Ajutoarele lui Mos Craciun in actiune-5

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

nu stiu cat de buna este ideea de mutare in alta parte, locul in care ar trebui sa ne desfasuram este aici, la sectiunea Umanitare, fara suparare.
Aici se fac planuri de atac pentru tot ceea ce inseamna ajutor pentru semenii nostri, sau cel putin asa vad eu.
revin ca am ceva urgent de finalizat, va pup.



............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catod spune:

Si eu prin zona...Subscriu ideii lui Papanash, astfel de actiuni, planuri de atac,
aici la umanitare parca isi gasesc ''locul'' potrivit.

Numai bine

_

Cami si Mihnea


_

"Nu merge in spatele meu,s-ar putea sa nu conduc.Nu merge in fata mea,s-ar putea sa nu te urmez.Mergi langa mine si fii prietenul meu" ( Albert Camus)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

imi doresc tare mult sa ajut atat cat pot si pe viitor!

ps: cred ca nu e important locul unde se scrie, ci lucrurile minunate care se realizeaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

iata si calculele contabile:
total bani incasati = 8832,94 RON
total plati = 7711 RON

rest = 1.121,94 RON

v-am zis ca-i cu virgula, din cauza schimburilor valutare.

mai ramane sa verific maine inca o data situatia intrari/iesiri, apoi sa virez banii exact unde este nevoie de ei.



............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

in prg la care m-am gandit eu am luat in calcul si alte actiuni,
nu doar umanitare
categoric pot fi persoane care sa participe dupa cum au disponibilitate, doar la una dintre parti

din experienta pe care o am, va spun ca a accesa aceleasi resurse numai pe zona de umanitar poate deveni stanjenitor pentru cei carora ne adresam
(si aici ma refer la mesajele si campaniile generale catre comunitate, nu la cazurile strict particulare care se gasesc la sectiunea umanitar)





Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

in loc de...Sarbatori Binecuvantate!



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Dragelor, pentru fata care face naveta la liceul din Vaslui eu as propune (in afara de cele necesare la scoala) sa-i cumparam abonament la microbuz. Nu am idee cat costa, dar daca se poate face pe o perioada mai mare poate costa mai putin, ce ziceti ? In plus, daca avem si ceva dimensiuni, poate ii trimitem hainute mai adecvate varstei .

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

ft buna propunerea cu abonamentul pe o perioada mai lunga

cine poate sa faca o cautare despre detaliile aferente?

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

in loc de...Sarbatori Binecuvantate!



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Maine sau poimaine o sa inchid acest topic si ne hotaram pana atunci cum procedam in continuare.
Actiunea cu aceasta denumire s-a incheiat si pentru continuarea ajutarii familiilor la care am ajuns avem 2 posibilitati ( sau asa vad eu)
1. un alt topic care sa centralizeze toate actiunile noastre;
2. topicuri separate deschise de fiecare persoana responsabila de departament tara ( Diannaalex, Rall, Laura, etc)

Multumesc mult Aka pentru oferta de a te ocupa de bazar, daca ai timp si disponibilitate este excelent ( eu la capitolul timp stau mai rau...)

Fetelor, inca nu va multumesc pentru tot , ca mai avem treaba, haideti sa va dati cu parerea la destinatia banilor, fetele din tara veniti cu propuneri.
Di, mutam depozitul ?

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

so, indiferent care va fi decizia majoritara / cu subiect aici sau in alta parte / cu un nume sau altul / personal, voi fi alaturi in demersuri pentru copii atat cat imi va sta in putinta si pricepere

Parerea pe care o am si mi-o voi expune simplu acum este urmatoarea:
aici la Umanitare ar fi potrivit sa avem subiecte concrete, campanii articulate, care au nume, mesaje clare si care e necesar sa aiba finalitate, sa poata fi evaluate.
Este important feedbackul pe care donatorii il au.

Oriunde in alta parte, se pot face estimari, emite pareri, planuri...unele se pot concretiza, altele nu.
Personal sunt reticenta in a face publice chestiuni a caror derulare nu depinde doar de mine si nu stiu daca pot fi finalizate.

Asadar, discutiile noastre 'din spatele campaniei' consider ca nu trebuie sa fie in prim plan, ci doar campania in sine la momentul deciziei finale postata la vedere..prin subiecte vizibile - aici sau la generale, prin bannere etc


seara frumoasa va doresc





Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

in loc de...Sarbatori Binecuvantate!



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Buna seara de la noi!!!!!!!!!! multumesc din suflet ca vreti sa ne ajutati in continuare. Am vb cu cineva informativ si a zis ca pentru familia care nu are lumina ar costa pana in 1200 de lei sa traga curentul de la poarta pana la itrarea in casa. Pentru ce e in casa fire si tot ce e nevoie s-a oferit persoana care mi-a facut legatura cu familia respectiva sa le faca fara sa platim nimic. Maine ma pot interesa eu cat e abonamentul si va spun. Va si va multumim din nou. O sa iau legatura maine cu familia si sa vedem ce au nevoie pentr la scoala, asta daca sunteti de acord.

mami de Alex nazdravan www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
Vine Mos Craciun
poze Alex http://www.flickr.com/photos/72360957@N03/6573967211/in/photostream

Mergi la inceput