Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***377***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Buna dimineata si de la noi!!!

Novus RAB-DA-RE

Bebe multumesc de idee!!! Este una buna

AlexAndra succes la serbare

Eu am luat-o razna de tot cu cumparaturile astea. Am plecat ieri de-ascasa pe la 3 si ceva si m-am intors pe la 10 jumate Nici eu nu inteleg cum am rezistat, dar sunt foarte multumitya de ce am luat. Au la H&M preturi asa faine pentru bebici. Gagsesti lucrusoare si la 10 RON. Bineinteles ca nu m-am putut abtine si am cam luat cateva.

Sa aveti o zi frumoasa



Olga, mamica lui David iepurasul si 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Halou!
E clar, numai "bad girls" am mai ramas in lista:))))
Am uitat sa-i raspund lui anamariame: si eu am citit un topic legat de efectele adverse ale singulaire-ului si mie, din marturisirile atator mame, mi se pare evident ca manifestarile nervoase, irascibilitatea, intra in efectele adverse ale medicamentului, imposibil sa fie coincidentza, zic eu. Partea buna e ca totul e reversibil, asa ca, anamariame, ai rabdare, daca asta este solutia pentru sanatatea de durata a fetei, ia partea buna, gandeste-te mereu ca nu ea e de vina pentru manifestarile ei si fii sigura ca dupa ce terminati tratamentul vei avea aceeasi Eva scumpa si politicoasa+ un sistem imunitar mai bun! Si bine faci ca ramai rece la "priviri" sau comentarii, chiar nu conteaza absooolut deloc!
Io astept spectacolul la scoala, apoi masa de Craciun tot aici...azi e huzband responsabil cu luat fata de la gradi, hranit, distrat...tot tacamu'!

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Buna dimineata!E asa frumoasa lista rosie! Ilinca, ma consolez si eu cu gandul asta, ca totul va fi la fel dupa. In ultimele zile Eva e ceva mai calma, se mai crizeaza din motive banale, dar nu mai face chiar asa urat, acum doar tipa cat poate ea de tare Fetelor, ce gatiti bun de Craciun? Eu anul asta nu fac absolut nimic, oricum ne petrecem zilele la parinti si socri. Am facut doar biscuiti pentru Mos Craciun, impreuna cu Eva, mai trebuie doar sa ii decoram.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Salutaaaaaare!!!

Dragelor, va doresc Sarbatori Fericite, un An Nou care sa va lumineze sufltul, sa va implineasca visele si sa va ajute sa construiti altele! :)

Sper din toata inima ca sunteti bine si ca toti ghioceii sunt sanatosi, fericiti si impliniti!

In acelasi timp, va solicit cu sfaturi intr-o privinta: un coleg de la Bris de la gradi are varicela. Avand in vedere ca plecam in 27 din tara, pentru 10 zile, ma tem ca Bris sa nu fie in "faza incipienta". Momentan, ii curge nasul, tuseste... are un pic de febra. Dar, la cum o stiu eu, in 3 zile va fi super ok. Acum... ma tot gandesc, ce ma fac daca ajung cu ea in Austria si constat ca are varicela...

So, please, SFATURI!!! Cum ati proceda voi?!

Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Excursionistele vesele : cine si-a uitat o bratara la pensiune ?

Ca mi-a trimis dna lista cu bunurile gasite: ceas lantisor (revendicat), fond de ten (idem), bratara



www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Novus, pe cand intalnirea in Bucovina? Cam inc e parte a anului?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Georgiana, ma bucur ca ai aparut in zona
Grea decizia cu varicela , clar ca daca aveti programul facut va vine greu sa renuntati, cel putin mie asa mi-ar fi , pe de alta parte si sa ajungeti acolo si sa iasa bubitele iar nu ati facut nimic
Nu mai stiu cat e perioada de incubatie ca sa faceti socotelile exact
Totusi medicul cred ca te poate sfatui cel mai bine !

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Novus, pe cand intalnirea in Bucovina? Cam inc e parte a anului?



In primvara sau toamna sa vedem cu ne program si concediu, ca iesirea asta sigur va fi mai lunga

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame
Fetelor, ce gatiti bun de Craciun? Eu anul asta nu fac absolut nimic, oricum ne petrecem zilele la parinti si socri. Am facut doar biscuiti pentru Mos Craciun, impreuna cu Eva, mai trebuie doar sa ii decoram.



Eu, ca de obicei, nimic ! in ajun mergem cu colinda, apoi in ziua de Craciun ne strangem si mama si seara cu gasca la un amic, iar a doua zi la soacra mea si seara probabil la noi


www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Citat:
citat din mesajul lui anamariame
Fetelor, ce gatiti bun de Craciun? Eu anul asta nu fac absolut nimic, oricum ne petrecem zilele la parinti si socri. Am facut doar biscuiti pentru Mos Craciun, impreuna cu Eva, mai trebuie doar sa ii decoram.



Eu, ca de obicei, nimic ! in ajun mergem cu colinda, apoi in ziua de Craciun ne strangem si mama si seara cu gasca la un amic, iar a doua zi la soacra mea si seara probabil la noi


www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)





Eu inca sint in faza de despachetat cutiile in care am pus lucrurile inainte de renovare; asa ca, anul acesta, eu comand mincare de Craciun
Si, o sa comand, ce au respectivii in meniu, adica mincaruri traditionale; in plus, simbata dimineata, daca am timp o sa fac:
-salata de vinete
-oua umplute cu ficatei de pui
-oua umplute cu somon

Cind vin musafirii mai fac mini-tast-uri cu somon si lamiie.

In loc de prajituri, cumpar mai multe feluri de bomboane

Mergi la inceput