FIV la Giulesti ? Intrebare

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubulicagar spune:

of fetele mele dragi:nusha si oana.oana a fost prima care m-a desconspirat,iar pe adina o desconspir eu acum.cred ca intre timp v-ati desconspirat una pe cealalta.oare ce o fi mai usor: sa ai un fiv esuat?sa ramai insarcinata si sa descoperi ca sarcina nu e viabila?sarcina sa fie cu activitate cardiaca dar sa ai anumite complicatii?greu de spus!cert este ca lupta asta cu infertilitatea te vlaguieste pur si simplu.cazi la pamat ,simti ca nu te poti ridica,dar totusi cineva acolo sus iti intinde timid o mana ,iar tu te prinzi cu speranta de ea si mergi mai departe.astazi am fost la munca,iar mesajele voastre le-am citit pe telefon si am plans aproape toata ziua.ma intreb daca luna asta voi reusi sa fac fet-ul si daca rezultatul va fi unul pozitiv?adina ma intrebai cum am rezistat pana acum sa fac fet-ul.nu am rezistat! imediat la 2 luni dupa fiv, in februarie am vrut sa-mi iau puiutii acasa,dar in fiecare luna a intervenit ceva. adina eu iti doresc din suflet ca dupa 7 luni de acum inainte sa-ti tii puiul la piept!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulicagar spune:

as vrea sa-ti dau din optimismul meu de acum si sa nu mai suferi in veci.eu zic sa plangi,sa tipi,sa faci tot ceea ce ti-e bine,apoi sa mergi dupa omuletii de gheata care te asteapta.stiu ce greu e acum!usor,usor o sa-ti revii si o sa ai curaj sa o iei de la capat!o sa vezi!poti sa platesti si mai tarziu congelarea,nu e graba,eu am platit dupa 6 luni,nu umbla ei ahtiati dupa bani.intre timp o sa te mai linistesti si o sa vezi incotro apuci.nusha acum frumusel intinde manutele si ne trage dupa ea,ca doar suntem concitadine.eu nu am de gand sa o las sa iasa la plimbare cu caruciorul fara noi.neaparat trebuie sa ne cuscrim!asa! ca intre,,congelati,,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claris spune:

Laura multumesc pt vorbele frumoase si pline de speranta,sunteti 2 persoane deosebite,tu si Adriana.Ne leaga multe pe noi 3 in toata aceasta lupta...si sper din tot sufletul sa ne lege mai bine pe mai departe cand vom iesi cu carucioarele la plimbare...pt ca oricum va fi....eu mama voi fi ,Adriana e deja o gravidutza fericita ,in scurt timp vei fi si tu.Deci gata cu lantul ghinioanelor ! Sper in scurt timp sa imi mai schimb si eu starea,sa fiu mai optimista si sa pot trece la fapte.
Imi imaginez prin ce treci Laura,stiu ca deabia astepti sa aiba loc Fet-ul dupa atata timp,linisteste-te ,totul va fi bine,vezi si exemplul lui Adriana si multe altele....mult a fost ,putin mai este,acusi puiul sau puii tai de om vor fi cu tine.

Laura fii extrem de pozitiva te rog,imagineaza-ti testul de sarcina pozitiv ,prima ecografie,cum iti va creste burtica,cum vei pleca la maternitate sa nasti ,eu cred enorm in puterea de atractie,cred in celebrul citat " thoughts become things " ,gandurile devin lucruri,din cartea Secretul ,tot ce atragem prin gandurile noastre se materializeaza la un moment dat.

Si frica mea,daca iti mai aduci aminte din postarile mele,era de a nu pierde o sarcina obtinuta atat de greu,eu tanara ,fara probleme medicale,imi puneam problema asta,am facut si teste genetice,pt trombofilii,asa ca o masura de siguranta ,am zis ca daca tot o sa obtin sarcina asa greu ,prin fiv,macar sa nu mai fie riscul de a pierde sarcina si voiam sa fiu sigura daca am trombofilie ca sa fac heparina preventiv.Recunosc ca am trait cu aceasta teama...Inainte de asta,la vreo 2 ani de cand incercam pt bebe,auzisem de fiv,am trait cu o imensa teama sa nu fiu nevoita sa ajung pana aici in incercarea de a avea un bebe,eu m-am stresat inca dinainte de a fi niste probleme.....Am trait in ultimii ani cu o teama,cu o fobie,in loc sa fiu cat mai optimista si sa cred ca totul va fi bine....

