Brumarei. Nov-Dec 102- Hai Matza2! Hai Ioana_e!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ela82 spune:

Buna!
Corina, la cursurile de Lamaze ne-au spus ca de mers la spital este cand contractiile sunt din 5 in 5 min (cu aproximatie) si dureaza cel putin 30-40 de sec.

Cu ajutorul lui DD sunt 37+ cu

ela's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela82 spune:

De altfel si doctorita mi-a zis la fel.

Cu ajutorul lui DD sunt 37+ cu

ela's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Sa traiti sa infloriti,

Bine ati venit pe lume pui dragi, sa fiti mancaciosi si necoliciosi, mamicile refacere rapida.

Nu v-am uitat si inca va citesc.

Am o prietena care face un studiu de piata pt vaccinuri, studiul este online, daca sunt interesate lasa-mi PM cu adresa vostra de mail.

Va pup, sunt in zona

Raluca, viitoare mama de doi cucuieti, Remus Andrei(8 nov '09) si 37+cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui corina_s

chiar..am uitat sa intreb dr..oare la cate minute intre contractii ar trebui anuntat si plecat spre spital?

37+


eu am sunat la 10 minute si tot atunci am si plecat, nascut la 37s si3 z

Raluca, viitoare mama de doi cucuieti, Remus Andrei(8 nov '09) si 37+cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

A nascut PICA. Bravo fato!!! Asa nastere usoara si frumoasa le doresc tuturor!!!

diana36+ Calin Gabriel si mami de Ianis Stefan 14 mai 2007 AMR in formula 2 in 1

www.lumeadianei.blogspot.com" target="_blank">http://www.lumeadianei.blogspot.com

Buburuzul
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Felicitari, Pica! Sa fii sanatos bebe!


de steluta norocoasa Luca-Vlad si 36+ cuEva minunea mea roz


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana84 spune:

salutare

pica felicitari!!!sa ai un bebe sanatos si papacios!!!

azi am fost la oftalmolog cu pitica si intradevar are la ochisorul drept canalele lacrimare infundate si mi-a aratat cum sa ii fac masaj mi-a spus sa continui sa ii sterg ochisorul cu ser fiziologic si mi-a mai dat niste servetele iridium sa ii sterg ochisorul...oricum mi-a spus ca in 99% din cazuri trece de la sine fara sa fie nevoie sa se intervina chirurgical...deci m-am mai linistit

aris stai linistita ca la fel mi-a facut si mie tutu...am fost la ultimul eco la 38 s si zice...aoleuuu e micuta rau...are diametrul capsorului decat 8 cm....si are 2900gr...sa vezi ce fetita micuta faci...eu bineanteles ca am innebunit si l-am intrebat dee ce a stagnat?de ce nu a mai crescut??...iar el razand mi-a spus...a intrat la apa...si eu...cum sa intre la apa???...la care el tot razand...pai nu sta ma in apa?nu e normal la intre la apa?...si abia atunci mi-am dat seama ca el se juca cu nervii mei!!!(la fel cum a patit si ooka)
ideea este ca fata a avut 3500 la nastere si 50 cm...deci stai fara griji ca bebe e bine

eu sa ii fac baita m-am obisnuit...la mine problema este sa ii pun pampersul..deci face niste miscari bruste cu piciorusele si si le ridica in sus si se foieste non stop si incepe sa urle...e horror..
cu iesitul afara stam bine...mai mult dureaza ambalatul decat statul afara...si cum intru cu ea in casa cum se scoala



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

Am revenit si eu de la medic cu vesti bune. Lichid suficient, presiune pe artere ok, col inchis..deci inca o saptamana mi-a dat asigurari ca nu se schimba nimic. Puiul meu a luat bine in greutate, acum are 2945g, (+/-400g)dar mai mult ca sigur (dupa spusele doctoritei) are mai mult, pentru ca la toate pacientele care au nascut au avut bebeii greutati la valoarea cu +. Chiar zicea de o pacienta, avea 4200 copilul pe ecograf, si la nastere a avut 4600.


diana36+ Calin Gabriel si mami de Ianis Stefan 14 mai 2007 AMR in formula 2 in 1

www.lumeadianei.blogspot.com" target="_blank">http://www.lumeadianei.blogspot.com

Buburuzul
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_s spune:

felicitari pica
sa creasca mare, sanatos si sa va bucurati de el

felicitari diana pentru rezultatele bune de la eco

37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia73 spune:

FELICITARI PICAAAAAAAAAAA!!!!!!!!
BINE AI VENIT PE LUME BEBE FILIP!!!

Mergi la inceput