Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (37)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui baby78

Citat:
citat din mesajul lui adrianaBuc

denisa, din pacate mai stiu cazuri de copilasi care fac la fel cand se sperie foarte tare. Imi inchipui ce a fost in sufletul vostru.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si 33+ cu



Adriana...maine poimaine nasti si tu si nu stim inca ce nume pui la printesa ...V-ati hotarat la un nume?

Iuliana mami fericita de minune Tudor
6+


Iuliana, inca nu avem un nume sigur. Probabil ca se va numi Natalia, dar inca nu suntem siguri. Mai cautam.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si 33+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

adriana mie recent mi-a picat cu tronc numele Ilaria. Din pacate nu m-am "intalnit" cu el cand cautam pentru Medeea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Denisa, eu nu cred ca e cazul sa-ti faci pb. Spasmul hohotului de plans l-a facut si Raul, dar fara sa-si piarda cunostinta. Ramane fara aer, cu gura deschisa. Eu ii suflu in fata, cand il vad ca plange tare si nu am mai patit.
Daca s-a intamplat o data, e posibil sa se repete, dar nu te pierde, sufla-i in fata sau ud-o pe fata cu apa si isi revine. Din ce stiu, in jurul varstei de 3, 4 ani, ar tb sa dispara aceste manifestari. Cand am fost la neurologi, le-am zis la toti si mi-au zis ca aceste manifestari nu au nici o legatura cu pb neurologice. Pot fi si o manifestare a unei anemii.
Alice, tot am vrut sa te intreb si am uitat. Ai pus mai multe kg decat la Mara? Cum e Radu? Plange sau e cuminte? Ragade ai facut? Mie asa mi-e de teama de ragadele alea nenorocite.... Tu cum esti? Poti sa te misti?
Adriana, tu cate kg ai pus pana acum?
Azi am mai cunoscut un delfinas. Andrei!! E asa frumusel...si cumintel...Cat am stat la un suc a stat cuminte la mami in brate si a tot baut un suculet...si ne-a aratat becurile si copii, cuminte tare. Si Alina e o frumoasa. O finuta. Si m-a facut sa ma simt un pic prost, ca a adus un cadou la fiecare delfinas si noi ne-am dus cu mana in f... Ei, sper sa avem ocazia sa ne revansam. Le-am facut poze lui Andrei si lui Raul, dar tb sa le descarc de pe telf, nu se vad asa bine, si le pun pe mail.
Histamina, ce-ai lucrat de te-ai ales cu avertisment?

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit un anisor!!!

poze iarna 2011-2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

ce liniste e in delfinariu....
ai mei dorm...eu tot umblue pe net poate dau de vreo comoara in drum spre ea am dat peste www.calculatorovulatie.ro/perioada-fertila.php" target="_blank">asta e f funny (dati in jos pana la filmulet )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ludmila_p85 spune:

Buna mamici dragi!!!
La multi ani mami de Rodika !!!
Denisa si Vladut a avut asa stare a hohotului de plins cam de 2 ori cind se lovea fr rau si eu nu stiam ce sa-i fac,incercam mereu sa-l linistesc,acuma citind mesajul tau m-au luat fiorii,normal ca si eu ma speriam de el,acum o sa stiu ce sa-i fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ludmila_p85 spune:

Mycya, eu am vizionat filmuletul asta inainte de conceperea lui V.citeam tot ce tine de ovulatie,preconceptie si acuma mi-ai rascolit amintirile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Citat:
citat din mesajul lui ludmila_p85

Mycya, eu am vizionat filmuletul asta inainte de conceperea lui V.citeam tot ce tine de ovulatie,preconceptie si acuma mi-ai rascolit amintirile

Ludmila,mamica lui Vladut


eu m-am apucat iar de citit....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mycya

Citat:
citat din mesajul lui ludmila_p85

Mycya, eu am vizionat filmuletul asta inainte de conceperea lui V.citeam tot ce tine de ovulatie,preconceptie si acuma mi-ai rascolit amintirile

Ludmila,mamica lui Vladut


eu m-am apucat iar de citit....


TE PREGATESTI?

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
POZE CU PRINTISORII...


Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

ceva de genul nu sunt sigura de ceea ce vreau....suna ciudat nu??
dar numai la asta ma gandesc....si nu stiu de ce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miruna7a spune:

Buna seara, delfinariu! N-am mai intrat de mult timp, dar promit perseverenta.

Alice, mari felicitari! "Am dat de tine" in lista unei prietene comune de pe fb si m-am emotionat tare cand am vazut poza micutului tau! Sa fie sanatos si fericit in viata si voi 3, la fel, pe langa el! Te admir mult pt curaj, la fel ca pe toate mamicile de bebei apropiati ca varsta. Pacat ca nu poate fi si cazul nostru.

Am reusit sa intarc puiul...a fost mai usor decat as fi crezut, nu mai este interesat pe tzitzi, insa mie mi-e dor...nu regret decizia, devenise un cosmar...dar mi-e dor si simt o bariera intre noi. Parca il iubeste mai mult pe tati, parca eu sunt omul negru in mica noastra familie...dar e mai bine acum, mai putin cu somnul de peste zi, cand adoarme greu si tarziu, in schimb mananca foarte bine.

Va pup. Noapte buna!



Mergi la inceput