Aspirante optimiste(736)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Citat:
citat din mesajul lui kmy_black

mihaela. ti-am raspuns pe forumul cu mamici din iasi!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bebe strumph
bobocel de 6 luni
Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!




Mersi mult, abia astept sa aflu rezultatul verisoarei tale.

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Deci listuta suna cam asa eu si mirunita ne testam pe 6 decembrie.
Cine se mai baga la testare?
Miky ai toate sansele sa fii graviduta eu zic sa nu intrerupi utrogestanul inainte de a face un test, dar fii atenta nu barza.
Cixinica ma bucur ca ai ajuns la doctor si ca esti bine.
Moni nu ai fost la Fundeni inca?
Nu stii nimic?
Pupici la toate fetele

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Haideti ca ma testez si eu pe 30 noiembrie, dar doar daca nu am spotting atunci. Pentru mine e foarte importanta ziua Sf. Andrei, sper sa imi aduca vesti bune anul asta.


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot
2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, Aspenter 1 la 2 zile, Vitamina E primele 10 zile ale cm

pentru
http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

mihaela


verisoara mea a facut inseminarea la clinica dr Onofreiescu dar numai la prima consultatie l-a vazut, de cate ori a mers si pt proceduri s-a vazut cu colaboratorii lui!fiin d si manager la maternitate , avand si acea clinica, plus cabinet particular si cine stie pe unde alte activitati in domeniu nu prea are timp, si nici rabdare, zic eu!
dr solocov are si cabinet particular, daca vrei ma pot interesa pe unde o poti gasi!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bebe strumph
bobocel de 6 luni
Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns draguta spune:

luna asta ma bag si eu pe listuta, 6 decembrie, poate se indura si de mine Sf. Nicolae

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Ho Ho Ho pe 6 decembrie se anunta multe liniute duble

In curand
Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici!
anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cixinica spune:

eu ma trec la testare pe 3 decembrie, doamne ajuta sa avem multe teste pozitive

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

mai mai ce ocupati o sa fie Mos Neculae si Mos Craciun!!! II sunt perfecte pt aceasta luna, nu este doar degeaba culoarea definitorie

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bebe strumph
bobocel de 6 luni
Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns draguta spune:

Fetelor imi place tare mult ca va inscrieti , asta inseamna ca suntem multe optimiste.Doamne-ajuta !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Deci testare asa
Draguta, eu, mirumita pe 6 decembrie si alex pe 30 noiembrie.
Da Kmy asa este doctorul onofriescu nu prea mai are rabdare cu pacientele, sau poate se poarta altfel dupa ce vede ca te tii de el.Am auzit numai pareri de bine despre socolov, are cabinet la avicena si si ca doctor este in maternitatea Cuza Voda daca nu ma insel, eu as vrea sa merg la ea la cabinet si apoi sa vorbesc cu ea poate sa merg la spital cu trimitere sa fac HSg dar poate nu o sa mai fie nevoie pana atunci.
Fetelor am si eu vesti proaste, pana in ianuarie nu pot in nici un caz sa merg nicaieri ca nu am bani, sotul a bagat masina la reparat si trebuie sa dea 150 Euro franciza la casco, iar eu trebuie sa platesc taxa la scoala de 900 ron, nu ne putem descurca acum, sotului ii merge rau tare la servici ca e la materiale de constructii si acum nu prea merg iar el e platit la procent, trebuie sa o las balta cu planurile mele de a merge la doctori, acum tatonez terenul si daca nu raman pana in ianuarie atunci o sa fac pe dracu in 4 sa incep investigatiile.
Pana atunci nu imi ramane decat sa ma rog sa se intample minunea sa nu mai fie nevoie sa cheltui bani.
A incercat cineva faza cu scortisoara si mierea? Sa stiti ca eu nu mai urinez asa des si nu mai am senzatia aia urata, cred ca o sa incerc sa iau si pentru infertilitate.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Mergi la inceput