Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti(62)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Eu inca sunt treaza la ora asta, de fapt noapte de noapte adorm tot la 2, 3.. incep sa ma obisnuiesc, sper doar ca gemenasii sa nu-si pastreze obiceiul din burtica, pt ca tot in perioada asta, cand ei macar ar trebui sa doarma, dau spectacol in burtica mea!
Multumesc Salmida,pt pont, am asa ceva in casa, dar nu mi-a dat prin cap sa folosesc! Noaptea nu simt amorteala, doar ziua ma deranjeaza.
Lumy, ce frumos scrii despre gemenutele tale! Sa-ti traiasca si sa fie sanatoase!


Ana, mami de doi strengari si 32+ cu

https://picasaweb.google.com/home

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

Buna dimineata,
Si eu am facut FIV , am implantat 4 embrioni din care doi erau Eva si Fabian . Cand am facut testul ,a iesit cam mare..mi-a cam stat inima ca-s trei sau patru , insa nu erau decat ei doi. Si mie-mi place mult cand vad pui nascuti cu greutati frumoase (mai mari de 2 kg) ca asta mi-a fost oful...ca erau micuti cand i-am nascut.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

Fetelor, multumesc pentru primirea calda facuta! Sunteti foarte dragute toate! Va admir pentru curaj si optimism! Este bine sa stii ca si alte persoane au trecut prin aceleasi stari si intamplari ca si tine. Voi ati reusit cu brio si asta imi doresc si eu. Sunteti niste mamici eroine. Hellen, felicitari ! Asteptam vesti cat mai curand de la tine. Fetelor care sunt in focuri sau pe aproape le tinem pumnii. Voi ati facut dublu test? Cu cine ati facut ecografia? Urmeaza sa fac si eu in ianuarie si doctorul la care merg mi- a spus sa ma gandesc la cine vreau sa merg sau daca nu stiu vreun doctor ma trimite la Medlife la dna doctor Steriu. Ideea e ca nu am gasit despre dansa lucruri prea bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

irip: eu am facut dublu test si iti recomand ca sa faci ecografia la D-na Dr Bolintineanu de la Promed. Am fost fff multumita de d-neai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary1975 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lumy_Clt

Salutare fetelor!


Ps. Si da noi, mamicile de gemeni ne descurcam pentru ca suntem inventive, improvizam, cautam solutii la situatii care altora par imposibile, nu ne plangem de mila si incercam pe cat posibil sa emanam o energie pozitiva. Suntem puternice, organizate si optimiste!


binecuvantata cu gemanutele Mara & Maia

Foarte bine zis !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary1975 spune:

Eu am facut cu dr Albu dublu test.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary1975 spune:

Fetele, ce ma fac cu Luca, nici acum nu vrea legume ....au trecut 5 saptamani ... am facut si pauza fara sa-l incerc cu lingurita, am luat-o si de la capat cu cate o leguma, ba piure, ba supa cu bucatele, chiar nu stiu ce sa ma fac cu el. Ia bine in greutate, papa cam 600 ml lapte pe zi si o portie de cereale dimineata ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaitica78 spune:

Multumesc frumos pentru raspunsurile voastre!
Si eu imi doresc un bebe foarte mult numai ca el intarzie sa vina si cu atat mai mult mi-as dori doi. Am multe cazuri de gemeni in familie, atat pe linie materna cat si pe linie paterna deci genetic as avea sanse :) numai ca din pacate nu vine nici macar unul.. :((
Si aveti dreptate, in spatele compatimirilor si a tot felul de remarci e doar invidie. Eu am 2 surori gemene si stiu cat de mandra a fost mereu mama cu ele, mai ales ca nu prea erau gemeni in oras in perioada respectiva (acum 30 de ani). Asa ca oricat ar fi de greu cu 2, bucuria si satisfactia sunt pe masura.
Numai bine,

Citat:
citat din mesajul lui gabitza35

Gaitica,eu am facut FIV.Am transferat 3 embrioni (ca atat am avut) si doi au fost lipiciosi

mami de gemenasi

tot noi,mai noi :)



Am invatat ca indiferent cat de mult suferi, Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

mary1975: eu la inceput, cand nu mancau legume, le dadeam amestecate cu fructe. pe atunci le placeau fructele. in schimb acum nu mai vor fructe decat ff putin:(. daca ia bine in greutate, nu-ti face griji. le dai in legume si cateva picaturi de ulei de masline? ca eu l;e pun. le da un gust mai bun si aluneca mai usor pe gat .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_H spune:

Citat:
citat din mesajul lui irip

Fetelor, multumesc pentru primirea calda facuta! Sunteti foarte dragute toate! Va admir pentru curaj si optimism! Este bine sa stii ca si alte persoane au trecut prin aceleasi stari si intamplari ca si tine. Voi ati reusit cu brio si asta imi doresc si eu. Sunteti niste mamici eroine. Hellen, felicitari ! Asteptam vesti cat mai curand de la tine. Fetelor care sunt in focuri sau pe aproape le tinem pumnii. Voi ati facut dublu test? Cu cine ati facut ecografia? Urmeaza sa fac si eu in ianuarie si doctorul la care merg mi- a spus sa ma gandesc la cine vreau sa merg sau daca nu stiu vreun doctor ma trimite la Medlife la dna doctor Steriu. Ideea e ca nu am gasit despre dansa lucruri prea bune.


Eu am fost chiar obsedata cu ecografiile...sotul meu mi-a spus la un moment dat ca mai bine luam un ecograf acasa sa imi fac singura zilnic...si poate iesim si mai ieftin. Recunosc ca mi-era si teama de eventuale probleme dar si devenisem dependenta sa le vad pe briose cum se impingeau una in cealalta.
Eu nu am facut nici dublu nici triplu test. Am facut DRY Test si ecografii asa:
-la doctorita mea, Magda Petrache
-la dr. Mihaela Steriu la Medlife
-la dr. Adrian Pop la Diagnosis

iti pot da detalii daca vrei...

Mergi la inceput