Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***377***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AlexAndra_81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Novus, pe cand intalnirea in Bucovina? Cam inc e parte a anului?



In primvara sau toamna sa vedem cu ne program si concediu, ca iesirea asta sigur va fi mai lunga

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)





da, da, abia astept si eu

Amalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexAndra_81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Buna dimineata!
E asa frumoasa lista rosie!

Ilinca, ma consolez si eu cu gandul asta, ca totul va fi la fel dupa. In ultimele zile Eva e ceva mai calma, se mai crizeaza din motive banale, dar nu mai face chiar asa urat, acum doar tipa cat poate ea de tare
Fetelor, ce gatiti bun de Craciun? Eu anul asta nu fac absolut nimic, oricum ne petrecem zilele la parinti si socri. Am facut doar biscuiti pentru Mos Craciun, impreuna cu Eva, mai trebuie doar sa ii decoram.





eu fac de toate din astea traditionale, dar prin reprezentant
cu manuta mea fac doar turtele si friptura

Amalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

hai ca voiams a zic eu ce gatesc si cand colo am ramas uimita ca am primit de la bestevent un paket , ceva pt Ari-hair dresser si un suport de lumanare...dar eu n-am comandat nimik!
ciudat, nu?
niciun biletel, ceva felicitare, nici vreo idee de concurs sau ceva...eu ce fac?


www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebe_shtrumf

hai ca voiams a zic eu ce gatesc si cand colo am ramas uimita ca am primit de la bestevent un paket , ceva pt Ari-hair dresser si un suport de lumanare...dar eu n-am comandat nimik!
ciudat, nu?
niciun biletel, ceva felicitare, nici vreo idee de concurs sau ceva...eu ce fac?


www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009



Eu zic sa o suni pe Olga

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Citat:
citat din mesajul lui bebe_shtrumf

hai ca voiams a zic eu ce gatesc si cand colo am ramas uimita ca am primit de la bestevent un paket , ceva pt Ari-hair dresser si un suport de lumanare...dar eu n-am comandat nimik!
ciudat, nu?
niciun biletel, ceva felicitare, nici vreo idee de concurs sau ceva...eu ce fac?


www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009



Eu zic sa o suni pe Olga

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
serioooooooooooooos? chiar imi trecuse ca sageata prin capsor o fi de la Odisee, , da' am zis eu mi-am primit cadoul...ce mai e asta? Doamne ce nebunatica e!!!!!!!
cred ca-i culca pe shtrumfi, de nu raspunde Novus pt pont;
Olga!esti o scumpa, insa ce-am facut sa merit eu asta?eu nu ti-am trimis nimik

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebe_shtrumf

hai ca voiams a zic eu ce gatesc si cand colo am ramas uimita ca am primit de la bestevent un paket , ceva pt Ari-hair dresser si un suport de lumanare...dar eu n-am comandat nimik!
ciudat, nu?
niciun biletel, ceva felicitare, nici vreo idee de concurs sau ceva...eu ce fac?


www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009



Sigur sunt pentru Ari?!
Da' ce e ala "hair dresser", sa ma lamureasca si pe mine cineva? Bebe shtumf?...Acum sunt curioasa, ce e "hair dresser"?

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Ioi, acum am vazut pe gugu ca e un joc de copii...ma gan deam io ca n-ai primit un frizer/stilist, adica no, incepeam sa fiu invidioasa, ce n-as da sa primesc un stilist prin curier, ca n-am ajuns si nici n-o sa ajung la coafor prea curand!

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

bine si m-am mai gandit si la :
1. E de la Amant! DAR eu n-am amant!? de unde o fi?=> sotul se uita ca pe butelie ce e inauntru, zic dc o fi scriind "te iubesc , pisi", stiti voi- ca in reclama: si pisi cine e?
2. cine stie cat o fi de plata, la cate site-uri am butonat, plasa voluminoasa, am pus-o; zic acu zice husband-u "gata Mosu vine din parti"

bUn si acum sa zic meniul de fiesta al care m-am gandit:
- ciorba acra de vita(eu voiam de cartofi, ca sa mai degresam treaba, insa astia sunt carnivori din fam mea);
-friptura de porc la cuptor cu vin rosu, foi de dafin, condimente-mirodenii(cimbru/oregano);
-tort tiramisu;
-la mic dejun-i rosii/castraveti/masline/branza bulgareasca pe care o ador/sorici/mustar/pate/lebar/ un peste ciudat la cutie...nu-mi vine numele;
-si ma bag la 2 cozonaci(ca e buna coca);
restul sarmale si piftii la socrii si parinti.

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Eu am sa fac niste aperitive: salata boeuf, icre,oua umplute si un muschiulet umplut la cuptor, ca vine cumnata pe la noi. In rest colindam si noi, avem vreo trei case.

Si eu as vrea sa stiu o data aproximativa pentru intalnirea din Bucovina, poate reusesc sa-mi iau concediu.

Am admirat pozele de la serbari,tare frumusei

Georgiana: multa sanatate, sa va ocoleasca bolile!


Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

pupici fetele
bai deci am un morcov cat casa!!!! ma duc la dentist, evident nu de buna voie... ci silita de o durere care dupa vreo 3 zile nu se lasa ignorata. Atata l-am ocolit... ca stai sa nasc, stai sa alaptez... stai sa.... incat am ajuns o epava la capitolul dinti. De acum vreo 2 luni ma tot momesc colegele sa merg cu ele, dar eu nu si nu! Pai si cand mancam eu acu vreo 3 zile o briosa de post fantastic de buna facuta de mine.... m-a palit o durere.... mamaaaaaaaaa, imi venea sa-bi bag tot capul in sticla de palinca! Si de atunci pa liniste! Ma doare in continuu, nu foarte rau, dar suficient cat sa fie sacaitor, si evidentcat sa nu pot sa mai mananc!
Ati inteles deja ca urasc si ideea de dentist, nu????? Am avut niste experiente din alea horror, ajunse pana la aproape lesin pe scaun de durere (zic aproape pentru ca nu mi-am pierdut complet cunostinta, eram doar semi-paralizata si incapabila sa ma mai misc) din cauze de dentisti care nu concepeau anestezii!!!
Acum ma duc silita, dar nu ma asez pe scaun pana nu vad un siringoi cat butoiu' de anestezic!!! Nu de alta, dar nu pot sa ma ating la masea nici macar cu periuta... ce sa mai suport si lucrare?!?!?!?
Oricum am hotarat sa nu ma opresc pana nu-mi rezolv toata gura, ca doar acum am schimbat gandirea nu??? Daca am avut experiente idioate cu dentistii... de acum o sa le am "frumoase" ... si anesteziate bine!

Mergi la inceput