Ajutoarele lui Mos Craciun in actiune-5

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Bine v-am regasit!!
Am vazut poze,tare intalneala
Va urez un An Nou plin de realizari si sanatate multa!!!

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

DE TOATE PENTRU TOTI!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

am ajuns acasa si am vazut si eu pozele de la Slobozia ( de la serv. nu pot poze).... copii minunati si mi-ar fi placut mult sa fiu si eu acolo sa-i imbratisez ! Multumim fetelor pentru impresii si mai ales pentru ca ne-ati reprezentat , cu mare cinste !
Mari_paun, pup-o pe Ema din partea mea, tu esti exact cum mi te imaginam, o mamica frumoasa si calda !

Fetelor, ce mai faceti ? maine trag linie ( azi au intrat banii de la Admin si i-am schimbat in lei, mai trebuie sa mai intre 30 ron pt casa de la licitatie) la cont si trebuie sa hotaram unde repartizam banii ramasi. Noi am mai discutat subiectul asta la intalnirile live. Optiunile erau sa-i donam la cazurile umanitare sau sa continuam actiunea de ajutorare a familiilor sarmane din tara unde am fost prezente in calitatea de Mos Craciun. Sunt cateva locatii unde clar este nevoie de o continuare, ma gandesc la Vaslui, Galati, Cluj, unde sunt copii care mai au nevoie de una-alta pentru scoala. Ce ziceti , fetele din teritoriu ?

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

La Multi Ani din partea nostra si un an nou cat mai linistit si mai fericit. Va multumim inca odata pentru tot ce ati facut pentru copilasii de la Vaslui. Una din familiile la cre am fost cea de care va spuneam ca nu are curent electric m-a sunat de sarbatori sa ne multumeasca din nou si sa ne ureze un an nou fericit asa cum le-am facut si noi sarbatorile acestea. M-a miscat foarte mult telefonul lor. Felicitarile si urarile lor le meritati toate, eu am facut cel mai putin

mami de Alex nazdravan www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
Vine Mos Craciun
poze Alex http://www.flickr.com/photos/72360957@N03/6573967211/in/photostream

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Dianaalex, de ce minimalizezi ceea ce ai facut ? tu i-ai gasit, tu ai mers acolo, tu ai ambalat cadourile, tu ai facut cumparaturile, adica ai facut foarte mult pentru niste oameni despre care noi nu stiam nimic. Stiu ca actiunea asta te-a umplut de energie pozitiva, mai mult decat pe noi, care doar am citit depre ei, despre voi. Si este foarte imbucurator lucrul asta, eu iti multumesc din suflet pentru tot ce ai facut !

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Citat:
citat din mesajul lui diannaalex

La Multi Ani din partea nostra si un an nou cat mai linistit si mai fericit. Va multumim inca odata pentru tot ce ati facut pentru copilasii de la Vaslui. Una din familiile la cre am fost cea de care va spuneam ca nu are curent electric m-a sunat de sarbatori sa ne multumeasca din nou si sa ne ureze un an nou fericit asa cum le-am facut si noi sarbatorile acestea. M-a miscat foarte mult telefonul lor. Felicitarile si urarile lor le meritati toate, eu am facut cel mai putin

mami de Alex nazdravan www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
Vine Mos Craciun
poze Alex http://www.flickr.com/photos/72360957@N03/6573967211/in/photostream


as vrea detalii despre ei, daca stii ceva, cati copii au, ce varsta au

_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Diana, ai idee ce le-ar trebui urgent ? multumim pentru urari !

