M-am hotarat.............adoptie(77)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marumiha spune:

Felicitari Mika03-sa fiti sanatosi si sa aveti o viata plina de fericire si bucurii alaturi de baietelul vostru.
Nu te cunosc dar ma bucur pt.voi,pt. ca vi sa indeplinit visul si sper ca fetele care asteapta sa nu-si piarda speranta pt.ca sint si oameni buni in sistem ,care ne ajuta si isi fac meseria asa cum trebuie.
Angela -interesanta ideea ta ,cred ca ar fi frumos si daca tot esti draguta si te oferi sa faci tu acest lucru ,e bine.
Sper sa accepte cit mai multe fete.
Din cite am citit eu pe forum au fost adoptati copii de pina la 5-6 ani ,acum nu-mi aduc aminte cine sint mamicile .
Chiar sint curioasa sa vad printesa ta.Spune-ne mai multe despre ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malex spune:

Agela....ai luat o initiativa buna....asteptam sa se concretizeze si
sa-ti vedem si printesa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LittleAngel spune:

Maine ma ocup si fac un nou mail pt noi mamicile adoptive.
O sa dau pe PM mailul si parola.
O sa va pun poze si cu printesa la care visez eu....
Cu toate ca a treia oara atestata,am jurat ca astept bebic 6luni -1 an,daca as putea s-o adopt pe printesa care are 10 anisori,nu as clipi nici o secunda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaionela spune:

Little stiu pe cineva care a adoptat o fetita de 8 anisori. Este un copil superb care s-a adaptat fara probleme in noua familie. Acuma numai Dumnezeu stie ce se va intampla in viitor, dar gestul tau este minunat.
Felicitari si sper din tot sufletu sa reusesti. De multe ori am in fata ochilor imaginea unei fetite data pe pro TV , o chema Rodica si spunea " Imi doresc asa de mult o familie ca as manca si sfecla, numai ca sa o am .

Mult succes in continuare.
Si eu sunt de acord cu un alt mail comun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LittleAngel spune:

Mailul este gata,sa-mi dati PMpt Id si parola.
Fetele care eveti dejea Id-ul aveti grija la cine-l dati,am inteles ca sant multi care isi baga nasul aiurea in treburile noastre fara sa aiba vreo legatura cu adoptiile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marumiha spune:

Angela ,multumim mult pt.timpul acordat ,disponibilitate si rapiditatea ,esti f.draguta .
Ai dreptate ,multa atentie ,probabil ca asta a fost cauza pt.care multe fete au renuntat sa mai puna foto pe vechiul mail .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LittleAngel spune:

Citat:
citat din mesajul lui marumiha

Angela ,multumim mult pt.timpul acordat ,disponibilitate si rapiditatea ,esti f.draguta .
Ai dreptate ,multa atentie ,probabil ca asta a fost cauza pt.care multe fete au renuntat sa mai puna foto pe vechiul mail .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_73 spune:

danaionela, ai dreptate referitor la Rodica, si mie mi-a ramas imaginea ei in minte, cand a zis ca ar face orice sa aiba parinti, dar tot ea a zis ca isi da seama ca nu o sa isi gaseasca familie , ca nu oricine isi doreste un copil cu handicap. plang de fiecare data cand o vad pe net sau la tv, dar totodata imi da putere sa lupt pentru copilul mult visat. Ca sa va spun sincer dupa prima emisiune la Protv , si am vazut-o (inca nu aveam atestatul) am sunat la Protv sa imi de un numar de telefon de la acel centru unde se afla Rodica, mi s-a spus sa trimis un mail si am primit raspuns ca deja sunt familii care vor sa o adopte.
Daca a ajuns in sanul unei familii, nu stiu, pentru ca dupa cateva luni am vazut din nou un reportaj cu ea si era tot acolo in centru.
malex- poate dupa noua lege nu o sa mai fim nevoite sa asteptam atat de mult, la mine au trecut deja 2 luni si nimic, am mai intrebat eu dar raspunsul pe care l-am primit banuiesc ca il stiti si voi :)
littleangelti-am trimis si eu un PM pentru id si parola

"In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma."
(Will Rogers)


simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LittleAngel spune:

Si eu am inteles ca Rodica a fost luata de o tanti...nu stiu acum daca chiar s-a concretizat.
Si sunshine(asa o alint eu pe blonduta mea) e cam de aceiasi varsta cred...o sa pun poza cu ea astazi pe mail.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LittleAngel spune:

Fetelor eu plec pt doua saptamani,sper ca am raspuns la toate mesajele de pana acum.Va pup.

Mergi la inceput