Sfatul batranelor (9)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

ema, o pipa . Sau un telescop. Citez din ultimele dorinte ale consortului. A doua a primit-o de ziua lui, e cat un tun . Am comandat-o pe net si a venit un ditai pachet acasa...o zi a tot montat la el. Da' ne uitam la planete...

Prima e pentru Craciun, acum studiez piata de la noi. Cica cele meseriase sunt din lemn. Nu, nu e fumator, dar ii place sa "traga" cate o pipa sau un trabuc bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Amdroix, dupa cate stiu eu nu e nicio directiva cu 40 pagini.

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Kari, in capul meu a fost ca pune capcane la pisici sa atraga... vecinele

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Sunt in urma si cu urarile da imi cer scuze.

La multi ani pui de lady si tati de kariguld.

La multi ani la toti sarbatoriti de azi.

Azi zi libera si am crezut toata ziua ca e joi asa ca nici maine nu caut mopul

Vine Mos Nicolae, hai la portocale !


Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

eu azi nu am avut timp de mop nevoie, da, insa nu si timp.

am alergat toata ziua in 10 locuri, am facut mancare, am spalat 2 masini de rufe, i-am dat mail lu' Sinterklaas ca nu si-a confirmat vizita inca, acum imi savurez un espresso deco picantizat cu ... scortisoara, ati ghicit ca sa prind curaj sa adun din balamuc si sa culc pe autoarele acestuia, impotriva vointei lor, evident

vestea buna e ca am gasit tanti la curat, ba am gasit si posibilitatea sa ne calce rufele la un "atelier de calcat". pentru a nu oripila urechile (adica ochii) cititoarelor mai sensibiloase trebuie sa subliniez ca chestia asta cu calcatu (oare cate cacofonii am facut??) e miscare repetitiva pentru mana mea, inca sub tratament

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Alra, Chestia asta cu calcatul e miscare repetitiva pentru creierul meu. Asa ca am o tanti care se ocupa.

Ce ai patit la mana?

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Ema..un pescar mai are nevoie si de un sac de dormit..si de un cort..si de noroc

eu te sfatuiesc..

http://www.fisela.ro/produse/38/pag/1/40/Imbracaminte.html

Vine Mos Nicolae, hai la portocale !



30+
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

RSI - adica repetitive bla bla. Overuse - prea mult mouse si taste, cica sa imi sc himb jobul

Edit: miscarile repetitive pentru creier sunt pozitive. Aduc linistea ;)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

Buna seara! Eu am iesit cu nefartatii in noaptea de Sf Andrei Pana acum am stat ascunsa in grota mea si am lecturat lecturi

Azi n-am auzit din pacate nimic amuzant si nici eu cu mine nu m-am prea amuzat, ca lecturile erau obligatorii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

Ema..un pescar mai are nevoie si de un sac de dormit..si de un cort..si de noroc

eu te sfatuiesc..

http://www.fisela.ro/produse/38/pag/1/40/Imbracaminte.html

Vine Mos Nicolae, hai la portocale !



30+
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca


areeeeee un cort cat o cabana si saci de dormit pt toata familia.....e bolnav


mihaela....nu fumeaza, i-am luat acu vreo 2 ani o narghilea si sta de decor. telescop....ar fi o idee, dar timp scurt

deci, clar, am un frate problema

mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de nazdravana Darius Mihail

Mergi la inceput