Viatza in Germania - cap. 73

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

Citat:
citat din mesajul lui maraki

Nu m-am exprimat corect Vreau cartela cu nr german ca sa vb in Germania. Pt fix am abonament si pot vb oricat si oricand gratis in Romania.

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
http://www.dropshots.com/maraki6
mami cu Angelo ( 29 Dec. 2005 )



BildMobil, Tochterunternehmen a lui Vodafone, dar mai ieftin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzi.simona spune:

prepaid nu am probat decat congstar, i-am luat fiica-mii, 9 centi minutul in orice retea (liber intre congstar), tot atat si sms-ul
abonament am auzit la prietena mea: de la 1&1, 40 euro pe luna, free in orice retea germana, nu stiu daca a fost oferta doar de sarbatori sau mai exista, oricum mi se pare f. ieftin, eu ma multumesc cu cel mai ieftin ab. de la vodafone 4,95 parca, nimic inclus, dau doar bip

gradina
Simona, mama Antoniei (27.06.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

la 1&1 are sotl meu abonament de un an jumate. costa 39 euro lunar, poate vorbi kostenlos in orice retea germana inclusiv Festnetz.
dar si-a facut acest abonament ptr ca are de vorbit mult si se merita. doar ca sa suni asa cand si cand nu stiu daca merita 39 euro lunar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Multumesc fetelor, astept in continuare pareri si voi intra pe net sa vad concret ofertele dar macar stiu de la voi ce firme caut Nu am 40 euro pe luna pt mobil
Jasmine bine ai venit printre noi Sa iti traiasca copiii si sa fie mereu sanatosi Cred ca eu am depasit fetele ca am baiat de 25 si fata de 24 ani Din ce oras esti din Romania?
Helbi la multi ani fetitei voastre Sanatate, noroc si multe bucurii sa aiba pana la adanci batraneti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Monica, multumim mult!

Eu am la T-Mobil de 11 ani, dar sunt scumpi, 15 cte/min. Bianca are la Congstar cu 9 ct/min. "Avantajul" e ca eu o pot suna pe ea cu 5 ct/min.
Monica, uita.te si pe la Vodafone, soa mea are la ei si destul de des primea la reincarcare ceva Gutscheine (minute gratis, sau sms-uri)

Jasmine, bine ai venit printre noi! Si eu am fata de 12 ani si noi tot "singure" suntem, asa ca.....frntea sus si mai intra sa ne pov. de voi.

Azi Bianca a primit Zahnspange "fixa". E ok, draguta, dar inca nu poate musca. Am sa intru zilele astea la subiectul respectiv sa dau acolo ultimele info despre Zahnspange, pt cine e interesat.

Deschid si capitol nou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmeen spune:

Multumesc pentru primirea calduroasa!...

@maraki la fel, sa-ti traiasca si tie copiii si sa iti aduca doar bucurii... eu sunt din Bucuresti...si desi practic nu mai am acolo legaturi decat sufletesti, ma straduiesc pe cat pot sa nu ii las pe copii fara sa cunoasca macar o mica parte din Romania – pe jumatate si tara lor... mult prea rar, pentru dorinta mea, am vizitat Bucurestiul si am facut scurte excursii la mare si la munte...

@helbi va doresc numai bun si usor, tie si copilitei tale... la noi, deocamdata este „liniste“ - se poate sa fie linistea dinaintea furtunii – insa sper sa trecem fara prea multe cucuie peste acest hop, si sa fie totul doar spre mai bine ...

cred ca ar fi trebuit sa postez la noul capitol – mii de scuze...

Mergi la inceput