Ajutoarele lui Mos Craciun in actiune-5

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Revin si eu printre voi, la multi ani

Eu sunt de acord sa mai ajutam familia de la Tg Bujor dar ma gandesc ca poate mai sunt familii si mai nevoiase? E adevarat ca si ei stau foarte prost (7 persoane intr-o singura camera, fara TV, radio sau telefon - intretinute de un singur adult) insa cand am fost la ei am vazut cat de mult isi iubeste tatal cei sase copii, cat de uniti si harnici sunt (au reusit sa isi cumpere o vaca, 5 copii inca merg la scoala) si parca imi zic.. se vor descurca! La limita saraciei, e adevarat, dar cred ca se vor descurca.

Am citit aici si cazuri mai grave, gen o bunica si copii mici.

Ce credeti? Voi hotarati, in functie de prioritati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Buna seara, ei ca v-am gasit; mai scriem si aici pana ne hotaram nu? ca eu asa vad.
Nu stiu cum ar fi mai bine, sa deschidem subiecte separate su sa mergem impreuna ca pana acum. Sloganul Ajutoarelor era PUTEM, VREM< REUSIM DOAR IMPREUNA si acum sa se despartim....???
parca nu vreau asa; mai bine impreuna ca pana acum si fiecare vine cu informatiile obtinute.
Eu voi merge la familia din Garbau saptamana viitoare la sfarsit de saptamana si numai atunci voi putea transmite necesitatile lor.
Eu zic ca este foarte bine sa ajutam cu abonament fata care merge cu autobusul la scoala, sa o incurajam sa nu abandoneze scoala.
Va
Laura

Oamenii au inventat respectul ca sa ascunda locul gol,unde ar trebui sa fie iubirea. Lev Nicolai Tolstoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

fetelor, fara lacrimi, asa este in viata, Mosul vine numai iarna.
imi pare bine ca sloganul "putem, vrem, reusim doar impreuna" are ecou. Mergem inainte !
Eu am sunat la 2 persoane pt materiale de constructii, astept zilele urmatoare raspunsul. sigur gasim sponsori, as face un site cu prezentarea fiecarui caz-familie, dar rabla asta de calc nu ma lasa...cred ca asta este cea mai de impact modalitate.

Diana, cam cat costa abonamentul, ai idee ?

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

si pentru ca tot facem sinteza evenimentului, haideti sa adaugam la ce a spus Laura, care este numarul de copii si adulti la care au ajuns "ajutoarele Mosului"?
Diana ?
Rall?
Mihaela770 ?
Mari_paun ?
Alinuk ?
Gaby2011 ?
Dicirstea ?
Dariastoica ?
Laura25?
Dandusa?
Ioana_pos?

am uitat pe cineva (Mosul are voie, din cauza de varsta )

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

eu am fost la
Domnesti 14 copii
Tatarani 2 familii cu cate 6 si 7 copii = 13 copii
2 femei amarate

asadar, 27 copii si 2 adulti = 29 persoane

pt o campanie unitara la nivelul comunitatii, ar trebui sa ramanem impreuna la acelasi topic/ nu impartite
eventual cumva separate pe actiuni umanitare si de alt gen (1iunie, 1-8martie) = oricum nu se vor derula din pct de vedere al perioadei in acelasi timp, poate doar sa nu existe aceleasi persoane care sa se implice de fiecare data





Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

in loc de...Sarbatori Binecuvantate!



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Akinuk, si eu zic la fel, nu are sens sa ne impartim, este uriasa realizarea pe care am realizat-o acum ( sa ma iertati, dar eu nu estimam decat vreo jumatate decat ceea ce a a fost de fapt) si ar fi pacat sa impartim pe X actiuni.
Vreau sa fiti sigure ca sunteti in inima tuturor celor de la umanitare, dar mai ales in inima celor vizitati de Mos iarna asta.
fiecare are implicarea ei, unele cu sortatul, altele cu sponsorizare,altele cu colectare colete, altele cu donatii, altele cu mers direct pe teren, altele cu idei,
altele le-au impletit pe toate , si s-a realizat un TOT care a lasat urme la nivel national, v-am mai zis eu, au mai fost pe DC campanii , dar de o asemenea amploare, nu !

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

La Don Orione Mos Craciun sa vizitat 18 copii si 58 adulti.


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA;www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2, A DOUA MINUNE, MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius! ; Sa o ajutam pe Georgi sa mearga ; Manu - papusa fara picioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

ai uitat-o pe boticelina,aici in constanta,sincer ea a fost sufletul actiunii!am ajutat-o si eu,cat mi-a permis timpul,dar fara ea n-am fii reusit!
Deci,Constanta a ajutat 12 copii din 3 familii!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

27 copii la Nasta.

Papanash am vazut ca mi-ai sters numele si inceputul de adresa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Citat:


Biensur! Ofcors!



Vineri seara pot sa ma pun pe treaba - n-ar trebui sa fie tarziu...

Mergi la inceput