Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti(63)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-mirela-au dormit de la 10 la 11.30, si eu cu eiacum am papat mar cu banana si biscuite,au ramas in scaunul de masa, fiecare zdrangane o jucarie, tranteste cu ea de masa, si vorbesco sa ma apuc si eu de niste curatenie, asa ca ii duc in patuturile lor, la bari, sa faca tureeu ieri am cazut de pe scaunul pliant, unul mic- de ala de pescuit, pe care stateam in fata scaunelor lor de masa cand le dadeam sa manance.m-am intins dupa o lingura, si am cazut in fund, in spatele scaunului, asa ca m-am lovit rau la coccis, dar rau frate, ca nu pot sta in fund la calculator-stau pe coapse intr-o parte, si azi noapte in pat ma durea..ca sa vezi,ce tare doare acolo, nene

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

Buna ziua mamici,
hai ca m-ati terminat la faza cu stripparul
eu ma gandeam sa organizam in Ianuarie o intalnire mai mare..iar copiii sa stea la loc de joaca pt copii. asa-i las is eu pe jos si cred ca ar fi mai usor. mai vedem, ce ziceti?
Amy: sa-ti traiasca pruncii, aau greutati super la nastere! Bravo! Asteptam si pozo cu ei.
Mamici, eu ma tot intreb de ce nu ne mai scrie macar un picut Oria. tare as vrea sa stiu ce mai face si ce fac bebicele.
Adipapazi: ma incurajezi si tu, multam... ziceti ca ati fost la Moeciu, deci drum lung. Noi maine plecam la Tg Mures. Sper sa fie rabdatori copiii si sa ne descurcam onorabil pe drum.Oricum va spun eu cum a fost ,.dupa aceea.
Viermisorii mei vieria o pauzasc. Fabi mai ia cate o tranta , ba zice ba nu zice nimic.
Hai sa va fac sa radeti. Nu stiu ce am avut si mi s-a facut pofta sa le tricotez eu cate o vestuta , ca nu aveau. Incosnteinata, cerdeam ca am timp sau loc...m-am chinuit eu sa-mi amintesc cum se incepe.Apoi ba nu-mi convenea ata, ba andrelele, copiii nu mai vorbesc ca se repezeau la mine ca era ceva nou, deci nici intr-un caz nu aveam cum sa fac. Mama si sotu-mi radeau cu gura pan' la urechi de mine si spuneau ca trece iarna si ei raman fara vestute. Pana ieri m-am infuriat si m-am dus si le-am cumparat cate o vestuta (cam urate dar altfel nu am gasit) si am rezolvta problema. Dar in secret va spun ca nu ma las si tot tricotez. Cand ii adorm pe picioare ziua si tot fac cate ceva.
Cam atata de pe frontul de est.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

viss mamica dar dormiti nu gluma, bv bv
Razvi meu la 5 se dragalea la mine n brate, vroia leganat
apoi la 7 si un sfert erau fresh presh amandoi

monas buna ideea ta, noi venim

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-mirela- sper ca nu ai inteles gresit- au dormit noaptea de la 22 la 8, si dim. de la 10-11.30.asta fuse primul somn.au mai avut azi de la 13.30-15 si 17-18. dar dim. se trezesc raoeri la 7, frecvent intre 8-8.30.dar am auzit pe o prietena cu copil care doarme pana la 10/11 dar se culca la 23-24,1 noaptea. mie nu mi-ar placea programul asta, ca noi gatim, mancam, dusam, dupa ce se culca ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

viss, dorm de rup!
bai, ai mei se bat ca la balamuc. adica el o bate pe sor-sa. cum o prinde, cum se infige in parul ei sau ii da o perversa de pe iani buzoiani fix in crestet.din burta o batea in moaca, upercut dupa upercut, dar nush ce sa ii mai fac ca de asta-vara tot repetam mai mai si magaiem, mai mai si mangaiem, si el nimic. fidel castro!taliban!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

acu plecam la drum, insa m-ai facut sa rad in hohote adipapazi. la mine Eva e cung-fu si-l ciomageste des pe frate-su.insa el rabda ce rabda si cand nu mai pozte scoate un strigat de lupta. sa o vezi atunci ce fuge mancand pamantul si zbiara tot ea, desi el nu apiuca sa-i faca nimic. cred ca o sa avem de treaba cu ei pe tema asta.cat despre dormit...vai si vai iar azi nopate. Fabi ne urla pe o parte...(din ora in ora) , Eva la un moment dat canbd am trecxut s afac lapte, dormea ca pasha pe perna mamei (nu mai era la ea in patut) iar mama chircita langa ea..deci e jale la noi cu dormitul. iar la 6 se terzisera fresh bonbon si avea chef de palavrageala. noi suntem franti acum
va pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Buna fetelor!
Am avut si noi intalnirea cu medicul si am stabilit cezariana in data de 27 dec, la 37 de sapt adica peste 5 zile!! Sunt putin emotionata, imi voi tine in curand bebeii in brate, sper doar sa aiba peste 2.500 ca sa nu fie trimisi intr-un alt spital, aici neavand sectie pt prematuri. Oricum medicul e optimist, spune ca statul in spital mi-a priit, galustele s-au dezvoltat bine si speram ca totul sa fie ok! Doamne ajuta!