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Buna dimineata,
sunt curioasa daca s-a facut un total al copiilor si parintilor la care am avut placerea sa ajungem.
La Cluj au fost 18 copii, 2 adolescenti si 5 adulti. La Cluj ne-am interesat si familia din Garbau are o factura de 70 lei la curent pe care o va achita Veronicach si apoi vom face si alte plati in avans. A sosit si patul pentru copilasul de 1 an si 7 luni, e la parintii mei acasa si il voi duce saptamana viitoare in weekend cand va fi sotiorul liber, ca in masina mea nu incape. Tot atunci vom vedea de ce mai are nevoie familia de acolo. Asa cum stiti, in primavara vrem sa strangem bani sa le mai construim o camera si o baie. Nu stiu daca au apa curenta sau doar fantana, am fost asa socate cand am ajuns acolo incat nu am intrebat mai nimic; am inceput sa notez numele si varsta copiilor, dar cand am aflat ca sunt 5 copii ramasi fara mama (nu 3 cum am fost anuntati).... ne gandeam ca nu vor ajunge jucariile si dulciurile pentru toti, ca haine si mancare oricum cumpararem destula. Dar copiii mai mari (fata de 14 ani si baiatul de 16) erau mai interesati de haine-fata si de o undita pe care i-a dat-o sotul meu baiatului de 16 ani.
Nu stiu daca v-am povestit cand unul din baietei, cel de 8 ani a gasit o ciocolata, a intrebat ce este si nu a stiut sa desfaca ambalajul si ne-a rugat pe noi sa il desfacem, a mancat putin si a zis ca mai mananca si in alta zi...
Sotul meu imi spunea ca el crede ca ar trebui sa facem o mapa de prezentare a cazului acestei familii sa putem merge cu ceva concret la cei care au materiale de constructii, dar nu stie ce trebuie sa contina mapa. Are idee cineva? presupun ca ne trebuie ceva adeverinta de la primaria lor, de la DASPC Cluj...nu stiu... astept sugestii daca aveti.
Va
Laura

Oamenii au inventat respectul ca sa ascunda locul gol,unde ar trebui sa fie iubirea. Lev Nicolai Tolstoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Citat:
citat din mesajul lui papanash

Diana, ai idee ce le-ar trebui urgent ? multumim pentru urari !

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )







Buna dimineata la ei urgenta e curentul electric, ei au stalpul la poarta, dar nu reusesc sa isi traga curent electric. Si una dintre fete e la scoala si nu are bani de carti si caiete. Mai ia caiete de la fratii mai mici dar nici ei nu au foarte multe. Sunt din alea care se dau gratuit la inceputul scolii. Fata a zis ca ei ii place foarte mult la scoala iar cand parintii au zis ca s-ar putea sa o intrerupa ca nu au bani a zis ca ei nu ii trebuie bani doar sa mearga la scoala.

mami de Alex nazdravan www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
Vine Mos Craciun
poze Alex http://www.flickr.com/photos/72360957@N03/6573967211/in/photostream

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Tocmai acesti copii trebuie ajutati, cei care-si doresc sa mearga la scoala si nu au posibilitate; ce draguta este: nu vrea bani, vrea doar sa mearga la scoala; bravo ei. Si ce mai consider eu dureros e cand parintii ii incurajeaza cat pot si ii sprijina sa mearga la scoala pe cei mai mari, nu ii tin acasa sa aiba grija de cei mici, aceste familii consider eu ca trebuie ajutate...
Sa ne dea Doamne-Doamne sanatate si putere sa-i ajutam sa se ajute.
Va ,
Laura

Oamenii au inventat respectul ca sa ascunda locul gol,unde ar trebui sa fie iubirea. Lev Nicolai Tolstoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Nu parintii se chinuie asa cum pot sa mearga la scoala face naveta in fiecare zi ca e la liceu in Vaslui cam 20 de km dus 20 de km intors. Dar e bine ca ii place sa mearga la scola si ca invata bine. E in clasa a9-a si a zis ca daca o sa poata o sa vrea sa mearga si la facultate ca stie ca asta e singurasansa sa scape de saracie, sa invete bine. Sunt toti niste draguti.

mami de Alex nazdravan www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
Vine Mos Craciun
poze Alex http://www.flickr.com/photos/72360957@N03/6573967211/in/photostream

Mergi la inceput