Ajutoarele lui Mos Craciun in actiune ! (3)

Raspunsuri - Pagina 55

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anya spune:

O varianta ar fi ca la intrare sa le verifice cineva sa aiba invitatii si sa le zica sa le pastreze pt sfarsit, iar cand dam cadourile sa luam invitatiile, dar cine sa verifice daca numele sunt dublate? Sunt deja 200 si ceva de copii conform invitatiilor.
Uite, si eu am printat doua invitatii pt ca sotul meu va veni mai tarziu cu copiii si ma gandeam ca daca n-am si eu invitatie nu ma lasa Alinuk sa intru . Culmea e ca am uitat sa-i dau invitatia asa ca va sta la poarta sa-l salvez .
Evident ca s-ar putea sa fie unii care sa ceara de doua ori...evident ca s-ar putea sa apara comentarii... Noi ne straduim sa fim perfecte dar....
Cine vine pana la urma la organizare? Intrare, ateliere, magazin, licitatie? Facusem noi o lista la inceput, dar a ramas in vigoare?



Editez: Acum mananc un covrig ramas de ieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:


La multi ani Cricor!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Papanash, sa-mi dai mai multe detalii despre ceas... sa stim ce si cum. Daca este pentru fata de 15 ani, e ok e din familia cu 5 copii si mama bolnava de cancer...daca e pentru altcineva sa-mi spui pentru cine...
Laura

Oamenii au inventat respectul ca sa ascunda locul gol,unde ar trebui sa fie iubirea. Lev Nicolai Tolstoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

wow, eu am listat invitatia pe numele meu pt 6 pers, ca asa vom fi, ...nu au cont pe DC si cum era sa procedez??!!
eu sper ca sa putem pleca pe la ora 20, ca no s astea bb fara tzatza atatea ore, plec la ora 15
sa vedem, am nitzel inima stransa pt ca gasca vrea sa stea pana la final...eu imi fac griji pt bb...of
pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoB spune:

Buna tuturor!

Nici nu stiu pe unde sa postez...am si eu 2 combinezoane de iarna pt. bebelusi (identice, bleu si ca noi-noute - am gemeni)...sa le aduc diseara cand voi veni cu copiii? Multumesc mult!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Citat:
citat din mesajul lui NicoB

Buna tuturor!

Nici nu stiu pe unde sa postez...am si eu 2 combinezoane de iarna pt. bebelusi (identice, bleu si ca noi-noute - am gemeni)...sa le aduc diseara cand voi veni cu copiii? Multumesc mult!!!

Nico, mami de Andreea - Maria(02.02.2005) si Daniel - Gabriel & Catalin - Mihai (24.02.2008)


nu, astazi nu strangem hainute, s-a incheiat de cateva zile colectarea .

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Mari, masina de la voi trebuie sa ajunga cu una dintre fete la depozit pentru a incarca coletele. Eu intelesesem ca veniti 3 persoane tu, dna dir si Ema. Veniti cu o masina sau doua ? aveti si tatici cu voi sa va ajute ?

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Neata fetele, sotul meu a plecat de la Aka cu colete, nu a mai rams nimic deocamdata am inteles.Intrebare:COLETELE DE sLOBOZIA LE ATI LUAT SA LE DAM DISEARA LA OPERA?sau mai merge cineva cu ei dupa actiune la depozit sa le dea?sa luati si pomisorul Dianei si ce mai tb luat.pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Di , sa iei tu pomisorul sa-l aduci la Opera, ok ?

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

cine stie sa-i dea o indicatie DiCirstea pe unde se afla pomishiourl in depozit
(acul in carul cu fan)

fetelor uitati cum vad eu la ora asta desfasuratorul, e aproximativ, acolo unde sunt atatia copii...nu poate fi totul previzibil:

primire invitati: 18h15-18.45
bun venit, va dorim o seara frumoasa, le indicam directia salii, sa-si ocupe locurile si sa revina la socializare in foaier pana la
inceperea spectacolului = ora 19
ora 19: 2 cuvinte de duh... dna directoare a Operei,poate o sa zic si eu 2 vorbe daca nu-mi uit cuvintele acasa
ora 19.30: cei care s-au plictisit (cei mici mai ales) invitati in foaier la actiuni
ora 20: incheiere spectacol
ora 20h05 cantam colinde / copiii de gradi cu edu care vin special pt asta se ocupa de asa ceva

pe tot parcursul evenimentului actiunile sunt deschise
licitatia, targul jucariilor, atelierele de creatie

ora 20h30-20h45 inchiderea licitatiei, anuntarea castigatorilor
oferirea cadourilor de la Mosh

o sa fim noi toate in jurul Moshului (dandusha sa ne ierti de data asta) care vom imparti in stg si dreapta


am vorbit sa ne aduca niste bidoane cu apa Fantana..si pahare (sa vedem daca nu uita)
o sa fie intr-o parte si ceva gen bufet, sucuri, balarii = cu bani, comerciantul e partenerul operei


Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

invitatie pt 16 decembrie!!!!



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput