*Cozonacei iubiti de noiembrie-decembrie2008(137)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Bertha, sunt niste frumuseti copiii tai! Ioana e asa expresiva...Cat priveste manifestarile, exact asae si Anastasia, acasa e o vorbareata si mai nou "interpreteaza" mici roluri (in care isi schimba tonul vocii, inclusiv mersul si postura ca sa o imite d. ex. pe educatoare ), insa in public "ingheata"... Probabil cu varsta va trece.

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

La multi ani, Adrianaaaa!!!!
La multi ani, VonHelen!

Bertha, ce ma bucur ca ai scris, v-am admirat pozele, sunt extrem de frumosi amandoi iar Ioana a crescut atat de mult, superbi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleinad.g spune:

La multi ani, sanatosi si bucurosi, Ionilor si Ioanelor!

Bertha, ai doua frumuseti , sa-ti traiasca si sa te bucuri de ele!

Otilia, imi place si gasca ta de fetite, poza de la avatar e superba!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

LA MULTI ANI! celor cu nume sfant

stelele mami
Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">iubire fara limite
Dimitrie Gabriel Antonia Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

La Multi Ani...unde va gasesc pe facebook?

CODRIN *15.02.2005 si DIANA *10.11.2009


Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mult decat toti banii din lume si toata puterea de pe pamant. Mario Puzo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Aseara, la baita, aveam cu Arianna o discutie despre bani. Incerc sa o fac sa inteleaga ca nu tot ce vrea 'cumpara tati' cum zice ea. Stateam noi de vorba si ii explicam ca tati trebuie sa munceasca si dc ea tot cere si cere, tati va sta mai mult la munca. apoi isi aduce ea aminte d eo discutie in care ii spusesem ca nu toti copii au tot ce-si doresc, nu au jucarii multe ca ea, pt ca parintii lor nu castiga suficient.
A: "mami, dar copii nu au jucarii?"
Eu:"au putine, nu asa multe cum ai tu"
A: "De ce?"
Eu: vesnica placa cu banii...
A: "lasa mami ca o sa fie ziua copilului si mergem la petrecere si ii ducem noi cadouri"
Eu:"mami, pai dc taticul copilului nu are bani de jucarii, nu are nici de petrecere"
A:"ii dau eu"
Eu:'de unde?"
A: pai la 5 ani ma duc la munca"
A urmat apoi o discutie in care mi-a explicat ea cum se duce acolo unde munceste tati si munceste si ea pe bani De ce la 5 ani, nu stiu...dar imi pun mari sperante in ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Frumoasa si interesanta discutie. Fata desteapta... se gandeste cum sa rezolve situatiile. Succes in continuare la discutiile privind banii. Mai arata-ne poze cu cozonacica.. cat a crescut... nu a mai vazut-o demult. Cum se inteleg minunile? Se joaca impreuna?

Citat:
citat din mesajul lui BraveGirl

Aseara, la baita, aveam cu Arianna o discutie despre bani. Incerc sa o fac sa inteleaga ca nu tot ce vrea 'cumpara tati' cum zice ea. Stateam noi de vorba si ii explicam ca tati trebuie sa munceasca si dc ea tot cere si cere, tati va sta mai mult la munca. apoi isi aduce ea aminte d eo discutie in care ii spusesem ca nu toti copii au tot ce-si doresc, nu au jucarii multe ca ea, pt ca parintii lor nu castiga suficient.
A: "mami, dar copii nu au jucarii?"
Eu:"au putine, nu asa multe cum ai tu"
A: "De ce?"
Eu: vesnica placa cu banii...
A: "lasa mami ca o sa fie ziua copilului si mergem la petrecere si ii ducem noi cadouri"
Eu:"mami, pai dc taticul copilului nu are bani de jucarii, nu are nici de petrecere"
A:"ii dau eu"
Eu:'de unde?"
A: pai la 5 ani ma duc la munca"
A urmat apoi o discutie in care mi-a explicat ea cum se duce acolo unde munceste tati si munceste si ea pe bani De ce la 5 ani, nu stiu...dar imi pun mari sperante in ea

==========
Corina
Mami de Arianna Maria (18.11.2008) si Patrick Stefan (16.10.2010)

POZE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:




La multi ani, monicus!
La multi ani, Ramo!
La multi ani, nature!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Multumesc frumos Oli.. esti o dulce ca de obicei.
Pupam gradinita cea gingasa.... ce ma faceti voi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

La multi ani mamicilor sarbatorite astazi: Monicus, Ramo2007 si Nature! Sa fiti fericite si implinite sufleteste!

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput