Mamici inimoase de Constanta(158)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Buna!

In sfarsit ma relaxez si eu putin de cand sunt acasa, mai am trei zile si ma intorc in nebunia de la munca.

Georgi: va asteptam

Fetelor vin cu o rugaminte la voi, m-am implicat in actiunea de Mos Craciun la copiii neajutorati din Parohia Glodeanu-Buzau, iar un baietel de 9 ani, i-a scis mosului ca isi doreste foarte mult un calculator, eu am un monitor in stare buna, dar ne mai trebuie unitatea,ca un mouse si o tastatura o sa le cumpar, daca aveti sau stiti pe cineva ca ar putea dona asa ceva sau laptop mai vechi care nu mai sunt de folos, va stau la dispozitie, sigur s-ar bucura mult.Mai era o cerere de la doi copilasi in varsta de 8-9 ani si de bicicleta, la fel daca stiti ca nu mai e de folos cuiva una second hand.


Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
Simona, odihneste-te si profita de zilele libere.
Cornelia, cum mai e Stefan? banui ca el oricum nu prea mananca nimic la gradi... nu?
Angi, si mie imi place mai mult C&A. dar acu zau ca nu iau nimic. dupa 10 ianuarie in schimb... hihihihi
o zi frumoasa va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Ct,
m-am intors de la sedinta din aceasta saptamana ocazie cu care am aflat ca vor avea doua serbari.In una va fi bradut - si va fi serbarea mare la Casa de cultura.
...iar cealalta va fi pentru Mos Craciun si pt casa de cultura "Datini"..deci costum popular(ie),pe care trebuie sa-l gasesc pana vineri.

In rest nik nou..totul la fel ca la toti invataceii...

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgipuia spune:

Dodo daca nu gasesti ie iti dau eu o idee... am vazut la serbare la Mony anul trecut, la baieti o camasa alba cu maneca lunga si aplicate benzi traditionale de funda cu diferite modele de jur imprejurul gulerului, paralel cu marginea de incheiere la nasturi si pe unde te mai ajuta inspiratia. Gasesti benzi din acelea la mercerii. Eu m-am uitat anu trecut de curiozitate tot referitor la acest aspect. Aratau prea bine ca sa nu tin minte... pentru cand oi avea nevoie... Cred ca ie de fetita gasesti mai usor decat pt baieti.



Ce am eu de oferit si/sau vandut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Pup!

Kim, diaggnosticul "scris"a fost gastrita acuta, doar verbal mi-a spus si de reflux, presupun ca in baza simptomelor (noaptea are arsuri si tot spune ca ii vine sa verse si ii vine voma in gat ). Alte investigatii nu am facut.

I-am luat rezultatele analizelor si spre surprinderea mea sunt bune (hemoleucograma, ca, IGE, glucoza, ex. urina. Are un TGO usor marit (suspectez tot alimentatia , ca nu a facut nici un tratament in ultimul timp) si, surpriza, ASLO 400. Am citit ca indica prezenta un ui streptococ, cel mai probabil in gat. Doar ca el nu ar enici o problema, chiar doctorita mi-a spus ca are gatul curat, nici macar rosu. Acum aprox. o luna afacut 1 zi febra, apoi i-a tot curs nasul, dar cam atat. O sa ii fac un exudat. Mai astept si rezultatul pt. Helycobacter.

Rox, da, problema cea mare e ca nu mananca... mai deloc. La gradinita e deja al patrulea an . Cand gusta o lingura-doua e sarbatoare. Ma tot intreaba doamnele de acolo cu ce traieste. Sincer, nici eu nu stiu, pentru ca nici acasa nu mananca decat cateva alimente.

Cartofi prajiti nu ii prea dadeam nici inainte decat f. rar (o data - de doua ori pe luna max.). Problema e ca pentru ca nu mananca mai nimic, ii mai dadeam mezeluri . Era asa de disperat dupa mezeluri sau pate, ca ajunsese sa se duca sa fure din frigider de la mama. Plus ca ii faceam snitele, nu foarte des, dar ma bucuram ca mananca macar atat. Pe cele la cuptor le refuza.

In sfarsit, e poveste lunga si veche si nu stiu cum o scot la capat cu el. I-am spus ca o sa ajunga sa traiasca doar cu perfuzii, in spital.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Dodo, Steefan a fost bradut anul trecut. Am costumul. Coiful e cam ciufulit, dar cred ca se poate aranja.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Georgi ms de sfat,il voi aplica ,daca nu gasesc una..
Cornelia

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
la multi ani Andreelor si Andreilor!!!! tot ce va doriti sa vi se indeplineasca!!
Cornelia, eu zic ca poate o discutie linistita a ta cu el va rezolva ceva. adica il iei deoparte, la el in camera, sau la tine.. si fara ceilalti discutati. adica ii spui serios ca trebuie sa incerce sa manance, ca e periculos altfel, ca e deja bolnavior, ca se agraveaza.. din astea. eu asa as incerca.
succes la gasit costume de serbare, anul asta am pauza hihihi.
o zi frumoasa va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Multumim de urari,
ciupe bine gerul afara...

Multumim de urari si totodata uram si noi celorlalti sarbatoriti de azi ce-si doresc!

Las


si cafea




~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi_aluna spune:

La multi ani tuturor sarbatoritilor!!!


www.breslo.ro/Shop/dannasrainbow" target="_blank">GIGELELE MAMEI si ale www.breslo.ro/Shop/indieshop" target="_blank">MELE

Mergi la inceput