Floricele de liliac mai-iun 2010 (8)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Ruxi ce tare,nenea cu vasectomia nu a mai asteptat nici sa nasca sotia



Cris,mami de Sebi,copil poznas,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=6&mode=3&User=cris_09" target="_blank">un votic pentru Sebic va rugam:cr1 si cr2


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_09

Ruxi ce tare,nenea cu vasectomia nu a mai asteptat nici sa nasca sotia



Cris,mami de Sebi,copil poznas,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=6&mode=3&User=cris_09" target="_blank">un votic pentru Sebic va rugam:cr1 si cr2





Iti dai seama ce tare il ingrozea ideea de bb nr. 5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Hello, multumim de (re)primire.

Eu nu scriu nici pe FB ptr ca acolo avem doar contul Bibliotecii si nu scriu de pe el mesaje personale.

Iar aici nu mai apuc.

Suntem bine, Sabina creste, are multe cuvinte in vocabular, mai nou a inceput sa lege intre ele cate 2, e tare draguta, nu a facut (inca) vreo criza de personalitate.

Vorbesc mult cu ea, ii explic toate cele, ii cer "parerea", ii dau optiuni.

Are 10 kg, mananca bine, f divers.
Toate tentativele de a o plimba cu caruciorul s-au finalizat in 5 - 10 min. Asa ca am facut cu mare bucurie cadou caruciorul. Ramanem la ergo/mersul pe jos.

Ii copiaza pe baieti in toate cele, mai jos aveti un exemplu, adica doua ca la gurita e accidentata in urma unei incercari de a ii imita pe baieti la saituri...:



Eu sunt ocupata pana peste cap cu toate cele si in plus de aproape 48 de ore a pus in cui alaptatul dupa aproape 20 de luni. Sabina nu are nici o noapte dormita de la un cap la altul, eu sunt ametita mai tot timpul. Am mai avut o tentativa acum 2 luni (la insistenta medicului) insa nu a fost de-acord Sabina si cum eu nu o las sa planga am renuntat si am revenit acum 2 zile. De data asta este si ea pregatita si adoarme fara sa planga insa verifica noaptea daca sunt cu ea in pat. Noaptea trecuta a dormit de la 22 la 4 .
Mie nu imi e usor si zici ca de-abia am nascut insa am vorbit azi cu farmacista si mi-a mai spus si ea ce stiam...paracetamol la ore, comprese reci si rabdare.
Nu imi pare rau ca s-a terminat ba din contra, sunt bucuroasa ca am reusit sa o alaptez atat de mult.

Baietii cu scoala si cu celelalte activitati ale lor.

Intrebare: ati vazut pe undeva prin magazine (ca pe net am gasit) casti de inot cu Romania?






Ioana & Arturicii'SBiblioteca Romaneasca din Canada


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:


Ce vad eu aici..uite cum s-au mai umplut paginile..Rocsy felicitarile mele..ma bucur pt tine..cum avea sa ne mai intalnim si noi pe la clinica???
Sa stiti voi ca si Luca s-a uitat o perioada printre picioare pana sa raman gravida..acum parca nu a mai facut-o de mult..asa ca, coincidenta sau nu asteptam bebe 2..
Nana ma bucur sa aud ca esti bine.. sa stii ca si eu obosesc rau cand trebuie sa ies cu Luca afara mai ales daca iesim fara carucior..si eu am burtica..spor la treaba in continuare..cat despre legatul trompelor sincer nici nu m-am gandit la varianta asta..eu ma gandeam sa imi pun sterilet pt ca desi sotul nu mai vrea bebe 3 eu nu sunt clar convinsa, asa ca as vrea sa las cale libera la odiseea de 2012 nu mai intri??
Rcata abia astept sa il simt si eu pe bebe..ai de gand sa alpatezi in tandem??
Nico esti de toata comedia cu morcovii tai..vad ca tu si Cris sunteti cele mai active aici pe forum..tineti-o tot asa..
Vero te asteptam sa ni te alaturi noua gravidutelor deocamdata suntem 4??
Ioana dar Sabina ta are ureche muzicala..am ramas impresionata..Luca nu scoate nici un cuvant..doar cateva sunete sa zic asa..foarte frumos si baietii
In rest suntem ocupati mai tot timpul, plus ca prefer sa lenevesc cand am putin timp liber..Luca nu ma lasa sa stau deloc la calculator, cand ma vede trage de mine..intelege tot ce ii spun..aseara am schimbat lenjeria si l-am trimis sa o duca pe cea murdara i8n cosul cu rufe si s-a dus sarcul s=a chinuit si n-a reusit asa ca a bagat-o direct in masina de spalat
Acum tuseste de ceva vreme si vad ca nu ii mai trece cu nimic, si il apuca mai mult noaptea..
Va pup fetelor, va doresc o nopate linistita si weekend placut..