" Nimic nu vine din neant.Tot ceea ce ni se intampla vine din interiorul nostru ." Neville Goddard

" Indoielile noastre ne tradeaza si ne fac sa pierdem toate lucrurile bune de care am putea avea parte ." William Shakespeare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulicagar spune:

mari ce ai mai facut?asteptam vesti.eu maine merg la eco.sper sa fac transferul de data asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

Succes pe maine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_lolutza spune:

BUBULICAGAR, multumesc de intrebare. Am fost luni, 17 sept. si joi, 20 sept. la echo. Mai intii, tin sa precizez ca mi-a dat stimulare din z 3 cu ova-mit, cite 3 pe zi, dupa ce am facut 5 fiv-uri, problema mea fiind cea de folicul. Luni, ziua 8 de ciclu, m-a chemat la echo si a gasit 2 foliculi pe ovarul drept, unul de 12mm si altul de 13mm. Nu mi-a mai dat sa iau nimic pina joi cind m-a chemat iar, sa vedem cit au mai crescut foliculii, urmind sa faca punctia si ET-ul. Si, surpriza, mi-a gasit 3 foliculi pe dreptul, unul de 20,3, altul de 18 si al treilea de 20,8. Am simtit ca pocnesc de draci. Adica cum, eu eram atit de idioata sa cred gogoritele lui? Cum sa am asa foliculi dupa amaritul ala de ovamit, cind dupa stimularile de fiv, abia obtineam 1-2 foliculi de 19mm? Si, ca sa nu fac scandal acolo la echo de fata cu ceilalti, am spus ca vreau sa vorbim ceva intre 4 ochi. Si l-am trecut Dunarea! Inot! I-am spus asa:bun, daca am asa 3 foliculi cit China, unde este glera cervicala? A incercat sa ma fraiereasca, spunind ca nu-i obligatoriu sa apara. Nu, zau! Cum sa nu fie, am raspuns? Atunci de ce aparea pina acum? Mintiti, domnule doctor, am raspuns. Si l-am amenintat ca daca nu-mi face fiv-ul pe care mi l-a promis, cel pe banii lui, cu cele 6 luni ulterioare de recoltare lunara a ovocitului pe ciclu natural, fac plingere penala la parchet pentru ce mi-a facut din punct de vedere medical. Si a ramas ca mine. Va dati seama ce vroia sa-mi faca? Sa-mi faca fiv cu ovocite donate, adica cu ovocite furate de la o alta pacienta, fara sa-mi spuna. M-ar fi lasat sa cred ca sint foliculii mei, ovocitele mele si ar fi scapat de mine. Na, ca n-a tinut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Mari lolutza incredibil ce povestesti tu acolo
cum a-ti ramas,mai continui trat.sau ce faci in continuare?
Bubulicagar bafta multa,tin pumnii

c`est la vie,pas le paradis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_lolutza spune:

I-am spus ca il sun in prima zi de ciclu sa-mi dea schema de tratament si banii. Ai lui!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_lolutza spune:

DANIELA 74, citeste ce am scris la pagina 2, sa vezi prin ce-am trecut. Noi ne cunoastem de multa vreme. Te pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Mari_lolutza daca il urasti atat de mult pe marinescu si nu ai incredere in el nici cat varful acului de ce te tii cu dintii de fiv-ul ala si de relatia cu el?
Eu m-am inteles exceptional cu dr Moisa, nici nu imi vine sa cred ca au trecut 10 ani de cand m-a ajutat sa am primul copil dar am avut o relatie repet exceptionala cu ea. Musete a avut probleme ei cu ea si evident vrea sa o evite ceea ce e absolut normal. Lupta asta cu natura pentru a avea un copil e crunta, daca iti mai si urasti doctorul cu disperare cred ca nu ai nici o sansa.


Mergi la inceput