Alexa pe unde esti, n-ai mai scris, sper ca n-ai nascut!!!
De asemenea, Amary si celelalte gravidute, mai dati un semn de viata!

AMR: 5 ZILE

Ana, mami de doi strengari si 36+ cu

https://picasaweb.google.com/home

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_H spune:

Ana, sunt pe-aici...eu ramasesem in capitolul trecut. :P Vorbeam singura despre carucioare de gemeni. :)))

Wow...27 decembrie...asa mai e de putin...martea viitoare. Iti tin pumnii sa fie totul in regula. Oricum, e super ca vei ajunge in saptamana 27.
Eu tocmai am ajuns acasa. Am fost la Polizu.
Cica colul e inca inchis si fetele sunt foarte bine si nu sunt stressate deloc. Amandoua in prezentatie craniana si foarte foarte jos coborate...Dupa simptomele mele din ultimele zile...se apropie numaratoarea inversa.

A zis doctorita ca spera sa mai rezist pana dupa Revelion...cam sa fiu si eu prin saptamana 35-36.
Sunt putin trista insa...una dintre fetite are 2100kg si cealalta 1900kg. Fata de ultima ecografie de acum 10 zile au luat in greutate cam 200g fiecare. Si partea nasoala e ca nu prea mai au spatiu. Eu nu am o constitutie care sa le permita pe viitor o crestere spectaculoasa. Asa ca sper sa rezist si ele sa ia in greutate cat pot ele de mult.

Tu mai faci acum ceva analize speciale inainte de nastere sau ecografii? Stii cat au acum?

Iti doresc multa sanatate si tie si bebeilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alexa_H

Sunt putin trista insa...una dintre fetite are 2100kg si cealalta 1900kg. Fata de ultima ecografie de acum 10 zile au luat in greutate cam 200g fiecare. Si partea nasoala e ca nu prea mai au spatiu. Eu nu am o constitutie care sa le permita pe viitor o crestere spectaculoasa. Asa ca sper sa rezist si ele sa ia in greutate cat pot ele de mult.



De ce esti trista? Pt ca e diferenta intre ele? Nu e diferenta mare oricum si mai au timp sa creasca. Fata mea s-a nascut la 36 de saptamni cu 1600g, baiatul avand 2900g. Si sunt perfect sanatosi amandoi. Mai importanta decat greutatea este varsta gestationala. Fiecare zi in plus de stat in burtica e importanta. Greutatea se recupereaza dupa nastere si nu e o problema. Probleme pot aparea in cazul in care nu sunt destul de dezvoltate organele interne.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_H spune:

Iti multumesc Laura pentru incurajari. Iti doresc in continuare copilasii sa fie sanatosi. Stiu ca fiecare zi e importanta in burtica si imi doresc sa rezist si eu pana la 36-37 de saptamani. Au stat la incubator dupa nastere bebelusii tai?
Eu nu am mai facut de mult timp ecografie 4D...asa ca nu stiu cum sunt organele lor interne. Doamne, sper sa fie totul bine! Nu stiu daca e specific ultimei perioade din sarcina...dar numai griji imi fac tot timpul.

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Citat:
citat din mesajul lui Alexa_H

Sunt putin trista insa...una dintre fetite are 2100kg si cealalta 1900kg. Fata de ultima ecografie de acum 10 zile au luat in greutate cam 200g fiecare. Si partea nasoala e ca nu prea mai au spatiu. Eu nu am o constitutie care sa le permita pe viitor o crestere spectaculoasa. Asa ca sper sa rezist si ele sa ia in greutate cat pot ele de mult.



De ce esti trista? Pt ca e diferenta intre ele? Nu e diferenta mare oricum si mai au timp sa creasca. Fata mea s-a nascut la 36 de saptamni cu 1600g, baiatul avand 2900g. Si sunt perfect sanatosi amandoi. Mai importanta decat greutatea este varsta gestationala. Fiecare zi in plus de stat in burtica e importanta. Greutatea se recupereaza dupa nastere si nu e o problema. Probleme pot aparea in cazul in care nu sunt destul de dezvoltate organele interne.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput