Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***378***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

La capitolul cadouri, mie imi pare rau ca prietenele din gasca mea de aici nu sunt deloc pasionate de cadouri adica la zilele de nastere de obicei luam parfum sau voucher la un magazin de haine iar la alte evenimente cadourile sunt asa de complezenta, ciocolata si lumanarele de ex asa ca nici eu nu le pot lua chestii ff deosebite pt ca se simt prost dupa aceea dar tot nu le iau bomboane de ciocolata



www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Phiphi inca doarme...intre timp ne-am uitat la un dr house ca nu ne-am uitat de un secol!!
Gaza, am uitat: sanatate soacrei! E chiar ziua ei azi sau n-am inteles bine?
Anaan, de la laptele tzitzilesc n-am cum s-o tai, numa daca as tai-o eu de tot acasa, ca atunci cand am fost in Bucuresti
Nu mai stiu de mai vroiam sa zic ceva...Aaaa, da: cuscra sau oricine altcineva in tema: cum se poarta o esarfa?! Ca io de-aia nu port ca nu stiu cum: s-o pun ca pe un fular? S-o leg cumva? E vreun schepsis? Niste poze/filmulete explicative, va rog, ca vreau sa port esarfa primita!

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.


Pai depinde de:
-esarfa: model, textura, tesatura etc
-de stilul propriu si de "pesele" din garderoba,
-de...dispozitie

Fa-i o poza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Inapreda, ce e ala "cluch", ceva posheta?...

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

La capitolul cadouri, mie imi pare rau ca prietenele din gasca mea de aici nu sunt deloc pasionate de cadouri adica la zilele de nastere de obicei luam parfum sau voucher la un magazin de haine iar la alte evenimente cadourile sunt asa de complezenta, ciocolata si lumanarele de ex asa ca nici eu nu le pot lua chestii ff deosebite pt ca se simt prost dupa aceea dar tot nu le iau bomboane de ciocolata

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)



Acest lucru pe mine ma dispera pur si simplu in cercul de prieteni al lui Jambo: daca e gagica, ii luam parfum, daca e gagic ii luam parfum sau whiskey sau bani; ma rog, bani ii dam, nu ii luam Dupa fiecare aniversare a lui Jambo, ne putem deschide bar la cite beuturi primeste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

O sa fac poza, cuscra, ca habar n-am s-o descriu!

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Inapreda, ce e ala "cluch", ceva posheta?...

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.


Pai vezi ca stii? De ce mai intrebi?

Da, e o geanta-plic si mie imi place sa port si ziua, pe strada stilul asta de geanta nu numai "la ocazii"; tin minte ca eram foarte mica/ cind am vazut Dallas prima data -(alb negru), prin 70 si ceva, nu mergeam inca la scoala- si-mi placeau "plicurile" lui Sue Ellen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:


Anul acesta D a zis ca am fost f cuminte,in general...dar cu mici scapari pentru el...deci ce am primit :
-de la cumnata mare papuci
-de la cealalta cumnata ,mijlocia: un parfum"FM"by Federico Mahora
-de la un mos DC-fon de ten iluminator"Ame Toscane",care-i superb
-de un grup de prietene:
-o masina de cusut electrica(caci a mea decedase)
- un set de crosete,si unul de andrele Addi(super faine...erau la categoria "nici nu indrazneam sa visez la ele)

Buget zero am avut pt sot si el pt mine...dar asta nu ne impiedica cu nimic in relatia noastra.


~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Vin si eu ca mama Omida:

- Anaan a primit de la Dyana sau Pisik (zic asta din cauza borcanului cu ravase, care-mi miroase a Dyana, iar rasfatul de baie imi miroase a Pisik)
- Ilinca - e esarfa sau poncho? daca e poncho miroase a Mada (sau a io), daca e esarfa nush, parca Gianina??
- Dodo - de la Olga...

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

INA, amu sa nu cadem in extrema ailalta, nu tre' sa te simti prost ca ti-ai zis oful

Oricum, esti foarte tare cu plicurile, io nush cum se poarta dansele...

Inji e bine, i-am mai dat un nurofen, desi febra n-a facut, ca vreau sa-l am sanatos maine. E mucios si ragusit, al'fel vioi. A, si bashinos

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Dupa cum va spuneam eu mai demult, onor consortul este tatal...vitreg al romantismului, asa ca ieri m-am trezit cu un cuptor cu microunde si un fier de calcat drept cadouri, noroc ca a fost doar un preludiu, ca altfel ghiciti cine sfaraia la microunde azi, bine transat, incat sa avem provizii tot anul?!!! Ieri sera am constatat ca nu a neglijat nici lista aia "intamplatoare" de care va zisesem eu, asa ca am primit o pijama de satin, cu bluza tip kimono si o cana de ceai pictata manual pe care o ochisem eu acum cateva saptamani.

Mergi la inceput