Impreuna * Craciunul 2012 * pentru 60 de copii * 2

Raspunsuri - Pagina 38

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Buna ziua.

Catod cum intra banuti cum fac confirmarea si inca odata mii de multumiri.

Laura daca ar putea sa faca mai multe poate ar face ,dar sunt asa cum sunt si incearca si ei si am zis ca orice campanie va fi aici cu bazar ei vor dona unele lucrari sa ajute si ei la randul lor.



Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui laura-s

Imi aduc aminte mesajul lui Gusta de la inceputul campaniei de Martisor, cand spunea ca acesti copii minunati de la Centrul Robert Cole vreau sa faca ceva felicitari pentru "noi", ca au fost ajutati de Craciun si acum vor sa ajute si ei....nicio clipa nu cred ca s-au gandit la ei, ca vor scoate niste bani de pe urma vanzarii "muncii lor". Niste copii au vrut sa ajute, nu au nici ei mare lucru, dar ei s-au gandit la altii...si au fost si ei ajutati.
Foarte frumos. Felicitari. Eu cred ca asta insemna ajutor, le deschidem calea spre munca, din ceea ce au realizat cu manutele lor au adunat bani...
Felicitari tuturor.
Laura

Oamenii au inventat respectul ca sa ascunda locul gol,unde ar trebui sa fie iubirea. Lev Nicolai Tolstoi



Frumos spus!




mami pentru un ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Mari, mai confectioneaza copiii cosuri impletite?




mami pentru un ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Alina cine le-a promis materia prima nu le-a mai dat si nu au cum sa mai faca ca poate mai faceau ceva banuti si cu asta.Imi pare rau .


Catod mie imi vine asa greu sa vorbesc despre ei si cam ce stiu de la Crisa dar e exact ce ai zis tu usa centrului e deschisa si vin ca alt loc nu au si vor primi de mancare.



Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Catod au intrat banutii mii de multumiri.



Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catod spune:

Doamne Ajuta!!

anunt si eu cand primesc coletul cu...minunatii!!



_

mami si minunea Mihnea


_

"Nu merge in spatele meu,s-ar putea sa nu conduc.Nu merge in fata mea,s-ar putea sa nu te urmez.Mergi langa mine si fii prietenul meu" ( Albert Camus)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Neatza.

Catod mii de multumiri si cum ai sarit asa prima si se vede ca ai dat din tot sufletul si cu inima deschisa ,a mai primit Crisa ieri un mail ca o sa mai primeasca o mica donatie de la cineva care cred eu ca a citit de ei aici.Asa ca eu ma bucur.

Am facut 2 filmulete(nu eu si olandezu din dotare eu dau mai mult ordine nu ca nu as sti dar e mai bine sa execute alti sa fii un pic de sef )

asta e cu ce lucreaza ei:
http://asociatiarobertcole.weebly.com/lucrari-frumoasa.html

si o parte din ei cand fac lucru acesta:
http://asociatiarobertcole.weebly.com/copii-lucrand.html

Sa nu ramaneti surprinsi ca sunt mai mari ca ei taie formele la felicitari cei mici le lipesc mai papa si din ele la fel si cu origami le mai molfaie.Copii astea uite de la o zi la alta cum trebuie sa lucreze si li se reaminteste. Sa va mai zic ca unii au aparat auditiv si a fost frumos cand unul numai auzea si l-au intrebat daca a schimbat bateria si a intrebat ce e aia si unde e.
Eu v-am zis ca mie imi e greu sa spun despre ei ca ma gandesc ca ei chiar nu au nici o vina ca sunt nascuti asa si au unii dintre ei parinti care nu le ofera nimic si ii lasa asa.

Ieri le-a zis Cris ce au reusit ei sa faca cu munca lor si s-au bucurat si Crisa le va lua ceva bun la toti joi sa simta si ei primavara.

Va multumesc mult.



Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catod spune:

Citat:
citat din mesajul lui gusta

Sa nu ramaneti surprinsi ca sunt mai mari ca ei taie formele la felicitari cei mici le lipesc mai papa si din ele la fel si cu origami le mai molfaie.Copii astea uite de la o zi la alta cum trebuie sa lucreze si li se reaminteste. Sa va mai zic ca unii au aparat auditiv si a fost frumos cand unul numai auzea si l-au intrebat daca a schimbat bateria si a intrebat ce e aia si unde e.
Eu v-am zis ca mie imi e greu sa spun despre ei ca ma gandesc ca ei chiar nu au nici o vina ca sunt nascuti asa si au unii dintre ei parinti care nu le ofera nimic si ii lasa asa.

Ieri le-a zis Cris ce au reusit ei sa faca cu munca lor si s-au bucurat si Crisa le va lua ceva bun la toti joi sa simta si ei primavara.

Va multumesc mult.



Bun gasit,

sunt gata de intalnirea cu primavara, acum ca am primit si coletul cu felicitari ...
Foarte frumoase, fragile..., pline de semnificatii profunde!!

Gusta


_

mami si minunea Mihnea


_

"Nu merge in spatele meu,s-ar putea sa nu conduc.Nu merge in fata mea,s-ar putea sa nu te urmez.Mergi langa mine si fii prietenul meu" ( Albert Camus)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Catod ma bucur enorm ca au ajuns in timp si ca iti plac.

Eu nu stiu decat din poze cum arata felicitarile si cosurile .Asa ca am o intrebare la fetele care au luat cosuri din ce material sunt facute?



Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Am platit acum online 20 de lei pt cosuletul cu rrroz

_

Mergi la inceput