Craciun fericit, poienitza!

Craciun fericit, poienitza! | Autor: Adela99

Link direct la acest mesaj


ma apuca nostalgia de poienitza!

si iaca ma gandii sa va colind :)



Craciun fericit!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:


si colinda nu-i mai multa, si colinda nu-i mai multa
sa traiasca cine asculta, sa traiasca cine asculta!

si colinda-i atata, si colinda-i atata
cine asculta sa traia', cine asculta sa traia'!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara03 spune:

foarte frumos adelutz!
n-am mai venit prin poienita de foarte multa vreme. dar am aflat ca ne-ai colindat aici si am zis ca ar fi cazul sa vin sa ascult colinda.


Craciun fericit poienita draga!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:


mara
Sarbatori fericite in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

Adeluctz, muaah Acu' vaz ca ai putin mov :))
Io am tot admirat poze cu copii frumosi, braduti, cadouri si o groaza de mincare. Io n-am avut de niciunele, ca noi tot am fost pe drumuri: ne-am mutat de la o masa la alta, indopindu-ne bine de tot cu cirnati, sarmale, piftie, rata, friptura din aia cu sorici crocant ...azi bagam salate.
Zeno a fost si el excitat la culme, dus in lume printre copii, ciini si alte fapturi binevoitoare, de acu' l-a apucat plictisul de atita liniste. Btw, si-a pierdut doi dinti...hehe.
Cam atit, de-aci, pe scurt de tot; poate ne mai dezmortim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lilanda

Adeluctz, muaah Acu' vaz ca ai putin mov :))



asa cum ii sta bine unei duamne

la mine liniste si pace, doar io cu Prince, ca al meu ficior se duse cu colindu'-n .ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara03 spune:

Nu am somn, asa ca am zis ca ar fi cazul sa dau o raita prin poienitza.

lil, da' cartofi n-ai mancat? :)
pup zeno plictisitu'. lasa ca-i trece plictiseala de revelion...

pup poienita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

ce faceti de Revelion?

io, dupa cum va zisei ... amorteala ... cred ca ma amortesc si de revelion si ma gandeam sa-l amortesc nitel si pe Prince cu niscai medicamente, da' mi-e sa nu se blegeasca prea tare :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara03 spune:

Noi ne petrecem cu colegii mei de serviciu. In oras, la un restaurant. Deci o sa-mi petrec revelionul pe tocuri :)
Fac o poza :)

Adelutz, nu va amortiti, fiti activi! Iesiti in piata la artificii :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:


mara, buna idee! da' io tocmai din cauza de artificii ma gandesc sa-l amortesc :) ca nu ii plac de loc. in ultimii ani ii mai bine, da' cred ca oricum se va vari sub pat :(
si io ma gandeam sa ma amortesc cu un paharel :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

Bonjurica :))
Noi avem oaspeti diseara si sper ca Zeno sa fie indeajuns de ocupat incit sa nu ia in serios bubuiturile! Pin-acu' nu arata foarte speriat, insa astea au fost doar "probe". Adeluctz, tu i-ai mai dat pastile lui Printz, nu? Ca daca il ajuta, ii prinde bine un somn! Da' mai bine ati fi venit incoa! Se luau amindoi cu joaca!

Mara, cum sa nu fi mincat cartofi, mai? Apropos de mincaruri; am facut niste placinte (triunghiuri) din Filodej- foi din alea de placinta romanesti, umplute cu chorizo si mazare si, dupa ce le-am scos din cuptor, le-am acoperit cu un prosop si s-au cam inmuiat. Stiti cumva daca le reincalzesc, la cuptor sau microunde, isi mai revin? Se Mai infoaie?

Hai ca nu va pup inca...:)

Mergi la inceput