Aspirante optimiste(736)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lucianamoga spune:

Miky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Fetelor sunteti niste dragute! Ce as vrea yo sa fie adevarat, sincer nu am nici o speranta.... o sa astept pana luni sa vad daca apar uratii.

In curand
Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici!
anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

am vb cu verisoara mea!! suntem inca pe pozitii, doamen ajuta pt maine

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bebe strumph
bobocel de 6 luni
Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui kmy_black

am vb cu verisoara mea!! suntem inca pe pozitii, doamen ajuta pt maine

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bebe strumph
bobocel de 6 luni
Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!




Doamne ajuta, sper ca maine sa ne dai vestea cea buna, maine se testeaza?

In curand
Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici!
anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

mihaela. ti-am raspuns pe forumul cu mamici din iasi!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bebe strumph
bobocel de 6 luni
Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucianamoga spune:

Kmy pentru verisoara ta.Sa dea Domnul sa vada dublu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

da , miky

maine isi face un test de sarcina!!!! nu a facut nimic de la inseminarea de pe 5 nov!
poate luna asta o sa va lauti 3 de manuta si la odisee cu voi!!!mai schimbam moda!!!!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bebe strumph
bobocel de 6 luni
Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui miky82

Citat:
citat din mesajul lui Monique77

Miky poate esti totusi graviduta

Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi


Moni as vrea eu sa fiu graviduta dar nu cred ca am nici o sansa, macar daca mai ma dureau sanii, oricum azi zunt z30 si z18 dupa inseminare... am vazut ca la tine dupa ce ai facut ovitrell-ul ti-a venit la 18 sau 19 zile, asa ca ma astept si eu sa imi vina tot asa.

In curand
Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici!
anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza


da Miky insa eu am intrerupt utrogestanul si mi-a veniot dupa 3 zile

Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilimara spune:

Neata feteleor!
Camila felicitari!!! sarcina usoara si un bebe sanatos iti doresc!
Eu sunt z2 dar oricum luna asta nu imi puneam sperante ca nu prea am prestat cum trebuie.
Mirunita imi spui si mie te rog cum e cu stimularea asta cu laptisor de matca? Cat si in ce zile trebuie luat?

Lili de strumfita Maria Eliza

Cu ajutorul lui DD in curand din nou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Buna fetelor!

La topicul "Gravidute cu trombofilie", multe fete se plang de reactiile Utrogestanului pus vaginal, tot felul de secretii, mancarimi, alergii. Chiar exista o graviduta care avea scurgeri apoase f mari, se teama sa nu fie lichid amniotic, dar nu era. A oprit utrogestanul si acum e ok. Se pare ca Arefam (tot progesteron) nu are reactiile astea. Si el se poate lua oral sau vaginal.

Yna, multumesc muuult pentru apreciere! Inseamna f mult pentru mine ce ai spus pentru ca am vrut sa fac asta, acum regret ca nu am facut medicina, doar ca "pe vremea mea" se intra f greu, ar fi trebuit sa fac meditatii la 3 materii...acum e doar o pasiune. Oricum cei din jur imi furnizeaza mereu subiecte de studiat, asa ca sunt in priza. Doar problemelor mele nu le pot da de cap...ca am cateva zgaibe.

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot
2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, Aspenter 1 la 2 zile, Vitamina E primele 10 zile ale cm

pentru

http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060

Mergi la inceput