Ajutoarele lui Mos Craciun in actiune -4

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Citat:
citat din mesajul lui aka

Citat:
citat din mesajul lui Cricor

Back to business...

Eu sunt disponibila duminica dimineata, marti dupa 19, miercuri dimineata...daca organizam ceva (cumparaturi, sortari, facut de pachete) vin.

Despre hainele ramase la depozit...sunteti de acord sa facem cate un pachet pentru copii de la subiectul Pentru Copii - haine, cosmetice...daca responsabilele subiectului sunt de acord. Asta dupa sarbatori, desigur. Ma gandesc ca nu strica niciodata niste haine. Ce ziceti?


sa stii ca si eu m-am gandit la copilasii de la "pentru copii". si cred ca avem pentru toate varstele.

pana cand mai putem beneficia de spatiul de depozitare?




De spatiul acela mare..nu stiu...sper ca pana la sfarsitul anului, trebuie sa vorbesc cu nea Lica.
Spatiul din blocul meu e pe jumatatea lui si e disponibil cat vrea muschiu' meu (tre' sa schimb iar broasca)


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA;www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2, A DOUA MINUNE, MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius! ; Sa o ajutam pe Georgi sa mearga ; Manu - papusa fara picioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui papanash

Laura, tot esti pe faza, spune-mi te rog cand ajungi la baieti si daca e suficient ce am trimis. Este cazul copiilor cu casa arsa ?


............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )






Da, despre acei copii este vorba. Luni ajung lucrusoarele la ei, dar nu stiu daca reusesc sa ajung si eu. In principiu, se duce soacra mea cu o prietena, ca ele stiu unde stau, au mai fost la ei inainte de Mos Nicolae si le-am mai trimis atunci ceva hainutze si jucarii. Acum le mai ia soacra'mea ceva alimente, eu le mai pun niste dulciuri, culori si carioci.
Daca eu nu ajung la ei, am sa o rog pe soacra mea sa imi povesteasca ce si cum a gasit pe acolo, sa ii intrebe daca au nevoie de aceva anume.





Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Citat:
citat din mesajul lui papanash

Laura25, nu tu ai spus despre copiii din Tg saciuesti Neamt ?

Bebe fata 3 luni
Adelina Andreea 2 ani
Petronela Victoria 9 ani
Mihaita Alex 7 ani arata de 5-6
Ionut Nicusor 13 ani
Adina Elena 14 ani arata de 10-11
Oana Cristina 16 ani arata de 12
Ancuta Maria 18 ani

s-ar putea sa fie o confuzie, dar noi vrem sa ajungem si la ei cu sacul .








Eu te am rugat papanash , chiar au mare nevoie de alimente,hainute,tot ce le putem da.sunt f nevoiasi.tot incerc sa gasec o pers din Roman sau Bacau care sa le faca cumparaturi sa le duca,era frumos si un bradut,un mos ca nu au avut in viata lor imagineaza ti un Craciun in adevaratul sens al cuvantului cu tot ce include asta.Stiai tu ceva de Laura25 ca ti am zis o voi intreba pe ea daca poate sa mearga dar pe urma am aflat locatia, adica com Secuieni este la 25 de min de Bacau si 15 de Roman aprox. deci nu am mai intrebat o pe ea pt ca ea e din Piatra si e mai departe.revin cu vesti curand
............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

cam ce ar avea nevoie?
Asa un pic din scurt.
Pana in Craciun poate m-as putea rupe eu sa le duc ceva...insa mai am si actiunea cu Mos Craciun la sectia de arsi de la spitalul din Bacau.Cand ar avea nevoie?
Mai curand cred de mancare decat de brad cu globuri,desi s-ar putea face un drum si intre Craciun si anul nou....
E mai aproape de Bacau decat de Roman....



Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Si inca o intrebare...stau mai la asfalt sau in vreun fund de lume?
Sa stiu,daca-mi spune cineva exact,cum ajung si cu ce masina sa merg.

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Si inca o intrebare...stau mai la asfalt sau in vreun fund de lume?
Sa stiu,daca-mi spune cineva exact,cum ajung si cu ce masina sa merg.

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....



Satul Butnaresti se afla la 12 km de Municipiul Roman, intre orasele Roman si Bacau, in Comuna Secuieni, aflata la randul ei pe autostrada E 85. Distanta este de 10-15 minute de la Roman, 20-25 de la Bacau, 5 ore jumatate de la Bucuresti, 2 de la Iasi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Papanash tu esti sigura ca tel tau e in casa ta?
nu cumva o fi in masina mea?

il trimit pe omu meu sa caute
(nici nu am descarcat bagajele alea)

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

invitatie pt 16 decembrie!!!!



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

DICristea azi noapte nu era nea Lica acolo
In depozit mai sunt niste pungi de la Mosh
Te rog sa nu uiti tu sa ii dai una.
Sau fetele care ajung luni acolo.
Ai gasit cutia?

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

invitatie pt 16 decembrie!!!!



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

cam ce ar avea nevoie?
Asa un pic din scurt.
Pana in Craciun poate m-as putea rupe eu sa le duc ceva...insa mai am si actiunea cu Mos Craciun la sectia de arsi de la spitalul din Bacau.Cand ar avea nevoie?
Mai curand cred de mancare decat de brad cu globuri,desi s-ar putea face un drum si intre Craciun si anul nou....
E mai aproape de Bacau decat de Roman....



Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....




- In general Familia are nevoie de:

- alimente de calitate, imbracaminte, jucarii educative, manuale, carti pentru toti copiii
-fructe,dulciuri pe care orice copil si le doreste
- produse de igiena, de curatenie, eventual o masina de spalat manuala daca are cineva pt a i permite mamei sa mentita o mai buna igiena copiilor
- persoane care sa viziteze ca voluntari, sa castige increderea si sa instruiasca copiii, iar pe mama sa o instruiasca in privinta contraceptiei neavortive. Copiii sunt calzi, prietenosi si iubitori, merita cu prisosinta niste prieteni care sa ii sprijine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Manuela daca esti pe faza pe aici, poate reusesti sa te uiti pe lista sa vedem ce ii spunem Marinei
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=169132&whichpage=13

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

invitatie pt 16 decembrie!!!!



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput