Mamici din Grecia (12)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Kalo mina asa i si vremuri mai bune sa dea D-zeu pt toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioannoula spune:

Multumim Carmen!!!! Si la noi ninge asa frumos!!!! Noi prin casa..am fost putin la plimbare, apoi am venit acasa, am hranit copilul din dotare, i-am dat un ceiut ( e nebuna dupa ceaiul de tei cu lamaie) si acum ne pregatim de somn...
In rest, toate bune si frumoase..asteptam primavara si vremuri mai bune cum spune Carmen. Cam atat!!! pupici!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioannoula spune:

Fetelor ce mai faceti? ati iesit toate la zapada>? Noi va pupam duulce pe toate!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anouk3 spune:

Buna dimineata!

Noi ne pregatim de o plimbare, dar cred ca se lasa cu ploaie si nu mai apuc. E asa urat pe aici.. Zapada a fost alaltaieri si atat. In curte era totul alb, ne-am balacit peste tot, iar dupa masa am fost pe un deal unde era mai multa. Striga N super incantat: 'polla xioni!'
Acu' nu mai e nici urma de zapada. Ieri ne-am balacit in.. baltoace.

Oana
, Fanoula a inteles ceva din zapada?
Mamica, ma intrebai cum am facut aripioarele de pui. La mine totul trebuie sa se gateasca foarte repede asa ca.. le-am calit intr-un strop de ulei (cat sa nu fie tigaia chiar uscata) impreuna cu ardei capia rosii taiati bucati mari, sos de soia, curry, sare si piper, le-am pus un capac sa se patrunda bine si gata! Eu le mananc cu un sos chinezesc dulce acrisor si sunt o nebunie. Garnitura? Orez cu ciuperci.
Carmaw, ce faci? Pe unde ai mai fost? Nu m-ai mai plimbat (cu gandul) prin locuri frumoase..
Estheraaaaaa, pe unde umbli? Te-ai inzapezit? Sper ca ne povestesti ceva frumos din perioada asta cat lipsesti. Hai, ca ti se simte lipsa pe aici.
Morokuleeeee, si tu ai disparut? Ce face bunica? Ce filme ati mai vazut? Cu zapada si cu frigul cum stati?
Andreea, hai draguto, si tu inapoi ca ne e dor de trasnaile lui Lukas si de tine!
Theo, n-ai plecat inca la zapada, asa ca zi-ne cum a venit zapada la voi. Cum a reactionat Stelios cand a vazut albeata?
Alex, chiar daca nu mai esti mamica 'din Grecia', ci 'din Romania', mai intra si pe la noi. Merge Bya la gradi?

Va pupam su promit sa pun si niste poze la un moment dat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioannoula spune:

Fanula..d-abia am bagat-o in casa ieri..cu urla-te..cu tavaleli pe jos...i-am facut om de zapada si statea si se uita la el...si a fost suuper incantata cand ne-am batut putin cu zapada...se duce unde era zapada mai mare si se trantea acolo...o nebuna...!!! Azi nu mai e nimic...se topeste si e o mocirla... Cam atat. pupicei!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamicigrecia spune:

Capitolul 13.. cu noroc!

Mergi la inceput