Atentie la capuse,la Borelioza,la Lyme! (9)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gani spune:

@culyme, ma bucur sa aud vesti bune!
Din pacate eu, chiat daca sunt la a 4-a tura de mino tot nu o suport. Am incercat 2 zile si am luat fara laptisor ede matca si a fost groaznic. Sunt in a 5-a zi de mino iau de 3 zile laptisor dar tot nu functionez normal. Sunt acasa in medical. E crunta minociclina asta chit ca Moscu nu mi-a mai gasit decat cateva spirochete...Cred ca de tata asta ma chinuie efectele adverse. Si da, am si eu o frica...panica...offf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.mariana spune:

200costa wb daca faci si elisa +100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns culyme spune:

Despre PCR ce stiti? e mai bun decat WB? mi-e teama ca la wb sa nu-mi apara rezultat fals negativ si sa o iau de la capat cu toate indoielile legate de boala lyme .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Suna aici
http://www.lymediagnostic.ro/

Info:
http://numaiunaltblog.wordpress.com/2011/12/27/despre-analize-vitamine-proteine-minerale-alcalinacid/


www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns culyme spune:

Multumesc Marius de linkuri, mi-ai fost de mare ajutor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gani spune:

Desi am facut mai multe cure de antibiotice, acum iau a 4-a oara minociclina si sunt in a 11-a zi. Si de data asta am zacut la pat cu ameteli, vedere in ceata, stare de lesin, panica, durere de cap.
Voi cum sunteti?
@culyme esti in pauza, sper ca esti mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns culyme spune:

Nu sunt in pauza de tratament. Am deja 2 saptamani din tura cu nr 2. Si da, Gani, am exact aceleasi chestii ca si tine de la minociclina. Deja sunt atat de atent la corpul meu incat imediat imi dau seama cand incepe iar un "val de criza". Noroc ca acum nu mai sunt asa dese ca prima data, dar tot ma obliga sa-mi iau liber de la servici. Va trebui sa merg sa-mi fac analizele peste 4 saptamani...nu credeam ca voi ajunge vreodata sa zic asa ceva, dar tineti-mi pumnii sa-mi iasa rezultat pozitiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NUAB spune:

gani, starile de rau le ai doar pe minociclina sau la orice runda? mie mi se pare ciudat ca dupa un an de terapie herxurile sa te tina la pat in continuare mai cu seama ca nu mai ai coinfectii... medicul tau ce zice? sunt herxuri sau efecte adverse ale minociclinei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gani spune:

@culyme iti iesise negativ WB?
@NUAB asta m-am intrebat si eu daca nu cumva sunt doar efectele adverse ale minociclinei. Sunt la un an de la inceputul tratamentului iar la ultima tura de mino nu am avut nimic iar de data asta sunt varza. In pauza nu am mai luat laptisor de matca si am incercat sa iau minociclina fara el dar nu am rezistat decat 2 zile. Am luat dupa aceea laptisor dar revenirea la bine este foarte lenta. Am spus medicului, zice sa beau ceaiurile si sa am rabdare, un an nu inseamna ca m-am vindecat. Posibil sa fie multe borelii in necroza osoasa si acolo e un rezervor fara sfarsit de borelii. Va trebui in pauza sa fac PCR si un RMN de genunchi.
Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Eu zic sa lasi mai moale cu PCR - deocamdata. Te chinui degeaba. Cat despre RMN - ce sa zic? fa-l daca vrei neaparat.
Problema este eradicarea bateriilor. Si asta dureaza.
Daca te ajuta laptisorul de matca sau orice alt produs foloseste cu incredere. Te remonteaza? Utilizeaza.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput