Impreuna * Craciunul 2012 * pentru 60 de copii * 2

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Lady, e vorba de copii cu disabilitati
Si eu cred ca DC-ul - Desprecopii - a organizat deja totul cu Gusta si surioara ei


_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

Si tu poti fi Mos Nicolae

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamagiuliei

Lady, e vorba de copii cu disabilitati
Si eu cred ca DC-ul - Desprecopii - a organizat deja totul cu Gusta si surioara ei


_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

Si tu poti fi Mos Nicolae

Am inteles acum si imi cer scuze !

Stiam ca-s cu disablitati, dar nu stiam ca reactioneaza asa(se sperie..etc)

Vine Mos Nicolae, hai la portocale !



30+
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Lady, mai bine sa nici nu stim


_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

Si tu poti fi Mos Nicolae

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:



Multumesc mult.

Vine Mos Nicolae, hai la portocale !


Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Lady si Daria bine spus mai bine sa nu stim. E foarte greu cu ei uneori ,unii de emotie ca se vad priviti sau numai ca primesc ceva incep sa planga de nu stii cum sa il opresti sau se baga in coltul camerei si chiar nu il poti scoate de acolo sau cum am mai spus se pisa pe el de bucurie.

Dar sunt si ei niste pui de oameni care zambesc care se bucura uneori ca primesc hartie rosie sau aurie ,sau ca lipesc cu sclipici ,lucruri marunte pentru unii dintre noi ,dar pentru ei nu.

Am spus Tv este o minune pentru ei ca stau cuminti acolo 15 minute fara sa se agite.

Orele de balet ca numai balet nu se numeste ala ,iar o bucurie imensa ca au pamblici si miscarea ondulata a pamblicei ii bucura si le aduce zambetul pe fata.

Anul aceste zambetul va fi adus de voi membri DC care le-au inteles nevoile. Cu singuranta vor primi ceva si de mos craciun si cu ajutorul vostru stiu ca pentru cei 10 copii pe care nimeni nu ii mai primeste usa centru va ramane deschisa si vor avea mancare poate pentru 3 ,4 luni.
Mai stiu ca cei 23 de suflete de la lumina vor manca fructe, lucru care nu s-a mai intamplat de mult si se vor bucura si ei.

Eu va multumesc din suflet pentru tot ceea ce faceti .


nicaieri

Vine Mos Nicolae, hai la portocale !


Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

-saracii de ei!

Vine Mos Nicolae, hai la portocale !



30+
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Am revenit cu 3 donatii

IE si cred ca e Ica7 50 lei multumesc mult
FL 50 lei multumesc mult
PCL 50 lei multumesc mult.

Va rog sa imi spuneti daca va regasiti in lista si trec numele de membru.

Mii de multumiri.

Vine Mos Nicolae, hai la portocale !


Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Citat:
citat din mesajul lui gusta

copii sunt cu probleme si multe lucruri ii sperie.


Aoleu, Gusta, am dat-o in bara rau de tot. Eu le-am luat caciulitze de Mos Craciun care au luminite (fara zgomot insa). Cred ca mai rau se vor speria. Nu pot sa cred cat de ametita am fost sa nu citesc exact ce ai scris. Acum, de trimis le-am trimis chiar azi. Daca se sperie copiii de ele, puteti sa le donati mai departe/ sa le vindeti. Imi pare asaaaa de rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Gusta, inca ceva: adresa sorelinei tale de la inceputul topicului este completa, da? Am trimis deja coletul. Sper sa ajunga...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana_Pos

Citat:
citat din mesajul lui gusta

copii sunt cu probleme si multe lucruri ii sperie.


Aoleu, Gusta, am dat-o in bara rau de tot. Eu le-am luat caciulitze de Mos Craciun care au luminite (fara zgomot insa). Cred ca mai rau se vor speria. Nu pot sa cred cat de ametita am fost sa nu citesc exact ce ai scris. Acum, de trimis le-am trimis chiar azi. Daca se sperie copiii de ele, puteti sa le donati mai departe/ sa le vindeti. Imi pare asaaaa de rau.

Ioana, mami de zambarici

Sa va traiasca puiutii, sa fie sanatosi si norocosi!




Daca au numai lumini e super,cred ca i-ai fascinat cu asa ceva.Nu trebuie sa iti para rau ca o sa fie bine si eu iti multumesc.Chiar la caciuliti asa nu m-am gandit .Iar adresa e completa ,e adresa centrului dar numai pentru ca sora mea se ocupa de actiune am lasat numele ei ca sa fie raspunzator.

Promit ca vin cu impresii de la caciuli si stai fara grija ca o sa fie bine.

Vine Mos Nicolae, hai la portocale !


Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput