Brumarei. Nov-Dec 102- Hai Matza2! Hai Ioana_e!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns EVERYTHING11 spune:

Felicitari Pica, Bun Venit bebe Filip!
Noi am fost la control ieri, cand incheiam cele 38 de saptamani...totul pare ok! Colul este inca inchis, de 1_ 1,5, Deci micuta poate veni si azi ...si in o saptamana...si in doua.... deci nu stiu ce sa mai fac cu AMR ul asta....aproximativ 6 zile...
Pica, ne ai zis detalii despre experienta nasterii?

38

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Felicitari Pica!!! Sa va traiasca bebe Filip si fratiorul lui pepenas, sa fie sanatosi si sa va aduca numai bucurii ! Imi e dor de voi si de vremurile cand ajungeam sa ne vedem prin parc... M-am bucurat sa aud asa o veste frumoasa .
Va imbratisez cu drag si nu uita ca am ceva de bb (de la tine) la mine (suportul pentru baitza). Sa-mi dai de veste cand esti prin zona. Eu intru rar pe DC in ultima vreme, insa ne-a anuntat una din fete pe FB ca ai nascut si am cautat repede subiectul de noiembrie-decembrie.

pup you,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2 spune:

Felicitari Pica!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

buna dimineata

eu sunt tot 2 in 1 si speram sa mai stau asa pana la 40s. am fost la spital si colul se prezinta inca bine, inchis. doctorul meu nu e de acord cu ideea de a-l forta sub nici o forma sa iasa inainte de a fi el pregatit. asa ca mi-a lasat firul in pace la locul lui si asteptam cat mai mult, pana e el gata de evacuare. ma bucur tare mult ca a gandit asa si ca nu o sa ma mustre niciodata constiinta ca l-am evacuat fortat. acum sa speram ca nu se naste fix intre 1 si 4 dec cand e inchisa maternitatea in elias, dar chiar si atunci doctorul o sa vina cu mine sa nashtem in alt spital...deci aia e, sunt acoperita. desi el e convins ca sta pana dupa 4
va pup si va multumesc pentru gandurile bune...sper ca nu v-ati suparat ca v-am agitat degeaba

mama de mic +s38+ AMR 1 zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuknuknuk spune:

hello dragelor!

am luat laptopul sotului ca nu mai puteam sta departe, mi-era tare dor de voi!

felicitari noilor mamici si recuperare rapida (am vazut ca ultima in lista este pica)!
bebelusilor bun venit pe lume, sa fie sanatosi si sa creasca frumos!


multumesc ca m-ati adaugat in lista la inceput, e asa de emotionant, mai ales ca eu astept sa nasc de cand am implinit 38s, numai ca baiatul meu nu are nici un gand.
miercuri pe 30 fac 40s, si sper sa vina pana atunci ca nu mai am rabdare:ma dor toate oasele, respir f,foarte greu iar arsurile au devenit a doua mea natura.
la ultima eco avea 3700gr +/- 600gr, lichidul ok, placenta este la termen, colul inchis si 24mm.

am vazut ca si aris se pregateste, everything ...si tre sa mai reiau ca am citit mult si am uitat

am vazut si poze pe picassa cu bebelusii vostrii si sunt 'deliciosi' daca-i pot numi asa

Lia e un grasun dragalas Mateiu! m-ai speriat cu luhiile alea, tare mult ai indurat!

va pup




38+ Luca Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuknuknuk spune:

hai ca am actualizat si semnatura!




39+ Luca Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_filipas spune:

salut!

Am nascut si eu , pe data de 21.11.2011 o fetita de 3150 gr si 50 cm. Acum am ajuns acasa, suntem bine, crestem. Papam titi, dar ne chinuim, ca un san e cu noduli, mamelon ombilicat si nu vrea sa traga... in dam noi de capat. In rest, Sofia e cheluta, blonduta si cu ochii mari. Eu sunt bine.

Felicitari Pica! Si felicitari celorlalte proaspete mamicute!

Intru mai tarziu cu povestea.


Dia, mami de shmoo mare Miruna (15.07.2008)
38+ cu shmoo mic Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Felicitari, Dia! Bine ati venit acasa sanatoase! Ai grija de tine sa te refaci usor si sa o scoti la capat cu sanul cu probleme!

de steluta norocoasa Luca-Vlad si 36+ cuEva minunea mea roz


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EVERYTHING11 spune:

bravo Dia Filipas! Bu venit Sofia! Acomodare rapida!
ce se ntampla azi cu brumaritele si caciunitele mamici?
weekendul, bata l vina!

38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

felicitari, mamico dia!! Sa va traiasca pisicuta verde si acomodare cat mai usoara. Ce zice Miruna de surioara?

******
in al 9-lea cer ...

Mergi la inceput