim cu muzica: in masina evanescence dat la maxim, iar in casa avem doua melodii:
- de ce / stillborn
- rosu aprins/ luna amara
poate le gasesti pe youtube. Eu le am pe telefon, suna mai patrunzator, si cand plange fara oprire, le pun la maxim, mai departe de el. Sa vezi ce fata face atunci, mori de ras. Se opreste brusc din plans si face ochii mari surprins ca ceva face galagie mai mare decat el, si ramane nemiscat ascultand. Asa reusesc sa-l scot din starea de agitatie. Incearca si tu, poate iti reuseste.

S-a trezit intre timp, l-am readormit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Babylicious

Da nu e mai ziua lui Ruxii...Cred ca cine a scris prima s-a referit la Ruxandra Alexiei Ada :)



Oana mamica super-fericita de Eliza Maria (18.07.2011)

Lasa ca scoate si Ruxi de la Pitesti o bucatica de tort asa de inceput de an :)

Mergi la inceput