Dovleceii de sept-oct 2009 vor fulgi de zapada(18)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Cati

Lali

Rox

Laura

Cata

Monik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

multumim Ioana
Ti-am dus dorul si ai mare grija la cazaturi.

Laura, mamica implinita de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007
povestea noastra

vine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Buna fetelor! hop si eu

ce mai faceti? Ioana, ai grija, mami!
si eu ieri m-am taiat si am tipat, iar Ebru a venit repede la bucatarie si ma tot intreba: ce ai, anne, ce ai, anne? de m-a uns la inima si n-am mai simtit nici o durere cel mai bun medicament!!

sper ca sunteti bine cu totii, luna asta totul trebuie sa fie frumos , exact cum povesteste Lali

bineinteles ca eu am intrat ca sa apelez la voi cu o problema, spre rusinea mea Am nevoie de un dermatolog bun pediatru, stiu ca au mai fost mamici cu problemute si poate mai baga un ochi pe aici zilele astea, sa-mi faca si mie o recomandare....cu cei din Ct m-am lamurit, nu-mi mai trebuie in veci!
Ebru are "ceva" pe piciorus, pe gamba, de vreo 2 luni si nu-i trece cu nimic, iar dr de aici la care am fost au zis ca nu au vazut asa ceva chiar asa caz special sa fim noi OARE??!! whatever........

in rest, suntem bine, si la noi olita intra inca in categoria "NU!", adevarul e ca mai am cate o incercare timida asa in weekenduri, pt ca in rest nu am cum sa ma ocup...mai asteptam pana la primavara...
si eu la fel ca toate mamicile care s-au intors la munca simt ca nu mai am timp de nimic si mai ales de multe ori simt ca nu mai am energia necesara sa ma joc cum vrea copilul meu...in fiecare seara trage de noi sa alergam in jurul mesei dupa ea s-o prindem, si desi mi-ar prinde bine si mie ceva miscare, incerc s-o "redirectionez" catre jocuri mai "statice"

de intoleranta la lactoza cred ca am scapat, am ramas doar cu problemuta aceasta la piele si vrem s-o rezolvam...

va pup si va imbratisez cu drag si cu mare dor! (din pacate nici pe FB nu prea mai reusesc sa intru, ca macar acolo mai eram la curent cu una-alta, mai vedeam pozici :( )








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Selen eu ti-as recomanda sa mergi la Policlinica Cetatea Histria care e in Drumul Taberei in Bucuresti. Indiferent de care dr dai tot ok e. Eu acolo am rezolvat cele mai multe probleme. E o policlinica de copii unde poti veni cu bilet de trimitere si nu te costa nimic sau platesti consultatia dar in jur de 50 ron.

Am mai fost noi si la policlinici private dar nu a fost cu nimic mai bine.

Multa sanatate va doresc.

Weekend placut tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

buna seara

gata, m-am instalat!

greu e sa te muti asadar, ne-am mutat! la CLUJ

de-asta n-am mai intrat zilele astea, am avut enorm de multa treaba cu impachetat, incarcat, planificta etc.

de-acum sper sa am mai mult timp! cel putin pana pe 9 ianuarie pana incep serviciul la noul job.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Salutare!!!
selen, ce e acel ceva?E ca o pata mai inchisa la culoare?Lui Loris ii apare asa pe fata, cu dermatita lui atopica, si nu ii trece decat cu crema cu cortizon, 2 aplicari si dispare...Acum i-am luat o crema de corp/fata bio si vad ca i s-a imbunatatit calitatea pielii. Nu o fi ceva asemanator si la Alba ca Zapada?Sper sa ai raspuns la intrebarile tale cat mai repede
ioana81, sa fie intr-un ceas bun!!!Cum v-ati hotarat sa va mutati la asa distanta? Ce job ai gasit?Da-ne si noua mai multe detalii

Noi suntem bine, ieri am impodobit bradul, am terminat de cumparat cadourile, tot singuri in timpul saptamanii cu tati plecat...cam astea.
Seara placuta!

Mami de   Loris Stefan, o minune de baiat (2 oct 2009)

 Raisa are nevoie de noi


Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:


Buna fetele!

Intru repede ca la 9 avem o prezentare.

Ioana sa fie intr-un ceas bun! Sa aveti parte numai de bine!

Kemsy si noi am facut bradul ieri. Adica eu cu Ramona un pic si Mihai ,dar el mai mult ne incurca

Selen nu te pot ajuta.

Monica, Lali, Cata, Danuta, Roxxy

O saptamana excelenta

Laura, mamica implinita de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007
povestea noastra

vine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Buna dimineata,

Ioana sa fie intr-un ceas bun. Dar ce v-a facut sa plecati din Buc? Sunt sigura ca e mai frumos la Cluj dar parca e prea departe:P.

Kem, Laura ziceti ca ati facut deja bradul? Noi nici nu l-am cumparat inca. Trebuia sa cumparam brad vineri dar....

Acum sa continui cu dar.... a trebuit sa merg la spital pt ca nu mai puteam sa respir. Am ajuns vineri seara la urgenta unde mi s-au facut investigatii amanuntite spre surprinderea mea si asta fara sa astept ca alte dati foarte mult la usa. Au descoperit ca am pneumonie bazala bilaterala. Evident ca azi sunt la munca desi ar fi trebuit sa stau la caldura. In fine. Astazi ma milogesc de sefi sa ma lase si pe mine sa intru in concediu. Vom vedea. Pana una alta, iau un pumn de pastile si ma rog sa-mi treaca.

Rares e ok. Nu a mai racit de doua sapt dar deja i se cam infunda nasul. Sper sa fie ok pt ca mai are doar 4 zile de mers la cresa apoi vacanta pana pe 3 ian.

O saptamana buna tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

Salutare, fetelor! Pe ultima suta de metri cu serviciul, treaba etc.

Monikus, pana la urma tot la medic ai ajuns! Concediu medical nu iti poti lua? E totusi destul de grav diagnosticul tau!

Ioanna, felicitari pentru mutare, mai ales pentru curaj. Asteptam detaliile. Cum de, ce va face Carol, cum e noul job, aveti rude prin Cluj? Nush de ce retin eu ca pe acolo va mai duceati in vacante.

Danutza, vazut poze pe FB cu printesa ta draguta! Cand mai intri si pe aici sa ne mai povestesti de voi?

Kemsy, gata bradul...wow, noi nici nu l-am cumparat, la noi de obicei pe 24 il pregatim! Musai sa vina si Moshul cat mai repede!

Laura, sper ca ai avut succes la prezentare! Ce mai fac puii tai?

Lali, cum esti, mami? Mai e laptic la robinet? Fi-miu mai nou, cand suge de la o tzitzi o strange pe cealalta de tasneste laptele, deci pana si la mine mai e.

Va pup, hai sa ma povestim cate o trasnaie de dovlecei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

buna

Povestea e asa: Razvan a acceptat un job la o televiziune regionala care are lansarea azi. nu l-a putut refuza nici financiar nici din prisma faptului ca lui nu i-a placut niciodata Bucurestiul. sincera sa fiu eu nu am fost la fel de entuziasmata ca el sa plec din Bucuresti DAR am fost in vizitaa la el de 1 decembrie si, la plecare, Carol a facut o criza de plans! ca el sta cu tati, nu pleaca la Bucuresti. el vrea cu mami si cu tati etc. va dati seama ca am luat decizia atunci. mi-am dat demisia si iata-ma!

noul job nu stiu cum este. pe 9 ianuarie incep. voi lucra impreuna cu Razvan, in acelasi loc.

Carol va merge la gradinita, probabil. in 3 ianuarie ma duc sa vizitez una care mi-a placut teribil. m-am tot conversat cu ei in Bucuresti fiind. imi place ca au camere de supraveghere online nonstop si pot sa-l vad mereu.

mie nu-mi vine sa cred ce diferenta de preturi este intre gradinitele private din Bucuresti, din centru si cele private de aici, tot centrale.

de exemplu, asta unde vreau sa-l duc pe Carol, costa 600 de lei pentru program 8-18, cu o multime de optionale si rechizite incluse in pret . si mai costa 12 lei pe zi masa (care se plateste doar pentru zilele in care mananca). plus ca au un program de acomodare foarte fain (2-3 zile pot sa stau cu Carol acolo ca sa nu fie despartirea foarte brusca.)

in rest ce sa va zic. am intrat in era nu pot respira fara mami. este ca marca pe scrisoare din cauza asta mi-e teama ca o sa fie tare afectat la gradinita. apartamentul pe care l-am inchiriat este muuuuuuult mai mare decat ce aveam noi in Bucuresti (garsoniera) asa ca nu-i ajunge ziua sa alerge de colo-colo. partea nasoala este ca nu prea sunt copii prin zona. o sa compenseze lipsa lor cand o sa mearga la gradinita!

Ce sa va mai zic?! ca va pup

Mergi la inceput