URGENTA:23.01.12.data operatiei/Georgiana/Teodora!

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Ionela, si iti trimit o imbratisare stransa.

Cu curaj, cu incredere si cu emotiile lasate acasa-cam asa sa urci in tren duminica seara.
Gandeste-te ca plecati toti, in calatoria spre o viata sanatoasa. A Georgianei. Dimensiunea timpului va capata o alta conotatie cel putin in primele zile, dar dupa ce o vei vedea fara aparate, fara tuburi de dren, fara fire...vei realiza ca drumul pana acolo, toate ce se vor intampla, sunt cu un sens: Georgiana sa aiba o viata normala. Este greu sa te gandesti ca copilul tau va suferi o interventie chirurgicala. Este greu sa te gandesti ca vor urma zile si ore critice, insa cu curaj si incredere in copilul tau, in medicul chirurg care este unul dintre cei mai buni, iar cand vei trage linie si vei privi inapoi vei realiza faptul ca toata situatie va avea un final fericit. Georgiana va putea merge fara sa oboseasca, se va dezvolta frumos si armonios, inimioara ei va fi apropiata de normal.

Eu imi doresc pe langa acest fapt- despre care stiu clar de pe acum ca va fi finalizat exemplar- sa ne aduci vesti bune despre Teodora. Vei avea ocazia sa stai fata in fata cu dl dr care spune lucrurile corect si complet.

Sunt alaturi de voi cu gandurile! Fruntea sus, lasa pesimismul pe seama altora. Plecati in calatoria catre sanatate!

Suna-ma cand ai "chestii de lamurit" si trimite-mi sms ca sa nu uiti ideile.


Pup gasca si pe Teo in mod special.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oxalis spune:

Au plecat si de la noi 25 euro in contul BRD. (Initiale: AB)
Sanatate multa fetelor, iar parintilor multa putere sa le fie alaturi! Si cate o floare tuturor celor care s-au mobilizat si au pus in miscare aceasta masinarie incredibila. Sunteti minunati!
Asteptam vesti bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IonelaCc spune:

multumim frumos pentru banuti ! Noi inca ne ocupam cu bagajele . . iar duminica seara vom pleca spre Bucuresti. Iar luni la amiaza vom pleca spre Dortmund .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Mai e asa de putin multa sanatate iar voua printilor multa putere si multa credinta. Eu va imbratisez cu drag de la distanta si ma rog pentru voi. Doamne ajuta

mami de Alex nazdravan www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
poze Alex http://www.flickr.com/photos/72360957@N03/6573967211/in/photostream
http://www.lesch-nyhan.eu/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marcia03 spune:

drum bun si tinem pumnii stransi...totul se va termina cu bine, sunt sigura...

cu drag
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Ionela, totul o sa fie bine, noi ne gandim cu drag la voi si va suntem alaturi !

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marcia03 spune:

si eu subscriu aici

Ionela, ti-am trimis un mesaj privat ...

cu drag
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Ionela, sa nu ai emotii, ca totul o sa fie bine,daca am reusit toata aceasta actiune intr un timp asa scurt, e clar ca cineva acolo sus are grija si vegheaza asupra fetelor tale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IonelaCc spune:



Dragii mei, vreau sa multumesc "Despre Copii" .
Multumesc tuturor celor care ati raspuns apelului nostru, multumesc celor care ne-ati sfatuit ce trebuie sa facem in aceasta calatorie spre clinica de cardio-chirugie din Germania. Duminica seara ne vom urca in tren .Un tren care ne duce cu speranta, spre un alt mod de viata, zic eu- unul normal.

Sunt optimista ca vom merge spre bine . As vrea ca niciun copil sa nu aiba nevoie de interventie chirugicala pe cord deschis, iar parintii sa nu traiasca clipele si orele de asteptare pre si post operatorii. Clipele acelea le pot denumi acum "clipe extrem de grele".

In afectiunile cardiace, copii obosesc mai usor, se dezvolta mai greu, trebuie tinut cont de intregul contex al situatiei cand primesc orice medicament.

Georgiana are o afectiune care a trecut din stadiul grav- in stadiul de urgenta, intrucat a aparut o complicatie despre care nu stiu sa dau foarte multe detalii, stiu doar faptul ca daca nu se intervine acum, poate fi prea tarziu in 6 luni.
Georgiana are moralul ridicat si un psihic bun. Este optimista, sperand ca va fi totul foarte bine. Se gandeste mereu cum este ca inimioare din pieptul ei sa nu ii mai bata asa repede si tare, sa nu oboseasca , dar de toate acestea speram ca le va afla singura, intr-o saptamana. Georgiana nu a facut niciodata sport efectiv nici nu stie sa alerge,dar ar vrea ca orice fetita de varsta ei sa faca chiar si dansuri asta e visul ei ca dupa inteventie sa o inscriem la cursuri de dans.
Teodora este prea micuta si nu isi da seama de nimic din ce se intampla in jurul ei; si se rezuma doar a ne intreba : „ Ce facem cu geamantanele ce ne asteapta in fata usii ? ” . Despre ea astept cu nerabdare parerea domnului doctor. Sufera de o afectiune asemanatoare, insa hipertensiunea a aparut mult mai devreme decat la Georgiana.

Sustinerea voastra m-a ajutat si m-a impulsionat sa merg mai departe, am cunoscut oameni cu suflet mare, oameni care au contribuit la faptul ca fetitele mele vor fi bine si vor putea avea o viata normala.

Vreau sa multumesc celor care si-au sacrificat din putinul timp liber si au alocat timp pentru rezolvarea problemelor cu transportul. Inca o data mii de multumiri si ne inclinam in fata dvs. !

Va vom tine la curent cu pasii ce ii vom face in Germania, cum evolueaza Georgiana dupa operatie. Va multumim ca ne-ati fost alaturi si multumim tuturor celor care ne vor sustine in continuare.
Sanatate tuturor si Dumnezeu sa ne ajute !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Ionela, sunt alaturi de voi.
In timpul operatiei lui Andreiut, am stat pe aleea de la terapie intensiva si minute in si m am uitat la inimioara care este pe acoperisul spitalului. Gandurile mele au fost ca si Andreiut va avea o inimioara aproape normala. Am fost sigura ca totul va fi bine, de la ora 8.30 de cand a intrat in operatie, pana la ora 13 cand am putut sa il vad un pic. Devenise alt pui de om. Era cu totul altul! Am plans ore in sir de bucurie. Mi am sunat prietenii in romania...sa ii anunt. Sunt sigura ca asa va fi si la voi! Totul este sa crezi!

Mergi la inceput