Prietene la bine si la greu - 148

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13
Chiar as vrea sa vad daca mai sunt mamici care alearga cu mancarea dupa cupilul ce se zbantuie si se joaca..

Ne inscriem cu succes si adaugam in plus dormitul cand vor ei, cu toate avantajele si dezavantajele aferente.

_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

I-a priviti aici http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=89779&whichpage=24
Cu cata usurinta, vorbesc si se plang unii oameni ,de viata lor sexuala, pe un forum

fericita de ranjita Maya Andreea ( oct-2009)

Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui douradoudou
mie imi vine sa plang cand trebuie sa ii schimb scutecul...nu numai ca nu sta, dar plange si se zbate ..nu merge nici cantat, nici distras atentia

Nu am reusit sa citesc din urma asa ca nu stiu daca repet ceea ce s-a spus deja.
Eu atunci cand am avut aceasta problema am rezolvat-o cu schimbatul in picioare si folosirea scutecelor tip chilotel. Adevarul este ca am rezolvat conflictul din fasa, inainte sa se ajunga la lacrimi si proteste.

_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

la misso scutece tip chilot nu fac fata..ah am uitat, si pe mine ma bate nu stiu de ce i se pare funny.si ma trage de par...daca ii zic ca ma doare , rade si face din nou...mai si are o forta incredibila



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

aoleoooo cine m-a pus sa deschid asa un subiect?? cititi si voi pag asta http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=89779&whichpage=22..........asta ca sa nu rad singura

aoleoooo.........aaaoooolleeoooooo.......vai de burta mea!!


fericita de ranjita Maya Andreea ( oct-2009)

Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:




IULIA & CALIN







Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

neata

pai daca sunteti asa in forma de lecturi, va mai ales, ca am citit f multe articole interesante in ultima vreme

Si Iulian traverseaza o perioada de nu, cu raspuns nu la orice, cu refuz la imbracat pt gradinita, cu refuz la schimbat de scutec, desi i-am explicat mereu ca poate face rani la fund (ceea ce a si facut acum 2 zile), cu preferinte la hainele de iesit afara, in special la caciula, pe care de cand s-a racit afara nu am reusit s-o inlocuiesc niciodata, dar fara tavaleli pe jos sau manifestari agresive. Nu m-am enervat niciodata; recunosc ca am si dormit mai mult in ultima luna ca s-a trezit mama de cele 5 ori pe noapte cu Iulian si am fost mai in forma, dar mai ales mi-am amintit cele cateva episoade cand am pierdut controlul cu copilul si am urlat la el (am si scris pe blog atunci) si sper sa nu mi se mai intample vreodata...

Simina

Licu eu nu mai alerg cu mancarea dupa copil, am incercat in toamna cand era in greva si tot aia era, asa ca am zis decat sa alerg cu mancarea, sa ma enervez si el tot nemancat sa fie, mai bine ramane doar el nemancat si gata. Si nici nu incepe sa invete obiceiuri greu de dezvatat...
Cat despre neamuri... ce sa-ti spun... nici nu vreau sa stiu cum au educat ei copiii sa manance in 5 minute... apropos de articolul cu "educatia"

Smara Iulian n-a luat polen inca. Coquelicot ii da lui Matei de mult, simplu sau amestecat cu miere.






Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

IULIA La multi ani

CALIN La multi ani

m-am infiorat si eu de articolul cu pricina. si ce detalii dadea cucoana despre lungimea tevii cu care tebuie altoit copilul, ca trebuie lovit la piciorusele goale pana cade copilul in fund... groaznic...
si noi ne facem procese de constiinta ca mai ridicam tonul la copii...

simina va doresc sa va mearga bine afacerea. si sper sa gasesti o solutie cu Maya, sa nu fie nevoita sa stea in bar atata timp.
cat despre subiectul cu pricina, problema in sine e destul de serioasa, insa la modul cum e tratata de catre persoana respectiva, a ajuns de rasul curcilor...





Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

am terminat brusc ca mi-am varsat cafeaua pe tastatura . mai vroiam sa va las niste desene hazoase:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=CSdGB_r6ZkQ#! (daca va amuza mai gasiti episoade pe acolo)

si mai aveam si altele, dar acum plec la joaca






Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

si noi ne facem procese de constiinta ca mai ridicam tonul la copii...



zebra roz


eu imi fac mari mari probleme pt asta, pt ca asta mi s-a intamplat. Da, daca as folosi teava, probabil ca ridicat tonul la copil nu mi-as mai face probleme
(de fapt toate astea sunt bune numai de emoticonul asta "" pe care eu il urasc din tot sufletul..)


gata, paaaa, sa aveti zi frumoasa [hi]




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput