Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (37)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Salutare

La multi ani mami de Rodi !!!

Alice-e asa frumos Raducu si seamana cu Mara...parca imi e dor de bb mic mic

Mycya-daca te tot gandesti la bb2 sa stii ca el o sa vina asa am patit eu...ba vroiam ba nu vroiam...si a venit Davidutzu meu scump
f tare filmuletul

Denisa-cred ca te-ai speriat f tare...printesa mica si scumpa

Am aproape 2 luni de cand iau cerazette in prima luna a fost ok dar acum in a doua doar 1 sapt a fost ok in rest sangerari hotarasem sa le iau pana imi pun sterilet dar nu ma simt deloc bine de la ele...cred ca de maine nu le mai iau si gata mai ia cineva? nici nu stiu la ce le mai iau daca nu putem face nimic?

n buna




Sarbatori Fericite !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

seara buna, mamici dragi! va multumesc din suflet pentru urarile adresate mamei mele , sincer nu ma asteptam . e cam tarziu sa mai vin cu ceva gustarele, mai avem si o jumatate de tort de inghetata , asa ca va astept de dimineata

off, asa rau imi pare ca nu-mi ajunge timpul sa mai si scriu, abia reusesc sa fiu la zi cu cititul . o noapte minunata va doresc!


Isa = parfum de fericire - decembrie 2011 (19 iunie 2010)
Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

Alice sa-ti traiasca minunea,si mie mi se pare ca seamana cu Mara.

Rody la multi ani mamicii tale scummpe.


Off au trecut si sarbatorile,au fost f aglomerate cu musafiri(la noi),vizite(pe la altii),acum sa treaca revelionul si pe 4 abia astept sa plecam la munte;sper sa fie zapada pana atunci.

denisa ce sperietura...bine ca nu e nimic grav.

mycya hai cu curaj inainte...poate reusesc si eu in ianuarie si tu si ne tinem de mana la o noua odisee9ma rog tot pe aici o sa bantuim dar...ar fi frumos)
La noi s-a hotarat in ianuarie plecam la Budapesta.

Nu mai stiu daca mai vroiam sa scriu ceva.Observati ca tot timpul intru la ore de-astea.
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miruna7a spune:

Bamboletta, eu iau Cerazette la recomandarea medicului ginecolog cu care am nascut, dar DOAR pe perioada alaptarii. Nu am avut absolut, nicio problema, nici menstruatie nu am inca, Eric fiind intarcat de 2 saptamani. Am vb cu gineco si mi-a zis ca incepand cu prima zi a menstruatiei, cand o fi, sa iau altceva (Yaz), deoarece Cerazette sunt doar pt perioada lehuziei, mai corect spus a alaptatului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui rubia

mycya hai cu curaj inainte...poate reusesc si eu in ianuarie si tu si ne tinem de mana la o noua odisee9ma rog tot pe aici o sa bantuim dar...ar fi frumos)
La noi s-a hotarat in ianuarie plecam la Budapesta.


abia astept vestile bune!!!

asa mananca Isa www.youtube.com/watch?v=O0Ir5Af_-HE&feature=youtu.be" target="_blank">iaurt cu pumnul


Isa = parfum de fericire - decembrie 2011 (19 iunie 2010)
Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

La multi ani mami de Rodi!!

Eu intru mai greu zilele astea, e tati acasa, mie mi-e rau de ma ia batzul,sper ca ati petrecut frumos de Craciun si ca Mosu a fost darnic.Fi-miu a despuiat pomu, a scos o gramada de globuri, a spart unu de sticla care era destul de sus, a mancat bomboanele de ciocolata puse prea jos (noi il alergam prin casa sa i le luam)...

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010 si 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Dam cafea de dimineata!!

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010 si 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

deja strumf e baiat mare. mami ii spune sa puna lucrusoarele"de unde le-ai luat"(nu ii spun d eunde) si le pune.
vb pe limba lui, mai mult pe limba lui.
i-am pus pempersul si am uitat de crema si a inceput:cre, cre.............apoi a spus crema,ca deh, mami nu pricepea.
i-am luat un fel de con pe care pune ineluse si le pune f bine.baga cutiute mici in cutiute si mai mici, desurubeaza si insurubeaza capace si cam tot ce vede.
bradul il priveste doar de la distanta, ca de la apropiere, il trage pe el.

sper sa aiba deja 8 kg.eu spun ca ar avea..............

asa, am fost bovis cornuta si nu m-am putut abtine la salate de boeuf si muraturi si carnati si...............multe pastile dupa,ca simteam ca ma duc pe lumea celalata.

cat despre avertisment, e o poveste lunga si urata.nu cred ca are sens sa mai imi fac sange rau.
intrati la zmeura de aur unde veti intalni pasniculgrup de la sept oct ,unde mai scriu 3-4 persoane(asta e motivul principal pt care m-am mutat aici),deranjate ca scriu despre alergii.interesant e ca toate erau in lista mea d eprieteni,exceptand-o pe zozela.
bun, in momentul in care am atras atentia, civilizat in pm, sa fiu lasata in pace, ca nu ma intereseaza de absolut nimeni.
zozela s-a simtit f jignita si ,ca d eobicei, pt ca imi urmareste toate postarile(cred ca a facut o pasiune pt mine ),a raportat la administrator, la moderator de fapt.
moderatorul a gasit ca tobele de bucurie si emoticonurile puse de zoze nu incalca regulamentul, ci sunt doar lamuriri.
eu, pt ca am stresat-o, am primit avertisment.
in mod evident zoize va posta si aici un mesaj, in care ma va jigni.mesaj in urma caruia probabil ca voi primi un alt avertisment.daca nu va posta, va fi primul semn de vindecare, al ei.
cred ca e f greu sa fii rau si, din acest motiv, trebuie sa fie un om cu trist.
cum spuneam,veti vedea urmarile si probabil ma voi muta doar pe FB.
deja mi-e lehamite.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

neata

paula, pana acum am deja 15 kg, si avand in vedere ca imi ramasesera 5 kg de la REBE, sunt la 20kg+ fata de normal. In plus am o burta imensa si din cauza cantitatii mari de lichid. Sunr cat un vitel si mai am pana nasc.

mycya, rubia, va doresc sa fie asa cum va doriti si sa vina bebe exact atunci cand il planificati.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si 33+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

adriana,
dar cele 15 kg nu-s chiar toate in plus. multe se vor topi cand strumfita va iesi la lumina.

pe 29 ian sunt nasica la Toplita.botez strumfita Nicoleta.

La multi anirody! sa fii iubita si sanatoasa!

Mergi la inceput