Ajutoarele lui Mos Craciun in actiune -4

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

La Cluj am facut pachetele. Multumim.

Oamenii au inventat respectul ca sa ascunda locul gol,unde ar trebui sa fie iubirea. Lev Nicolai Tolstoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Papanash am verificat briefly, printre gentile alea si nu l-am gasit.
Ideea e ca, l-am sunat si se pare ca s-a terminat bateria

Maine o sa descarc acareturile la mama si atunci o sa pot vedea exact daca o fi prin vreun cotlon.

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

invitatie pt 16 decembrie!!!!



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Papanash ce aud?TI AI PIERDUT TEL LA FEL CA MINE ASEARA?Sper sa l gasesti repede.Azi il aveai sigur sau l ai lasat aseara pe unde a ti mai fost, la Corina, depozit........?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Stiu ca e la e85 doar stau in Bacau..intrebam daca drumul pana in satul respectiv e asfaltat sau de tara.Daca merg vreau mai multe detalii.....ce trebuie sa duc,cand trebuie sa duc,pe cine anunt ca am ajuns si am dat...nu cunosc procedurile.De aia si intrebam ce masina sa iau..mai mare mai mica,cam ce au nevoie...eu hainele le-am dat..am at tot ce am avut de la Eva.....dar pot sa mai fac apel la fetele de la mine.....vedem noi.


Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronicach spune:

Citat:
citat din mesajul lui laura-s

La Cluj am facut pachetele. Multumim.

Oamenii au inventat respectul ca sa ascunda locul gol,unde ar trebui sa fie iubirea. Lev Nicolai Tolstoi

vad ca Laura a fost scurta si la obiect...cred si eu casa ei e intoarsa pe dos
da, am facut pachetele...a durat 4 ore si jumatate si timp sa mai fi avut ca aveam cum sa-l investim
s-au strans multe hainute, din donatiile din cluj, dar ne-au fost foarte utile pachetele din tara
jucariile trimise de voi sunt pur si simplu minunate si de imens ajutor...noi nu aveam destule
o sa facem fericite 3 familii, 15 copilasi si 2 tineri
pt ei Craciunul va fi frumos si bogat
multumim din suflet pentru aceasta initiativa dar si pt tot ajutorul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Referitor la familia Cristinei (Gabby2011 a scris despre ei si ii multumesc din suflet)...vom reveni maine cu detalii cu privire la drum, am sa vorbesc cu mamica la telefon de ce ar avea nevoie.
Am sa dau detaliile si despre drum- daca este asfaltat,daca este la sosea sau nu.

Gabbita, esti o minune. Copii parca traiesc in alta lume, nu a noastra. Am cunoscut-o pe Cristina in spital, iar ce m-a uimit a fost faptul ca i-am dus ananas si era pentru prima data cand manca asa ceva.
I-am dus un ursulet mai maricel si este cel mare ursulet pe care l-a primit in viata ei.

Toate lucrurile sunt bine-venite si credeti-ma , este de folos tot. Cristina este bolnava la inimioara, sper sa se poata face interventie pe cord deschis in cazul ei.

A venit in noiembrie la spital in pijama si in papuci!!!!! nu are haine, dar oameni care sa o ajute si care sa ii cumpere lucrusoare s-au gasit. A plecat ca un copil normal, in pantaloni, cizme si cu gecuta.

Au nevoie de produse pentru curatenie corporala. Cand am cunoscut-o, avea parul nespalat, incalcit, matura in cap. La doua zile dupa prima intalnire, am vizitat-o din nou si era complet schimbata si nu intelegeam de ce.....se spalase pe cap si avea parul aranjat. Era alt om....

Gabita, iti multumesc din inima ca te ai gandit la ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Buna dimineata!!!!!!! Eu ieri am muncit cu prietena mea care e educatoarea la gradinita si cu mama la facut pachetel pentru copilasi. Vor fi niste pungi pline, deja incep sa am emotii niciodata nu au vazut atat de multe jucarii si hainute. Sper sa iasa frumos si sa se bucure copii la care vom ajunge. Va multumim din suflet tuturor. Nici nu am cuvinte sa va spun cat va sunt de recunoscatoare. Ma plec in fata voastra sunteti minunate.

mami de Alex nazdravan www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
Vine Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Stiu ca e la e85 doar stau in Bacau..intrebam daca drumul pana in satul respectiv e asfaltat sau de tara.Daca merg vreau mai multe detalii.....ce trebuie sa duc,cand trebuie sa duc,pe cine anunt ca am ajuns si am dat...nu cunosc procedurile.De aia si intrebam ce masina sa iau..mai mare mai mica,cam ce au nevoie...eu hainele le-am dat..am at tot ce am avut de la Eva.....dar pot sa mai fac apel la fetele de la mine.....vedem noi.


Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....



Mada pt hainute si jucarii nu e nevoie sa te agiti, le vom trimite prin posta probabil ca sunt destule la depozit.ne tb cineva sa faca cumparaturi de alimente,fructe,dulciuri si sa le duca pana de AJUN.Cuma a zis si Andreea azi se intereseaza ea ce si cum si revenim cu detalii.Ea se refera la Cristina fetita de 16 ani a familiei care arata de 12, atat e de slabuta este are max 30 kg daca va vine sa credeti, bolnava la inimioara, asa am descoperit cazul lor, prin Cristina.de asemenea stiu ca un bradut nu e strict necesar dar pt ca nu au avut niciodata, m am dus asa departe cu gandul, si cineva care sa le faca poze, copii astia NU au poze cu ei pana la varsta asta,sa aiba amintiri peste ani.......greu de inchipui dar mai exista oameni in tara asta intr o asemenea situatie..........asa de saraci.......si nu sunt putini cred...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Gabi, bun atunci te rog sa te ocupi de detaliile pt acei copilasi, sper sa avem timp sa ajunga si la ei de toate.

Comandamentul Bucuresti, ati estimat ce trebuie cumparat pt toate locatile de-aici ? Fructe, dulciuri. Haideti ca asteapta Alex&sara un semn de la noi.


............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Marti este ziua de mers la domnesti, in afara de Alinuk cine mai merge ?
La Nasta, cum facem, Aka ce zici ? Trebuie sa dai un tel sa afli cati copii sunt exact acolo, acum.
La Orione, cred ca trebuie sa mai cumparam cate ceva, mancare, conserve, nu-i asa ?Di, hai sa ne gandim cum facem. Care-i ziua la care trebuie sa ajungem la ei ?

Clujul ! Bravos, felicitari !

Vasluiul, Bravos, felicitari !

De-abia astept vesti de la voi !

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput