Prietene la bine si la greu - 148

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

La multi ani Iulia&Calin, multa sanatate si bucurii multe.


Vin si eu sa m#259; spun cum am fost noi sfatuiti de la gradi sa schimbam scutecul. La fel ca multe de aici si noi am zis ca cele up&go sunt mai bune in aceasta perioada. De la gradi ni s-a spus ca acele scutece nu va ajuta copilul sa se obisnuiasca sa-l scoata singur, este mai greu ptr.copil, insa la cele normale tot timpul sa le schimbam in picioare. Sa invatam copilul sa se tina de manerul de la mobila, sa departeze piciorusele si singur sa desprinda banda si sa scoata scutecul. La noi functioneaza, se tine de manerul de la comoda lui si facem operatiunea, dar cred ca sta si ptr.ca asa este obisnuit de la gradi. La inceput am zis ca este vrajeala, ca acolo nu au posibilitatea sa pun#259; copilul pe spate, am zis totusi sa încerc si a fost ok. Asa ca dupa ce si eu si Lili am facut stocuri cu up&go, am renuntat la ele si am trecut la normale.
Oare am fost coerenta?
W-e placut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Neatza,

Cine nu a servit las eu una facut la ibric cu caimac iamii o nebunie.

Simina sa va mearga treaba bine, e bine ca te mai deconectezi si ma bucur ca Maya sta cu bunica fara probleme

La Multi Ani IULIA si CALIN sa fiti sanatosi

Dana sper ca ati ajuns acasa cu bine, sau urmeaza sa ajungeti azi, abea astept relatari despre cum e David cu Lucas

Monis cum ziceam, infiorator, cartea aceea nu stiu cum poate exista, iar oamenii ca "colorata" duamna ce sa zic, merita ei un dresaj

Smara eu ii dau lui Remus miere polen propolis, o linguritza pe zi/saptamana, apoi urm sapt o ling/zi de catina

Din fericire Remus inca sta la schimbat, cum spuneam pe masa de infasat, in rest cand il schimb jos ii pun up&go

Mai nou avem alta problema, mobila proaspat schimbata la el in camera si de doua nopti doarme numai cu noi, desi la pranz doarme acolo.....sper sa se obisnuiasca pana la urma cu noul patutz

La mine a inceput antrenamentul cu contractiile, mai ales noaptea, ma trezesc cam speriata

Raluca, viitoare mama de doi cucuieti, Remus Andrei(8 nov '09) si 37+cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Buna ziua fetele

Suplimentez si eu cu o la ibric

Ralu nu pozezi si tu mobila????? asa ca sa-mi fac si eu o idee(da , dupa aia, te asezi la orizontala nene, sa nu deranjam outul)
Noi avem un dormitor gol, si vreau sa-l mobilez pt "copii"......sper eu un viitor cat mai apropiatAs vrea un dormitor pt 2 copii, dar nu cu pat suspendat.....mi-e teama de asa ceva


Ramonika tu imi spuneai sa ma interesez cum de mi s-a acceptat indemnizatia si somajul nu!?!?.......am vb cu conta de la ultima gradi (unde am fost primele 3 luni in concediu medical , apoi in CIC), si mi-a explicat ca, fiind in con med nu se fac plati catre jomaj , doar CAS si pensie, d-aia la indemnizatie mi s-au acceptat lunile alea 3 iar la somaj nu.Si cum in celalat tabel de venit de la cealalta gradi , luna a 12-a nu-i intreaga , am pierdut somajul
Speram sa bagam CM la cei cu jocurile noastre din bar, pt ca pe firma noastra nu putem.Dc nu , ma duc la Casa de Pensii si-mi platesc singura , numai ca sa am continuitate pe CM

Cu barul, da , asa este Ralu, ma mai deconectez, si chiar imi place, mai ales cand vin baietii (asa tare ma distrez cand le aud discutiile despre gagici....ca sunti toti pusti), si cu fata ne mai descurcam si in zilele cand mama este la munca......azi de ex mi-a luat-o cu socramiu sus la ei


Ref la ce spuneti voi de scutece, desi n-am mai cumparat un scutec de jumatate de an, fata nu se aseaza singutra pe olita.....pt ca nu stie sa se dezbrace........da, nici macar imbracata nu s-a asezat singura vreodata.....si nici nu ma bazez ca mi-ar spune ca face pipi innainte sa fie uda deja; afara, si seara la culcare spune sigur, da asa, in timpul zilei cand este "ocupata" nu ma bazez ca spune , si o pun eu mereu la olita, cam la 1-2 ore....depinde, si dc face si cat lichid bea....cum consider eu ca-i timpul sa mai faca un pipi
aaaa......si inca mai avem scapari pe noi, pe canapea, pe covor, (noaptea nu mai zic , ca nu-i noapte sa nu scape unu mic pe ea , ca na sunt si eu om si mai adorm profund, intre 3 si 6 deobicei, si uite asa in toiul noptii schimb fata de pijamale si paturica+aleza de sub ea), DAR, nu ne lasam.....continuam....odata si o data tot o sa vina si ziua cand s-o dezbraca singura si s-o aseza pe olita

fericita de ranjita Maya Andreea ( oct-2009)

Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

Ralu nu pozezi si tu mobila????? asa ca sa-mi fac si eu o idee(da , dupa aia, te asezi la orizontala nene, sa nu deranjam outul)
Noi avem un dormitor gol, si vreau sa-l mobilez pt "copii"......sper eu un viitor cat mai apropiatAs vrea un dormitor pt 2 copii, dar nu cu pat suspendat.....mi-e teama de asa ceva


Ramonika tu imi spuneai sa ma interesez cum de mi s-a acceptat indemnizatia si somajul nu!?!?.......am vb cu conta de la ultima gradi (unde am fost primele 3 luni in concediu medical , apoi in CIC), si mi-a explicat ca, fiind in con med nu se fac plati catre jomaj , doar CAS si pensie, d-aia la indemnizatie mi s-au acceptat lunile alea 3 iar la somaj nu.Si cum in celalat tabel de venit de la cealalta gradi , luna a 12-a nu-i intreaga , am pierdut somajul
Speram sa bagam CM la cei cu jocurile noastre din bar, pt ca pe firma noastra nu putem.Dc nu , ma duc la Casa de Pensii si-mi platesc singura , numai ca sa am continuitate pe CM


pozeaza fata sigur

nu poti sa platesti singura decat daca esti PFA

Raluca, viitoare mama de doi cucuieti, Remus Andrei(8 nov '09) si 37+cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Raluci si eu vreau poze cu camera lui Bubu, o sa stea si Cezar acolo sau el va avea alta camera?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b

pozeaza fata sigur

nu poti sa platesti singura decat daca esti PFA

Raluca, viitoare mama de doi cucuieti, Remus Andrei(8 nov '09) si 37+cu

Gand la gand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Salutare. Eu sunt pe repede inainte cat doarme zburlita juma' de ora fara mine ca apoi ma cauta prin pat si nu am incotro decat sa bag un nani mic la pranz.

Despre noi: toata ziua iubire, dragaleala etc, iesim pe afara prin plimbari...stiti voi...

Este tare scumpa, azi m-a ajutat la curatenie, iar tati mi-a luat locul la bucatarie.

Nu am citit din urma decat capitolul asta

PS: A nascut Dana??

A inceput concursul VARA 2011 ,ne puteti vota:www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=10" target="_blank">AICI daca va plac pozele fk1& fk2.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Floricik,ma bucur ca sunteti impreuna
Da, a nascut Dana,un baietel frumos si sanatos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


La multi ani, Iulia!

La multi ani,Calin!

Sa fiti sanatosi si sa aveti parte de o viata frumoasa,implinita si plina de iubire!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

La multi ani, Iulia!
La multi ani, Calin!


Floricik, da, a nascut Dana un bebic frumos care seamana tare bine cu David. Ea e bine, asteptam sa ne transmita de acasa noutati. Cum e zburlita? s-a obisnuit cu mutatul acasa? nu sufera dupa mamaie si tataie?

Raluci, hai cu pozili la

Simina, eu visam la mobilier cu patuturi suprapuse pt copilasii nostri, dar zmau a vazut asta vara alt mobilier si l-am cumparat fara sta mai stam la discutii, deh..venea piticul si trebuiau mai multe dulapuri.. Sunt atatea mobiliere cu patuturi suprapuse foarte trainice si late, si cu dulapioare incorporate la patuturi cu scarite faine, stiu ca Diana avea ceva misto cand statea in romanica.

Mda, eu imi fac mea culpa, recunosc ca mai zbier la Amalia..deci numai zen nu sunt. Bravo mamicilor care reusesc sa fie calme.

Mergi la inceput