Ajutoarele lui Mos Craciun in actiune ! (3)

Raspunsuri - Pagina 31

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

anca, n-am trecut deocamdata coletele, inca nu avem lista cu toate donatoarele.

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Am primit mesaj de la Aka si coletul a ajuns la ea. Acolo e si pomisorul pentru licitatie si mai sunt si cadourile pentru Raluca blugii si avionul pentru baietelul care il dorea. Prietena mea a facut poze la copilasii de la gradinita Tanacu si am vb cu mama sa le scoata ea la servici ca eu nu pot acasa. O sa le trimit pe adresa lui Papanash cand mi le trimite.

mami de Alex nazdravan www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
Vine Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manuelacrina spune:


Raport pe scurt: vizitat Flora (numai etajul am avut timp)
- camasi xl, xxl groase 30 lei (pt Cluj)
- bocanci barbati nr. 44 imblaniti, imitatie piele 45 - 50 lei (pt. Cluj)
- pijamale copii 1-6 ani - de la 15 lei (la 25 lei cele groase de finet cu nasturi) (pt. Nasta)
- papucei de platic pt copii nu am vazut deloc, putem lua un fel de botosei mai grosi cu talpa de plastic/cauciuc
- botosi casa barbati si femei, de la 12 lei - 15 lei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Buna fetelor,
Alinuk cred, dar nu stiu sigur vorbea de transparenta. La Cluj voi face poze coletelor pe care le primim si apoi vom face poze si cand ajungem cu pachetele la acele familii, in timp ce copii se vor bucura de tot ceea ce vor primi.
Sa ne ajute domnul sa fim sanatoase....la Cluj am hotarat sa mergem in data de 20.12 la cei doi tineri care stau in Cluj si apoi la una dintre familii care este la vreo 20 km de unde stau eu; in 21.12 vom merge la cea de-a doua familie care e la vreo 35 de km de mine. Datorita distantelor si rutelor diametral opuse vom merge in doua zile, dar nu cred sa fie vreo problema. Asa am putut programa sa fie si sotiorul liber sa ne duca cu masina...
Azi am trimimis un sotior dragut (il laud ca poate citeste) sa ia cele 3 pachete cu alimente neperisabile, maine va spun exact ce contin.
Va pup si spor la treaba.
Laura

Oamenii au inventat respectul ca sa ascunda locul gol,unde ar trebui sa fie iubirea. Lev Nicolai Tolstoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Cutii f mari nu sunt. A vorbit Daria la magazin sa ne tina cutiile care le prisosesc, dar fetele ziceau ca e mai scump sa trimiti o cutie f mare decat doua potrivite. Nu ma pricep la coletarie, asa ca zic doar ce mi-au spus ele . Exista scotch si cutere, exista foi albe.
Referitor la cumparaturi: dragute si purtabile. Sper sa le poarte cu drag. Referitor la marimi, ne-am uitat la cteva, am facut sedinta si am ajuns la concluzia ca pt baietii de 18-7-18 ani erau mici puloverele cu fermoar asa ca le-am alocat niste haine noi, cu eticheta din cele primite de la mamici. Cel putin bluzele si hanoracele din bumbac pt baieti erau superbe .
Gabi, te sun diseara sa discutam despre ce mai tb luat. Acum fug la serbare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

categoric un colet mare e taxat la volum nu la kg :((( stiu eu ca am patit o.
deci e mai bine sa faceti colete mai mici !

_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

buna harnicutelor,
au plecat azi 2 colete si de la noi, mai tarziu mai trimit 1.

mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de nazdravana Darius Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Citat:
citat din mesajul lui manuelacrina


Raport pe scurt: vizitat Flora (numai etajul am avut timp)
- camasi xl, xxl groase 30 lei (pt Cluj)
- bocanci barbati nr. 44 imblaniti, imitatie piele 45 - 50 lei (pt. Cluj)
- pijamale copii 1-6 ani - de la 15 lei (la 25 lei cele groase de finet cu nasturi) (pt. Nasta)
- papucei de platic pt copii nu am vazut deloc, putem lua un fel de botosei mai grosi cu talpa de plastic/cauciuc
- botosi casa barbati si femei, de la 12 lei - 15 lei


Manu din ce spui tu par cam mari preturile.ai intrebat pret de engross?vedem maine de ce ne lipim nu?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

de dimineata la 8.00 au sosit 2 colete, unul de la Dianaalex iar celalalt de la Mihaela H. - nu stiu cine este.

Anca poate ne vedem maine seara in acelasi loc .
cine era in Dristor poate stabilim un loc de intalnire, iar joi in drum spre depozit sa ne vedem.

nu uitati sa ne votati www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=2" target="_blank">aka1 si aka 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manuelacrina spune:


Gabby, astea sunt preturi afisate pentru "la bucata". Depinde de noi cat negociem pentru cantitati mai mari ... am intrebat, unii sunt dispusi sa mai lase la pret, unii nu prea ...

Mergi la inceput