Mamici din Grecia (12)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Citat:
citat din mesajul lui anouk3

Citat:
citat din mesajul lui carmaw
Acum fac ultimele pregatiri(frigider gol etc)

Cu atatea plimbari in program, tu tot golesti frigidere


Mamica lu' Nick cel (ato)mic (11.05.2010)


Asta asa e!!!:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Bine v am regasit dragele mele vad ca se aduna lumea:)
Moro imi pare rau ca ai probleme...tine te tare ca or sa treaca sirul de ghinioane incepue dar se si termina.....cunosc ce simti...am trecut prin asta!
Choupy e bine sigur ca afost traumatizat dar asta e destinul lui...plimbaret!!!
Si eu am fost super enervata de BLUE AIR hai ca acum cu ce a trebuit sa platim la aeroport ne apropiem de 800EROI asta pt o nenotocita de campanie murdara si cu personal fraudulos si lipsit de educatie si respect.
Stai ca pasarile de prada sa vada cum mai poate fura calatorul!!
Am vazut niste scene....si pe mine mau retaxat cu 30 e in plus...nu le dadusem suficient
Anul trecut am dat o gramada de bani pe noile valize....mama ei de marca...si era scris acolo in garantia lor ca certifica ca valiza mica e acceptata in cabina pasagerilor...dar uitasera de BA
Asta si escrocheria dnei patroane de la vila IULIA din Vatra Dornei mi a intarit decizia de a sta mai putin in Ro
Cind ajung in RO ma astept mereu la fraude din partea locatarilor mei dar si de la altii,de lipsa de respect si de educatie....oufffff!!
Marturisesc ca in ultima vreme am corijente la stiinta de a mi intelege semenii...dar oi fi eu mai sensibiloasa:(
Acum aici e super OK...chiar incepind cu Zaventemul unde Choupilica a fost depus cu grija in careul de linga banda,amicitia soferului de pe limuzina(cadoul lui Eric) seara placuta de la restaurant si in final iarsi generozitatea celui de mai sus care ne a oferit pe perioada belgiana masina aceea rosie italiana
Fetelor cred ca miine seara dorm in ea...o iubesc rau ...da nu e a mea
Ieri am facut cumparaturi...doamne ce preturi mici...mi am cumparat niste lucruri frumoase...ouff sunt incintata imi vin super!
Si tot asa sunt incintata de distributoarele de saculete(de pe strazi) pt ca stapinii de ciini sa stringa 'productia' animalutului.
Alta lume!
Acum va las,va pup si pun de cafea...am probleme cu somnul!
Pupici la fete Anoukule,moro oana mamina esthera(draga mea carnea de iepure e f slaba ingrasa doar tona de ulei in care l gatim...da eu fac si pateu de iepure).... si toate celelalte (fara discriminare...am zis!!)
=================================================
Nu am fost pe siturile romanesti antenele si d astea...ce vor aia...sa distruga ce a mai ramas neatins sau cum??
Ps sa ma scuza ti daca am omis sa enumar pe cineva...nu am nimic cu nimeni ..viata e scurta....da "uituceala e mare'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Esthera2011 spune:



Buna dimineata!

Cafeluta e gata!!!!


Vai Oana ce mi-a placut reactia Fanulei!!! Sa simta ea, cat de micuta e, ca trece granita si intra in Grecia si ajunge...acasa!!! Si reactiei ei cand si-a vazut jucariile si camera!!! Pentru ea asta reprezinta ACASA!!! Bine ati revenit
Carmew...asta e...prietenul asta goagal mai da din cand in cand rateuri!!!...am gasit destule site-uri unde se spune ca nu e recomandata carnea de iepure in diete!!...DAR...cum eu am spus ca nu tin un regim drastic ci mai mult incerc sa-mi schimb stilul de viata incluzand foarte multa miscare..nici nu ma gandesc ca intr-o zi sa gatesc un iepuroi!!!
Ce-ti spuneam mai Carmew..norocos rau Chupi asta al tau!!!! Auzi la el...limuzina!!!...cat despre dorinta ta de-a dormi in masina...hmmmmm...rosie?....iar marca e italiana??...incerc sa ghicesc marca ...te inteleg ca vrei sa dormin in ea!!!
Ana sa stii ca Mami are dreptate!..asa au scapat de olita si strumfii din familia mea!!...la 2 ani si musai fara pampers...asadar sa fie vara!!!(numai David care desi are 2 ani...refuza!!! iar olita pentru el este decorul principal din camera sa!!
Moro..cum se mai simte bunica (parca ea era cu probleme nu??)
Mami...au plecat copiii la scoala...tu ce bucataresti???
Alex.....a nins la Valcea???
Theo, Andreea, Hellen...nici un cuvintel???...mic, mititel,micut...

Va ...si mai revin pe parcursul zilei!!!
Frig,da frig nu gluma!!!...cand o pleca iarna??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Esthera2011 spune:


Sa va povestesc si voua din ciclul David( nepotul de 2 ani si 4 luni) baietelul cu personalitate!!!
Are bona care are grija de el!!..si saraca tot inventeaza jocuri pentru David care este jucaus tot timpul!!!!
Mai nou se joaca de-a scufita rosie si lupul cel rau!!...si normal, David este lupul!!
Biata femeie..dupa ce si-a jucat rolul cateva ore bune, vazand ca este timpul sa-l culce pe dl. David spune:
- David gata cu joaca!...Scufita rosie a obosit!!
Iar David strengarul, incrunta sprancenele si cu voce schimbata (conform rolului) raspunde:
- Dar lupul nu a obosit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Da Esthera marca e italiana si in momentul asta ma 'holbez' la ea...mde neamul prost!!
Saraca bona ii trebuie vitamine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Esthera2011 spune:


Buna!

...iar e liniste pe-aici!!!!

Am intrat sa va spun ca am descoperit ca am in gradina si un pomisor (firav, e drept) adus de grec din Australia!!
Fructul pasiunii!!!


PS:.....oi avea mai multa pasiune daca manac frcutele????
Carmaw...cu siguranta ca bona ia vitamine!!
Cum e cu masina cea rosie???...

Hai,hai...ca vine primavara!!!!

....Vine?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MoRo_K spune:

Fetelor multam mult pt gandurile voastre bune...nici nu stiti ce bine imi fac
Bunica e inca in spital,acum scriu de langa ea...doarme,e mai bine speram sa iesim maine...speram....
In rest pe la mine nimic nou...somn,mancat...spital si de la capat pt ca facem ture.
Ma bucur sa citesc vestile voastre!pupici multi Carmaw,Anouk,Ionnoula,Mamitza-Alex,Esthera,Mamica11!sper ca n-am uitat pe nimeni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioannoula spune:

buna fetelor, Pupici bunicutei Miha, si insanatosire grebnica!!! Carmaw ssa stapanesti sanatoasa masinuta...Ana pupici nazdravanului, Theo pupici si puiului tau, ce nazdravanii au mai facut? Alex cum se simte Bia in Romania? Mamica11 ce-ti fac puiii?Au inceput scoala...:P Hellen tu ce mai faci? pe unde te mai plimbi? Esthera pupici si tie,
Sper ca nu am uitat pe nimeni... Nu prea stiu ce sa spun....si d-aia am trecut doar sa va pupacesc muuult si duuulce!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anouk3 spune:

Ziua buna!

Copilul doarme si eu bantui netul ca am o lene cronica in mine.. mancare n-am chef sa fac, dar noroc ca mai avem de ieri.

Oana, bine ai revenit in Tara lu' Papura Voda! Am vazut ca Fanoula cea zgubilitica s-a bucurat de revenire? Tu? Cum te-a intampinat sotul personal? Cu ce-ti omori vremea?

Carmaw, imi pare tare rau ca a suferit Chupy la transport. Cum s-a manifestat socul?
Iar despre masina cea rosie si italiana.. ce pot sa zic? Te invidiez de numa-numa! Ai si condus-o?

Moro, multa sanatate bunicii si tie putere multa si nervi tari!

Esthera, simpatic tare nepotelul tau! Astept raportul la misiunea 'Slabeste cu Esthera'.
Ai grija de pomisor ca poate nu-i prieste vremea asta.

Mamico, doar cat stai pe net este timpul pe care ti-l acorzi tie? Off, eu cred ca pana acum eram cu Diazepam intravenos. Tot respectul pentru tine!

In rest pe aici.. una bucata copil racit. Am tot sperat ca trece, dar deja e a treia zi si iar a facut febra 38. Deci azi mergem la nenea Bau-Bau (doctorul). Mama, cand il vede N se pune pe un plans.. Nici n-apuca bietul om sa-i zica buna ziua.
A descoperit ca-i place sa curete mandarine, nu si sa le manance! Asa ca bag in mine o tona de mandarine ca are o viteza la curatat!
Pe aici e soare, nu bate vantul si am iesit nitel din casa ca doua zile tot prin camere ne-am tarat. Da' e cam frig..

Hai si celelalte fete! Andreea, pe unde umbli? Hellen, ce mai zici? Theo, mai zi de voi! Alex, v-ati batut cu zapada?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioannoula spune:

Citat:
citat din mesajul lui anouk3

Ziua buna!

Copilul doarme si eu bantui netul ca am o lene cronica in mine.. mancare n-am chef sa fac, dar noroc ca mai avem de ieri.

Oana, bine ai revenit in Tara lu' Papura Voda! Am vazut ca Fanoula cea zgubilitica s-a bucurat de revenire? Tu? Cum te-a intampinat sotul personal? Cu ce-ti omori vremea?

Ana, sotul a venit dupa mine, in Grecia a venit si tata cu noi, deci nu am avut deloc timp sa stam singurei....azi a plecat tata, acum imi astept sotul la masa. Cam am treaba, acum ca mi-au plecat cumnatii si am toata casa....10 camere... am de facut curat.. Si e frig...am doar o sobita care incalzeste sufrageria baia si bucataria. Acum am facut niste fursecuri cu finetti si cu gem. A mancat Fanu juma' de tava....Se ducea la cuptor, se uita la ele si le chema...:))) Am avut-o si eu racita pe Fanuk mea...vre-o saptamana i-a curs nasucul... Insanatosire grabnica printisorului..si pupicei lu mamy

Mergi la inceput