Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***378***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui andiaroro

Ilinca nu stie, iar io i-am dat o ghicitoare in loc de raspuns...Ce ziceti? Sa-i spun.(doar ei)...

Anaan- Tu ai fost intr-un cuplu special...Nici nu ma mira ca ai fost rasfatata.
Si celelalte cadouri. Mosul asta chiar a cugetat serios.




Si io, si io ??? cu cine m-au cuplat copiii ?

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Citat:
citat din mesajul lui andiaroro

Ilinca nu stie, iar io i-am dat o ghicitoare in loc de raspuns...Ce ziceti? Sa-i spun.(doar ei)...

Anaan- Tu ai fost intr-un cuplu special...Nici nu ma mira ca ai fost rasfatata.
Si celelalte cadouri. Mosul asta chiar a cugetat serios.




Si io, si io ??? cu cine m-au cuplat copiii ?

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)





Io mai ca n-as vrea sa aflu veci ca ma simt vinovata de luat gura pe dinainte fara sa cuget! Din pacate, acest stil "fermecator" de a da cu bita-n balta ma acarcterizeaza si in real life Si acum, orice as zice, m-a afunda si mai mult. So, mai bine tac. DEocamdata. Ba nu, imi mai cer o data scuze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Novus, si eu abia acum am reusit sa-l adorm; de fapt, m-am amuzat teribil pentru ca a trebuit sa ne-nghesuim toti 3 in patutul lui si sa tragem si peredelutele ca la cusheta Daca nu adormea repede, mai aveam putin si ne sufocam, nu mai vorbesc de cit de ca sardelele stateam ca erau si Bobby si o broasca cu noi iar Ian tot repeta "'cape si tata, cape si tata" (=incape si tata)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Inapreda, sunt sigura ca nu se supara expeditoarele noastre ca ne-am scris off-urile referitoare la sosirea cadourilor aici si au inteles ca eram si suntem doar nerabdatoare (cum sigur ar fi fost si ele) sa ne primim surpriza !!
Hai ca la anu' sigur ne sincronizam mai bine !!

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Ce cadouri ati mai primit?

Incep eu ca nu ma pot abtine ca, anul acesta, ma incinta toate:
-de la prietena mea: o bluza "de iesit" taman pe gustul meu si un cluch senzational, cum altfel decit...pitonat?
-de la sora mea o esarfa spectaculoasa in culorile desertului si ale piramidelor, jumate animal print, jumate cu elefanti si zebre; tre' sa o pozez ca habar n-am cum sa o descriu; am primit si un "plic" pentru ca sora mea considera ca sint "pretentioasa si greu de nimerit"
-de la o alta prietena o oja mortala si o brosa titi, titi "MeliMElo"
-de la doamna R. am primit cadou comun eu, Jambo si Ian: 50 de eoro de care i-am cumparat lui Ian draperiile in camera (intentionam sa-i pun mai la primavara pe motiv de "buget gaurit")
-si, nu in ultimul rind, de la mama mea, zic eu , o (re-)programare la interviu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

De la Pisi v-am spus ce am primit, aseara dupa ce m-am pafumat cu cadoul lui mi-a zis ca ii place tare tare mult parfumul asta

De la mama am primit o lenjerie faina de pat si o geaca de piele super faina(ea mi-a dat banii, eu am achizitionat-o )

De la prietenele mele am primit asa : o pereche de colanti de la Zara pe care mi-i doream de mult , niste cercei cu mos si o cana cu motiv de Craciun plus niste decoratiuni de sezon , o crema super fain mirositoare si hidratanta cu ulei de argan pe care am inaugurat-o deja si sunt tare multumita de ea , un set de cercei si lant ff finut pe care l-am purtat deja plus o esarfa superba
Deocamadata atat, diseara ne mai intalnim cu 2 familii din gasca cu care inca nu ne-am cadorisit si ar mai fi surprizele care-mi plac si pe care le astept !!

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

De la Pisi v-am spus ce am primit, aseara dupa ce m-am pafumat cu cadoul lui mi-a zis ca ii place tare tare mult parfumul asta

De la mama am primit o lenjerie faina de pat si o geaca de piele super faina(ea mi-a dat banii, eu am achizitionat-o )

De la prietenele mele am primit asa : o pereche de colanti de la Zara pe care mi-i doream de mult , niste cercei cu mos si o cana cu motiv de Craciun plus niste decoratiuni de sezon , o crema super fain mirositoare si hidratanta cu ulei de argan pe care am inaugurat-o deja si sunt tare multumita de ea , un set de cercei si lant ff finut pe care l-am purtat deja plus o esarfa superba
Deocamadata atat, diseara ne mai intalnim cu 2 familii din gasca cu care inca nu ne-am cadorisit si ar mai fi surprizele care-mi plac si pe care le astept !!

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)



ERAM PRECISA CA AI FOST CUMINTZICA-FOC IN 2011!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Citat:
citat din mesajul lui novus

De la Pisi v-am spus ce am primit, aseara dupa ce m-am pafumat cu cadoul lui mi-a zis ca ii place tare tare mult parfumul asta

De la mama am primit o lenjerie faina de pat si o geaca de piele super faina(ea mi-a dat banii, eu am achizitionat-o )

De la prietenele mele am primit asa : o pereche de colanti de la Zara pe care mi-i doream de mult , niste cercei cu mos si o cana cu motiv de Craciun plus niste decoratiuni de sezon , o crema super fain mirositoare si hidratanta cu ulei de argan pe care am inaugurat-o deja si sunt tare multumita de ea , un set de cercei si lant ff finut pe care l-am purtat deja plus o esarfa superba
Deocamadata atat, diseara ne mai intalnim cu 2 familii din gasca cu care inca nu ne-am cadorisit si ar mai fi surprizele care-mi plac si pe care le astept !!

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)



ERAM PRECISA CA AI FOST CUMINTZICA-FOC IN 2011!

"You don' t have a soul.
You ARE a Soul.
You have a body" - C. S. Lewis



Si tu la fel !!

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Aaaa, am mai primit de la prietena mea de la birou niste colanti tare draguti si o pereche de jambiere !!

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Phiphi inca doarme...intre timp ne-am uitat la un dr house ca nu ne-am uitat de un secol!!
Gaza, am uitat: sanatate soacrei! E chiar ziua ei azi sau n-am inteles bine?
Anaan, de la laptele tzitzilesc n-am cum s-o tai, numa daca as tai-o eu de tot acasa, ca atunci cand am fost in Bucuresti
Nu mai stiu de mai vroiam sa zic ceva...Aaaa, da: cuscra sau oricine altcineva in tema: cum se poarta o esarfa?! Ca io de-aia nu port ca nu stiu cum: s-o pun ca pe un fular? S-o leg cumva? E vreun schepsis? Niste poze/filmulete explicative, va rog, ca vreau sa port esarfa primita!

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput