Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (18)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miha81 spune:

Mi-a mai trecut ingrijorarea cand am auzit ca mai sunt si alte gravidute care nu-l prea simt pe bebe. Cum spuneam si eu sunt la a doua sarcina si acum am 17 saptamani dar parca il simt cam incetisor si rar.
Anitta ma bucur ca te-ai distrat dar te invidiez. Si noi vrem zapada...la noi la Buzau nu a nins deloc si Bianca ma tot intreaba cand ninge.Unde ai fost?
Blanca distractie placuta si multumim de urari!
Burtici pe unde va distrati in noaptea de Anul Nou? Noi mergem la un restaurat si de abia astept sa il dansez pe bebe!

pozeBianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

E foarte misto salata de care scrie Mmamita. Eu am mancat cu rucola, care mie imi place grozav de mult, se mai pot adauga seminte de floarea soarelui, seminte de pin, ridichi, avocado.
Miha, am fost aproape de casa, la vreo 30 de km.
Ceahlaul e mereu acoperit de zapada in perioada asta a anului.

Anitta, mama lui M - 7 ani si bb 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mmamita spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anitta_O

E foarte misto salata de care scrie Mmamita. Eu am mancat cu rucola, care mie imi place grozav de mult, se mai pot adauga seminte de floarea soarelui, seminte de pin, ridichi, avocado.
Miha, am fost aproape de casa, la vreo 30 de km.
Ceahlaul e mereu acoperit de zapada in perioada asta a anului.

Anitta, mama lui M - 7 ani si bb 16+


Anitta, ce e rucola asta? Poate sunt chiar frunzele de care vorbeam -roquette (fr) sau arugula (en), doar ca nu stiam care e echivalentul in romana. Daca da, atunci ai dreptate, reteta originala e cu asa ceva!

Cori, mami de Bubulina - 1 anisor si acum bebe 2, ... 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Rucola e un fel de frunza de papadie, acrisoara-amaruie, exact planta despre care spuneai tu.

Anitta, mama lui M - 7 ani si bb 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

Buna seara, burtici!
Am fost si noi azi la dr si vom avea, fara urma de indoiala (dupa cum a spus dr), un BAIETEL!!! Este bine, are aprox 200g si este foarte activ.
Va pup pe toate!

----------------------------------------------------
Andra, mami de fetita Amana 31.03.2010 si viitoare mami de baietel 17s +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Confirm planta si eu,de rucola e vorba si salata e bestiala.in prima luna de sarcina am mancat aceasta salata cel putin de 3 ori pe saptamana(varianta de care zicea Anita,cu avocado si seminte..cocteil de acid folic...).Cat despre julfa,Cori nu se aseamna cu nik la gust
Noi de rev mergem cu o gasca de prieteni la un restaurant.N-o sa ma „animalesc” prea tare ca azi am fost la control gineco si ecografie(la ginecoloaga mea) si a zis ca e bine colul ,inchis ,dar ar putea fi si mai bine(are 3,2 cm).mi-a dat iar nospa,magnerot,gynipral,arefam ca se cam contracta uterul.In rest pustiul are 400 de grame si nu prea mai incape in poza.
ANDRA C,felicitari pt fotbalistul fortzos!Sa creasca sanatos!

Virginia 20+,mami de Ioana(22.12.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Yuhuuu, copilasi sanatosi! Bravo! Virgi, te mai controlaza pe masa de a masurat dimensiunea colului sau a iesit asa la eco? Ai grija, nu te speti cu munca si cu dansul.
Eu am terminat chiar acum un minut de mancat ceva salata cu rucola, ridichi, ceapa verde si rosii. Acum zac cu burta in sus. Nu mai mancasem de dimineata, pe la 12.
Si noi tot cu gasca, la restaurant. Probabil altul decat cel al Virginiei.

Anitta, mama lui M - 7 ani si bb 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:

Buna dimineatza la 12..am dormit destul de rau azi noapte, nu stiu ce a avut Luca dar nu a putut sa doarma decat spre dimineata..offf si cand credeam ca nu mai avem nopti din astea..
Mamita merci de reteta chiar vreau sa o fac, o mai adaptez dupa ce au mai zis si fetele...nu stau chiar atat de aproape de supermacheturile unde gasesc spananc proaspat si de asta am zis ca pun congelat..
Vreau sa fac si tortul de portocale postat de Anitta parca.
Va pup ca ma trage Luca de mana..revin mai tarziu

Elena mami fericita de Luca (22.06.2010) si 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Da,Anita,de data asta m-a suit si pe masa,ca nu mai facusem un control din primele saptamani,cand recoltasem secretia din col si Papanicolau.MI-a palpat si anexele si uterul ,asa cu binisorul...Eco am facut si transabdominal(pt masuratorile lu bebe) si endovaginal (pt masurarea lungimii colului).Anita,cum rezisti atata nemancata?Eu daca nu bag ceva in gura din 2 in doua ore lesin.Apropos,am mai pus un kil pe mine ceea ce ma duce la un total de 5 kg pana la acesta minunata varsta de sarcina.

Virginia 20+,mami de Ioana(22.12.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza83 spune:

buna fetelor.
Am fost ieri la morfofetala,e totul ok.400 de grame gars frumos si mareeeee:))
am facut 3d dar masuratorile asa cum a zis si virgi is 2d,la 3d vezi fata ,mainile,picioarele si cam atata restu 2d.
Mi-a confirmat ca sigur e baiattt is tare fericita de bebe tudor si ca totul e ok.De acu cu dumnezeu inainte.
Va pup si va urez un an cat mai bun cu multe impliniri si bucurii si cel mai important e sa ne tinem puii de om in brate sanatosi si frumosi asemeno noua.

Sa ne auzim cu bine in noul an
Va pupa cu drag Oana si bibi Tudor

Oana cu Bebe 20 +

Mergi la inceput