Elena mami fericita de Luca (22.06.2010) si 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R.Cata spune:

Buna fete cucuiete!
Nico, mi se pare mie sau nu prea ai chef de invatat? Ca iti mai trimit niste legaturi de morcovi.
Da, Nana, iesitul afara mi se pare si mie istovitor. Dc o scot dimineta, aproape sigur nu mai ies seara. Si cateodata ne miscam atay de greu, incat imediat se intuneca. Am noroc cu ai mei ca mai vin pe aici si mai iese cu ei. Iar eu mai am niste portite. Aaaa, sa nu mai zic ca aproape de fecare data cd iesim din bloc aud "blatze, blatze" si se pune inaintea mea cu ochii rugatori si asteapta.
Sa va mutati cat mai repede si sa petreceti sarbatorile de iarna in noul "home"!
Poze cu burtica am cateva...dar nici nu mai stiu sa intru pe picassa sau unde aveam contul?! Si de pe telefon imi este mai greu....dar sper sa reusesc intr-o buna zi.
Elena, da...asta este gandul meu ascuns :-)). dar acum depinde cum ne va fi norocul. Sunt dati cd ma simt sleita de putere, iar apoi ma gandesc ca nu e pt totdeauna.
Ioana, ce de cantareti aveti in familie. Puteti face o formatie. Ne bucuram ca ne-ai mai impartasit din viata voastra.


www.mirunailinca.blogspot.com/" target="_blank">Miruna-Ilinca www.eticker.co.za/tickers/0d3lbs4fa7l4py2f.png" target="_blank">28.04.2010
20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R.Cata spune:

La multi ani Nikolett2445!
Multa fericire, iubire si sanatate.
Distractie placuta!


www.mirunailinca.blogspot.com/" target="_blank">Miruna-Ilinca www.eticker.co.za/tickers/0d3lbs4fa7l4py2f.png" target="_blank">28.04.2010
20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R.Cata spune:

Rocsy, multumim fffff frumos pt noul capitol!
Ma bucur ca ti-ai actualizat semnatura!

www.mirunailinca.blogspot.com/" target="_blank">Miruna-Ilinca www.eticker.co.za/tickers/0d3lbs4fa7l4py2f.png" target="_blank">28.04.2010
20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

La multi ani Nicolett!


Uitandu-ne pe carticica "La ferma" miezosul a concluzionat ca sperietoarea de ciori e tacsu'mare
Artu parca'i vad pe cei trei formand o formatie peste cativa ani.Va pupam



Cris,mami de Sebi,copil poznas,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=6&mode=3&User=cris_09" target="_blank">vara 2011:cr1 si cr2


Povestea stelutei de mare ... O sansa pentru Stefania ... Ajutoarele lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Buna seara!

La multi ani, nikolett2445 !


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:



Nikol

Artu : ma bucur ca ne-ai scris cateva cuvinte despre voi, chiar saptamana asta ma gandeam la baieti si Sabina . Participa baietii la concurs de cauti casti de inot cu Romania ? Nu stiu unde ai putea gasi.

Nana : eu imi voi lega trompele indiferent de parerea altora sau al lui Florin, el in sinea lui si-ar dori 3 copii daor ca i-am taiat macaroana din start, i-am zis ca o sa imi leg trompele ca mie imi ajung 2. A incercat el sa ma faca sa ma razgandesc, dar i-am pasat si faptul ca nu imi pot permite prin natura serviciului sa tot dispar ca magarul in ceata de la cabinet si daca a vazut ca nu are cu cine , a renuntat .... cel putin pentru moment. Insa eu sunt sigura 100% , maine mi le-as lega daca as putea .

La mine nu e cazul de poze la burtica .... in plus , nici nu ne-am anuntat familia, inca nu am dispozitia necesara.

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 ) si in 7 saptamani

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput