Dovleceii de sept-oct 2009 vor fulgi de zapada(18)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Am terminat pe ziua de azi prezentarea. De fapt ni se preyinta un nou program in care vom lucra de la 1 ianuarie.

Monica sanatate multa puiule.Ai grija de tine.
Pai la noi Ramona de o saptamana ma tot bate la cap ca vrea sa facem bradul. Am unul artificial asa ca nu cheltuiesc si mai sunt si ecologica.



Laura, mamica implinita de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007
povestea noastra

vine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Salutare!!
monikus, sanatate multa si pune piciorul in prag la serviciu ca nu e de glumit cu sanatatea
x_ggg, din nazdravaniile dovleceilor pot spune ca pentru mine cumparaturile cu L sunt cosmar, trebuie mereu tinut de manuta, alearga si darama tot de pe rafturi, loveste oamenii, fuge, nu sta in carutul de cumparaturi Ajung acasa terminata de oboseala
ioana, felicitari inca o data. Eu nu vad decat avantaje in mutarea ta:prieteni iti faci sigur la locul de munca, Carol va avea multi prieteni la gradi, familia e reunita si fericita, aerul e curat

Si noi impodobeam in tara bradul pe 24, dar aici se impodobeste de pe 8 decembrie si nu am rezistat mult "presiunii" de a impodobi bradul si noi mai repede


Mami de   Loris Stefan, o minune de baiat (2 oct 2009)

 Raisa are nevoie de noi


Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

Ninge!!!!!(sau NINGIII - in functie de cine vorbeste), moldovean ce sa-i faci

Incepe sa miroasa a Craciun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Citat:
citat din mesajul lui x_ggg

Ninge!!!!!(sau NINGIII - in functie de cine vorbeste), moldovean ce sa-i faci

Incepe sa miroasa a Craciun!

--------------------------------------------
Rares-Costin 4 oct 2009



Trimite-ti si la Bucuresti!

Laura, mamica implinita de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007
povestea noastra

vine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Citat:
citat din mesajul lui laura78nico

Citat:
citat din mesajul lui x_ggg

Ninge!!!!!(sau NINGIII - in functie de cine vorbeste), moldovean ce sa-i faci

Incepe sa miroasa a Craciun!

--------------------------------------------
Rares-Costin 4 oct 2009



Trimite-ti si la Bucuresti!

Laura, mamica implinita de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007
povestea noastra

vine


Perfect de acord cu Laura.
Aici ploua si e tare urat.

Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Bonjurica!

Am avut si noi cinspe fulgi dimineata, cat sa-i vada Carol, si apoi... soareeee acum iar s-a inorat asa ca asteptam

noi nici nu am cumprat brad cu mutarea si despachetarea/pusul la loc/curatenia nici nu am avut timp. cred ca ma duc azi sa trag un ochi (habar n-am unde e piata in Cluj). In Floresti (unde stam noi) sunt asa de anemici si raaari...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

Gata, s-a dus si zapada, a ramas mizeria clasica de dupa!
Si nici macar nu am apucat sa iesim inca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Buna fetele!

Azi avem serbare.Abia astept!

Cata nu fii trista,vine ea si zapada.
O zi buna va doresc!

Laura, mamica implinita de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007
povestea noastra

vine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

va pupez

cat de frumos a putut ninge dimineata la Cluj! acum e un soare mai ceva ca primavara.

cred, totusi, ca mi se par mie toate cele mai frumoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

'na seara!!!

Gata! Am ajuns acasa!!
Am fost la sora-mea cateva zile,am ajutat-o la anihilarea porcinei si transformarea ei(de fapt a lui,dar ce mai conteaza cand produsul final e acelasi)in mancare. Vam spus vreodata cat de mult imi place sa merg la surioara mea mijlocie? V-am spus cat de mult imi place sa merg la ea? De cate ori mergem Paul invata cuvinte noi,eu o ajut pe soramea la diverse,nepotica e topita dupa Paul si Teodora...toata lumea are de castigat mai putin sotul meu ca ramane singur acasa.
Revin si cu vorbe mai multe,acu sa apuc sa fac o baie calda ca am cam inghetat in masina pana acasa.

Pupici.Sau mai bine "pupiiisi" ,ca tot se poarta sa vorbim precum copilasii nostri(pup Cata,mie imi place de mor sa vorbesc cuvintele cum le spun copilasii cand le pocesc,desi nu e indicat).

Fii ajutorul lui Mos Craciun
Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput