PRIETENE FARA TITLU (81)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

am intrat sa va urez " la multi ani" un an nou fericit, cu multa sanatate si bucurii si anul care vine sa ne gaseasca tot impreuna.

eu terminai treaba. Nu am mai plecat la socrii, asa ca am facut la mare repezeala o salata de vinete, oua umplute, un tort cu fructe (am cumparat blaturile) si o tarta de ciocolata. Mergem la biserica din vecini si ne sarbatorim acolo cu totii!!!!!!!!!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Am intrat si eu sa va spun ca va doresc UN AN MAI BUN, CU SANATATE SI IMPLINIRI!

Noi suntem acasa... musafirii care trebuiau sa apara pe-aici nu mai pot sosi pentru ca fetita lor a facut febra azi-noapte, vomita, o doare burta. Cum anul trecut am avut noi probleme de-astea si tot asa am anulat invitatii se pare ca asa cum am inceput 2011 asa il si terminam. DOAR NOI 4 si mama.

Pregatirile sunt gata... urmeaza sa mai "montez" aperitivele pe platouri si sa dau friptura e curcan la cuptor. Defapt.. pentru ca s-a anulat totul deja am dat iama in salata boeuf pe care o ornase Robert cu mare tact (io-s praf la decorari). A iesitdelicioasa si ca sa facem haz de necaz am zis ca mai bine ca suntem doar noi ca sa mancam mai multa salata.

MONI ma bucur ca ti-au iesit rezultatele bune la RMN. Fie ca anul viitor sa fie numai cu vesti bune si cu SANATATE!!!

BEE - imi pare foarte rau ca aveti asa mari probleme de sanatate. Brr e film de groaza ce zici tu acolo.

Eu sunt multumita si fericita ca suntem cu totii bine si copii sunt SANATOSI (Doamne Ajuta)! In rest.. vom avea noi timp de petreceri pe masura ce vor creste copii.

Noi vom pleca pe 3ian. la munte. Sper ca macar aici sa avem noroc de zapada, sa inceapa cat mai repede sa ninga si sa avem o vacanta ca in povesti pentru ca pana acum...nu pot sa zic ca am "simtit" Sarbatorile.

LA MULTI ANI tuturor si petrecere frumoasa celor care vor avea acest "privilegiu"!


LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE


"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Hello!
Mai primiti musafiri ?

Sa incep cu urarile, nu de alta, dar sa nu uit:
In 2012 va dorim din tot sufletul sanatate, multe bucurii si spor la toate!!!

Moni, ma bucur din toata inima ca ai iesit bine la RMN, sa-ti dea Dumnezeu sanatate si in continuare, sa-ti fie bine, pe sufletul tau .
Tudor este mortal ca de obicei, cred ca as tine-o tot numai intrun ras cu el. ce sa zic, si Razvan asa ce a distreaza deseori...

Bee, la voi ca la nimeni... Sanatate!!!

Liliana, deci plecati la ski. As spune ca te invidiez... Sa aveti zapada buna si distractie pe cinste!
Daca mai vreti salata bouef va mai dau eu, ca am facut muuuulta, si tot multa a ramas si dupa ce am impartit la socru si la Marius - frate'meu.

Ingrid, azi nu zici nimic? Ce face Diana cu codite?
Intro seara la culcare zice Razvan: mamiiiii, mi-e tare dor sa ma intalnesc cu Diana cu codite si cu Diana fara codite, cand ne mai intalnim cu ele?

Noi suntem acasa si in seara asta.
Am muncit si azi de mi-au sarit capacele, si inca tot n-am terminat.
Mai am de pus o friptura la cuptor. AM facut supa de curcan , am sarmalute, mai am de umplut niste oo si... cam atat. Ca ne-am cam porcit la Craciun si, oricum e prea mult.

Gata plec, poate mai revin anul asta .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Fuga fuguta si eu sa va urez AN NOU FERICIT SI TOT CE VA DORITI!

Si acum sa va zic ce nervi mancai azi? Numai bine pe cand am inceput operatiunea bucatarie, l-a apucat amocul pe asta mic,urleteee,tipete,plansete,mammiiii ... ba zicea ca il doare piciorul,ba era cu mana in gura,de mancat nu voia sa manance nimic.Cat am facut maioneza i-am dat si lui un castron,o lingura si o sticla goala de plastic dar nici asa n-a fost bine ca nu curgea din ea ULEI ! Si da-i si zbiara ca el vrea ulei si iar plansete
Asa ca l-am luat pe sus si tzusti in pat,unde l-am calmat cu povestile despre greiere si furnica,sau altele despre mamarutza si fluture.Intr-un final a adormit,ma intorc in bucatarie imi pun o cafea si cand sa incep iar treaba ... iar plansete Ca il doare piciorul,asa ca da-i cu masaj,pe urma nurofen, a trebuit sa stau vreo ora langa el pana a readormit,cum ma ridicam sa evadez,cum incepea iar cu zbiereteeeeeeeee - "mamiii nu plecaaaa" ma durea stomacul si de nervi si de foame ca nu apucasem nici sa mananc.
Ma rog,intr-un final a adormit si nu mai stiam de ce sa ma apuc - toate erau incepute si imprastiate prin bucatarie Cumnata-mea lucreaza dupa-amiaza asta si mi-a lasat vorba ca daca vreau sa ornamentez eu salata de boeuf si salata de icre facute de ea,asa ca am dat fuga acolo intai,pe urma la noi.Pe langa ouale umplute am mai facut si niste salata de cartofi cu ceapa si maioneza,niste gogosari umpluti cu crema de branza - ca maine vine si nasa-mea pe-aici,sa fie din fiecare cate un pic.
A durat mai mult impopotonarea cu frunze de patrunjel,gogosari acrii si masline.
Aaaa si a mai aparut si maica-mea cu o tona de frisca sa ornamentez io tortul Dianei - care a vrut musai si niste trandafiri d-aia de cumparat,i-a luat mami si din aia si i-am infipt si pe ei in tort.
Per total ne-am bagat doar la chestii traditionale.
Acum a ramas si Diana aici,mai bine asa ca mai sta ea cu Tudor,chiar daca periodic tot mai vin ambii sau pe rand pe capul meu.Oricum INGRID io nu stiu cum ai rezistat atatia ani cu Diana ta agatata numai de tine,ca pe mine ma scoate Tudor efectiv din minti si-mi vine sa ii trag cateva scaltoace la cur,cand il aud cum rage si daca merg la baie Faza e ca fix la fel face si cu maica-mea.Si numai de prin august-septembrie l-a apucat,ca inainte nu era asa.Diana nici poveste sa fi fost genul asta.


MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Deci majoritatea stati pe-acasa vad! Si io pot zice ca-s acasa,ca doar frate-meu are apartamentul alaturi.Cu noi va mai fi si socrul lui frate-meu,ca e inca aici.Faza e ca e nascut fix in 1 ianuarie ca Diana

Vad ca multe aveti curcan de Revelion.In Ardeal e superstitia ca in noaptea de anul nou nu se mananca pasari,ca altfel tot anul ce urmeaza vor "scurma ca gaina",adica vor imprastia = nu vor fi economi,le va merge in pierdere,cam asa ceva Prin urmare noi cu domnu' porcu'
Pana si salata de boeuf a facut-o cumnata-mea cu carne de porc,dar cred ca asa s-a nimerit,ca ea n-are habar de superstitiile de p-aci.Am gustat si e ok si asa,la urma urmei reteta originala parca era cu carne de vita - doar ca noi obisnuiam sa o facem exclusiv cu piept de pui.
LILI sa aveti muulta zapada la munte si multa distractie,sa va tavaliti prin zapada si pentru noi care ducem lipsa

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Moni acu' ce sa zic... sa ne-ajute Dumnezeu sa avem ce "scurma".
Nasol cu "tristetea" lui Tudor. Si pe-al meu il apuca atunci cand mi-e lumea mai draga. Azi ca sa scapam de el din zona i-am bagat o baie (inclusiv pe par) si acum doarme de pe la 4. Doarme si Nicolas de vreo ora.. pe la 8 vreau sa-i trezesc daca nu-i trezeste astia cu plugusorul ca au inceput deja!

Nicolas s-a trezit , nah!

Cristinooo pai de ce nu zisesi bre? Ca veneai cu ele incoace daca tot te-ai pus pe bucatareli.

Si noi avem de ornat tortul cu ceva frisca. Anul acesta Robert a vrut sa faca un tort asa ca l-am lasat. Blatu' cumparat. O crema cu cioco si frisca a facut el... a montat / insiropat blatu' cu portocale stoarse de mine. A doua crema am facut-o eu cu mascarpone, frisca, stafide si suc de portocale. Intre blatul 1 si 2 am pus fructe.. mure si visine dar si pe deasupra. Sper ca va fi gustos.

Piua merg sa ma pregatesc cumva... sa-mi trag o tinuta cat de cat "festiva ", sa pregatesc aperitivul si in plus s-au trezit si puradeii de la PLUG

LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE


"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

MIRA din cate am inteles ai scapat si de meniul cumnatei?
CRISTINA la voi vine cineva? Si noua ne e dor de Razvan,Diana mai ales il pomeneste de multe ori,il mai vedem si in poze.
LILI zici ca te echipezi la tzol festiv? Si io ar trebui,sa vad cu ce ca pentru mine e mai important sa fiu comoda.Mai trebuie si ceva lejer ca sa nu ne stranga hainele la burdihan
Pana una alta operatiunea echipat a inceput-o doar Diana.

Tudor macar intra in noul an cu o realizare: de cateva zile n-a mai avut niciun accident - se cere frumusel si la kk si la pishu.Mai ii pun pampers cand iesim din casa,ca acum iarna daca s-ar scapa cumva pe el,ar fi jale ca e frig.Si noaptea i-am mai pus totusi,dar dimineata e mereu uscat.

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Hello!
Moni, la noi nu vine nimeni, trebuia sa vina frate-meu dar merge cu niste colegi, nepoata Alexandra e la capitala la nasii lor, cu fata nasilor... Asa ca noi suntem in 3 .
Langa blocul nostru pe platou este concert in seara asta, deja a inceput tambalaul, si cred ca la 12 vom iesi afara, am tot vrut sa facem asta mereu, dar niciodata nu am schimbat caldura casei cu gerul de afara, dar anul asta schimbam traditia.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

MONI - nu foarte festiv tzolu' da' macar asa cat de cat.. nu vreau sa stau in trening . Macar atat sa fac si eu pentru mine in noaptea de Revelion. Mi-am luat un tricou de nou..( primit cadou de Mos de la Robert) si o fustita volanata pe care am mai purtato si de Craciun (atunci fu' de noua). M-am fardat si mi-am facut un "coc" propriu. Adica mi-am prins parul cu un elastic si mi l-am ciufulit cumva.. ma mir si eu ca arata bine. Eu m-am programat pentru pe 2 ianuarie sa ma coafez... sa fiu bella la ski(pana imi pun caicula in cap). Fetele cu care mergem in gasca nu skiaza asa ca o sa stau si eu sa admir de pe margine impreuna cu ele.

Noi am halit deja aperitivul... dupa ce au stat mama si Robert si au asteptat.... Da' fu numa bun. Am avut diverse specialitati de branza pe care le-am asezonat cu struguri si rosii cherry, niste pasta de somon gata preparata(luata de la Lidl) care a avut mare succes la Robert; niste sunca specialitate italiana infasurata pe grisine, salam Sibiu si toba (mai clasic). Salata boeuf si salata de 'ierburi-salate' cu somon fume si rosii cherry.
Copii au mancat friptura si piure. Eu sincer abia astept sa mananc tortul. Da' sper sa mancanc si niste friptura ca a iesit foarte buna.

Mie imi place mai mult masa de Revelion.. ca - i mai "soft"... fara carnat/sarmale/porc...

MONI - felicitari pentru "no more pampers" al lui Tudor.
Pofta buna sa umpli "burtihanu'" ca am vazut ca-i plin de bunatati si pe la voi.

CRISS - distractie placuta la concert! Eu nu ma agit nici pentru focurile de artificii pentru ca eu am o panorama asupra orasului si vad nenumarate focuri de artificii de regula. In plus am bagat un Campari Orange si Robert un Bacardi.. asa ca sa nu trebuiasca sa conducem . Noi care suntem anti-alcool am zis ca sa ne uitam deviza de data asta.

Petrecere frumoasa tuturor!
Pe mine ma danseaza Cosmin pe toate dansurile de la TV. Si cand nu ma danseaza el, ne da el o mega reprezentatie dansand. Plec sa il filmez!

Pe curand... sper!

LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE


"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Si noi am terminat de papat aperitivele.Au mai sosit in zona inca doi musafiri -perechea la care a stat in Arad Ramo .
Tudor si Diana se zbenguie de zor,afara se aud petarde ...
Noi o sa servim friptura si piureul acum inainde de 12,ca sa aveam dupa ce servi sampania Da' ma intreb unde mai incape cel putin eu una explodez deja de cat am bagat in mine.
CRISTINA asa-s si io nu scot nasul de frig,desi si la noi in fiecare an se tine ceva balamuc in fata primariei.
LILI eheee deci ai partener de dans beton
Am vorbit si cu INGRID,sunt amandoua mai bine,au scapat de tuse.Ei chefuiesc cu niste prieteni ... la subsol

Si eu mai mult cu facutul pozelor sunt,o sa si filmez daca am ce interesant.

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput