Impreuna * Craciunul 2012 * pentru 60 de copii * 2

Raspunsuri - Pagina 35

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Alex_andra.



Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Multumesc pentru portocala

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

DE TOATE PENTRU TOTI!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manuelacrina spune:


yammmmyyy ... portoooocale deja ii simt parfumul, dar ... pot sa o donez ?! ... mai stiu copii care nu au vazut nici coaja de portocala iarna asta ...

Multumesc !

Gusta pentru tine ... si mai am o surpriza ... dar astept si eu cumintica 16 ian sa se inceapa scoala ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Gusta!!

Multumesc pentru portocala


Un an nou cu bine, va doresc!



35+
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Multumesc pentru portocala!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Multumesc ptr.portocala

Gusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

AAAAAAAA DE AICI ERA PORTOCALA
MS GUSTA


AM REUSIT SI EU AZI SA DEPUN BANUTII PT COS, INITIALE MOG,SCUZE DE INTARZIERE

ITI TRIMIT ADRESA PE PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

A ajuns, cosul !!!!!!!!!!
ff frumos, si cand ma gandesc ca a iesit din mainile unui baietel de acolo, are numele sub cos, il indragesc si mai tare.multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Am stat mult si m-am gandit daca sa scriu sau nu. Ei sunt copii pe care i-ati ajutat cu campania de mos nicolae "Portocale de la mos Nicolae" si am zis sa mai scriu despre ei poate vor mai fi oameni care vor sa ii ajute tinand cont ca sunt atatea copii care au nevoie de ajutor.

Au incercat sa vanda niste cosurile si au crezut ca vor primi materie prima sa mai faca singuri cate ceva dar cine le-a promis materia prima nu le-a mai dat.Asa ca eu imi cer scuze ca am promis ca vor mai face pe marimi si altele dar se pare ca nu vor primi prea repede nimic.

Acuma de martisor au facut niste felicitari si am rugat fetele de la Campania Martisoare DC sa ii ajute si pe ei sa vanda cateva iar fetele de la actiune vor din tot sufletul sa ii ajute asa ca eu le multumesc in numele lor.Si ei au donat ceva micut pentru actiune.

Cand a nins in Ro 3 zile centru a fost inchis ca nu au avut cum sa aduca copii la scoala , dar dupa toti asteptau cu nerabdare sa vina la centru pentru ca aici e cald si nu trebuie sa stea in frig si primesc si mancare asa ca dupa ninsoare au venit un pic mai multi decat vin de obicei.Acuma ei asteapta sa vada daca se va topi zapada ce se va intampla ca sunt copii din zona Asau si ei sunt recunoscuti pentru inundati asa ca eu sper sa nu fie asa ceva anul asta.

Au incercat pe plan local sa vanda martisoare dar sunt numai promisiuni si atata ,dar cum o stiu eu pe Crisa nu se lasa ea asa usor trimisa de la usile lor si va mai incerca.

Discutand cu Crisa am intrebat-o ce sa spun si ea a zis daca as pune la bazar din lucrarile copiilor ce fac ei ,felicitari ,origami (pui , lebada si inca ceva fac) , bratari si mai incearca cadrele sa ii mai invete cate ceva dar este foarte greu la ce probleme de sanatate au unii dintre ei .Daca ar reusi sa vanda pe luna de 50 lei atunci pentru ei ar fi o bucurie. Am intrebat mai da ce faceti voi cu 50 lei si raspunsul a fost asta:
multe, ma duc 5 km mai departe si mai aduc un copil, e painea pentru 1 saptamana, le mai fac fetele de la bucatarie un tort la cei sarbatoriti in acea luna.
Si atunci am zis sa va scriu din nou de ei sa vin sa va arat ce fac si poate o sa vreti sa luati lucruri de la ei.


Eu va multumesc mult .




Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:


sper din suflet sa reusim sa fim iar alaturi de voi

_

Mergi la inceput