Piersicutze de iulie-august 2006 (3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

buli, azi e joi! Ne rugam la Dumnezeu pentru tine si bebe Filip! Asteptam vestile bune!
in alta ordine de idei, mai sunt piersicute care in toamna incep clasa I? noi asa ne-am hotarat dupa ce am discutat cu doamna educatoare, psiholoaga de la gradi, si mai ales dupa ce am discutat cu Teodora. nu imi vine sa cred, ce pas mare facem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emiliapop spune:



Bulinutza tinem pumnii sa fie bine si doamne-ajuta sa vi cu vesti minunate despre tine si bebe!!!

Michella ce incepeti la scoala clasa "0" sau clasa 1 ?
Vad ca ai scris clasa 1 daca ma uit mai bine, oau ce repede incepeti!
Noi mergem la gradii la grupa pregatitoare si mai vedem la anu' ce facem daca ne bagam la clasa 1 sau "0".
Vad ca or sa fie diferente si de 1-2 ani de scoala intre copii de aceeasi varsta cu pregatitoarele astea si grupa 0.
Pai daca ma sincronizez bine ii dau in aceasi clasa pe Alex si Eva sa fie la un loc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

bulinuta, tinem pumnii, sa fiti bine amandoi; probabil ai si nascut deja;
noi mergem la clasa pregatitoare, ca o sa implinim 6 ani si 1 luna;


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

fetelor, ne mobilizam pt bulinuta, am citit dincolo ca are maine cezariana, tinem pumnii, bulinuta!!!
Hai bulinuta!hai bb Filip!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

a nascut bulinuta, bine-ai venit bb Filip! recuperare usoara mamico si mult laptic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greiere spune:

Bine ai venit Filip Andrei!
Alexandra se incadreaza la grupa 0 la scoala... si ea tocmai ce reusise sa se acomodeze la gradinita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramoon spune:

salutare fetele!
Felicitari pt Bulinuta! Bine ai venit bb Filip!
Si noi tot la grupa 0 din toamna, maine avem sedinta la gradi cu directoarea sa vedem ce ne mai zice legat de scoala k a fost pe la inspectorat...

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

fetelor sunteti minunate!!!
va multumesc mult!!!

am nascut pe 10 pe domnisorul Filip care e bine, a avut 3260 si 50 cm...micusor dar super voinic, cum a zis dr neonato si pediatru.

io am avut probleme mari iar in timpul operatiei si dupa, am facut transfuzii, mi s-au spart toate venele si nu mai aveau unde imi pune diversele perfuzii din cauza unei insuficiente capilare, deci ca la mine...ma stiti doar...bine ca am scapat cu viata si cu toate ale mele ramase...noroc cu dr ca altfel cred ca...

acum incep sa ma simt un pic mai bine, inca am dureri de burta destul de serioase, sanii sunt pe pereti, lapte aproape ioc cam maxim 30 ml si se pare ca se duce si asta

dar bb e un scump si asta e o minune....

mai am probleme si cu rares care e bolnav rau cu atb cu dubla otita iar si e la mama de cand am plecat la spital si m-a terminat ..plang intr-una...ma suna si imi spune ca vine el sa ne scoatya din spityal (nu stie ca am venit acasa ca altfel ar fi nasol de tot) si ca ii e dor de mine si de bb...ce sa va spun ma simt asa sfasiata

va pup si sper ca urmatorul mesaj sa fie altfel si o sa va povestesc atunci si epopea cu clasa 0

bulinuta mamica de bulinel dragutel Rares Ioan (19.07.2006 - 9:37) si de Filip Andrei (10.02.2012 - 11:55)

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

bulinuta, te urmaream dincolo, ma bucur ca sunteti acasa , sanatosi, te-am sunat cand erai in spital, dar probabil aveai tel inchis; sa cresca mare, sanatos si voinic bb Filip, ce nume frumos! nu te oftica , ca iti pierzi laptele, linisteste-te; e sub tratament Rares? multa sanatate , sa se faca bine repede si sa se intoarca acasa; e mai bine ca nu stie ca ati venit, sunt sigura ca mai dureaza f putin pana va veti revedea;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

felicitari buli!
pupici pentru tine si pentru cei doi puiuti. sper ca Rares e mai bine acum si ca sunteti toti acasica!
emilia, teoretic Teodora tot la grupa 0 intra. dar legea nu ma obliga sa o dau la grupa 0, mai ales ca ea e in al treilea an de gradi. si cum deja face adunari, scaderi, silabiseste cuvintele ... in fine, chestii din astea, nu prea imi vine sa o mai las inca un an la betisoare si bastonase. in plus, eu recunosc ca am oroare de experimentele guvernantilor in materie de reforme scolare asa ca merg pe clasa I.

Mergi la inceput